Netflix Filmleri Windows 10 Üzerinden Nasıl İndirilir?

28 Ağustos 2017
61 Görünümler

Dijital platformların çok hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayan uygulamalardan birisi Netflix. Söz konusu platform dizi ve video platformu olarak yayınlanmaya başladığı andan bu yana çok hızlı bir gelişim göstermeyi başardı. Şu an için sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde bir hayli geniş bir kitle tarafından kullanılmaya başladı.

Mobil platformlarda da çok sık kullanılan platform, artık yavaş yavaş kendi projelerini de sunmaya başladı. Özellikle dizi sektöründe en çok konuşulan platformlardan biri olan Netflix, kullanıcıların her an dizilerini takip etmelerini için ise çevrim dışı izleme özelliği de sunuyor. Bunun içinse kullanıcıların dizilerini indirmeleri gerekiyor. Mobil platformlar üzerinden çok sık kullanılan sistem, Windows 10 sonrasında bilgisayar üzerinden de çalışıyor.

Windows 10 Üzerinden Netflix Filmleri İndirme

Bu yöntemi kullanarak, indirme yapıp ardından indirdiğiniz filmleri ya da programları çevrim dışı da izleyebiliyorsunuz. Mobil uygulamada sunulan sistem birebir olarak Windows 10 sürüm üzerinden de çalışıyor. Peki, Windows 10 işletim sistemi üzerinden indirme işlemlerini nasıl yapacağız? Detaylı olarak bakalım.

  • Netflix dizi ve programlarını bilgisayarınızdan ve doğrudan uygulama içerisinden indirmek için mutlaka uygulamaya ihtiyacınız var. Doğrudan web sürüm üzerinden bu sistemi kullanmanız mümkün değil. Bunun için yapmanız gereken ise Windows 10 mağazanız üzerinde Netflix uygulamasını indirmek. Mağaza üzerinden uygulamayı indirdikten sonra ise hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Şimdi indirme bölümü için yapacağınız ayarlar kısmına geçiş yapacağız. Burada da mobil sürümlerde olduğu gibi tüm içerikleri indiremeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Tüm filmleri ya da tüm programları indirmeniz mümkün değil. Sadece Netflix tarafından indirilmesine izin verilen programlar ve filmleri indirebiliyorsunuz.
  • Hangi filmleri veya dizileri indirebileceğinizi görmek içinse sol üst tarafta bulunan menü tuşuna tıklamanız gerekiyor. Menü tuşuna tıkladıktan sonra, indirilebilir içerikleri görebilirsiniz.
  • Buradan indirmek istediğiniz içeriğe tıklamanız gerekiyor. İndirmek istediğiniz içeriğe tıkladıktan sonra ise seçiminiz için bilgilendirme menüsü açılıyor. Buradan aşağı doğru ok işaretinde olan “indir” butonlarını kullanmanız yeterli.

Netflix

  • Seçtiğiniz içerik bu şekilde indirilebilir duruma geçebiliyor.
  • İndirme tamamlandıktan sonra ise indirdiğiniz içerikler, indirmelerin adı verilen bölümlere taşınıyor. Zaten çevrim dışı izleme özelliği de bu sayede sunulabiliyor. İndirmeleriniz bölümünde yer alan film ve dizileri internetiniz olmasa bile daha sonra tekrar izleyebiliyorsunuz. Tıpkı mobil sürümlerde olduğu gibi bu özellikler kullanılabiliyor.

İndirmeler Bölümüne Nereden Girilir?

Şimdi ise merak edilen bir başka bölüme geçelim. Netflix içerisinden indirdiğiniz film veya dizileri daha sonra görüntülemeniz için “indirmelerim” bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlemlerden de söz etmek gerekiyor. Bunun için yine üst kısımda yer alan menü butonuna tıklamanız gerekiyor. Menü düğmesi üzerinden girdiğiniz bölümden ise “indirilenler” sekmesini seçebilirsiniz. Bu alanda tün indirmeleriniz ve boyut bilgileri görüntüleniyor.

Tabii ki ne zaman indirilmiş gibi bilgileri de alabiliyorsunuz. Bu bölümden indirmiş olduğunuz içeriklerin silme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Silmek istediğiniz içeriği seçip, açılan ekrandan silme komutlarını kullanmanız yeterli oluyor. Bunun için ekstra bir araç kullanmaya gerek kalmıyor. Tüm indirilen içeriklerde doğrudan bu menüde yer almakta.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.