Müthiş Türk CES 2014 fuarını PulseWallet ile salladı!

8 Ocak 2014
121 Views

Las Vegas’ta düzenlenen ve dünyanın en büyük teknolojik fuarı olan CES 2014, 7 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı. En büyük teknoloji markaları olarak bilinen Google, Microsoft, Apple, Samsung gibi markalarında boy gösterdiği fuara bu sene damga vuran bir Türk oldu.

Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan Mehmet Sarıçiçek geliştirdiği ödeme sistemi PulseWallet ile fuara katılan hemen herkesin büyük ilgisini çekmeyi başardı. Özellikle Citi Bank gibi global bankaların yoğun ilgisi ile karşılaşan PulseWallet tanıtım şovunun ardından dünya teknoloji trendine yön veren The Verge ‘de haber olması ile sosyal medyayı da salladı. (http://www.theverge.com/2014/1/7/5281692/pulsewallet-pay-with-your-veins-fujitsu-palmsecure)

Biometrik ödeme sistemi PulseWallet aynı zamanda dünyanın en gelişmiş POS sistemi olma özelliğini de taşıyor. Bir POS makinesinden daha çok her şeyi bir arada yapabileceğiniz komple bir satış ve ödeme sistemi. Fujitsu ‘nun desteğini de arkasına alana PulseWallet, üzerinde kullanılan Fujitsu marka biometrik okuyucu ile daha önceden eşleştirilmiş kredi kartınızla avuç içi izinizi okutarak ödeme yapmanızı sağlıyor.

iPad ödeme sistemi Revel ‘ın da geliştiricisi olmasına rağmen Revel ile yollarını ayıran ve uzun yıllar uğraştığı bir mühendislik harikası sistem olan PulseWallet ile CES 2014 fuarına adeta damga vuran Mehmet Sarıçiçek şunları söylüyor;

PulseWallet kullanıcılarına biometrik ödeme de %99,99 doğruluk sunuyor, ayrıca ikinci onaylama derecesi olan telefon numaranızı girmeniz ile işleminiz kusursuz bir güvenlik içinde gerçekleşmiş oluyor. PulseWallet sadece ödeme sistemi değil aynı zamanda bir kurumsal ağ yapısı oluşturarak kredi kartınız ile eşleştirme yaptığınız eliniz artık sizin hesabınız oluyor. Elinizi sisteme bir defa tanıttıktan sonra dünyanın neresinde olursanız olun PulseWallet ile ödemeniz cüzdansız, kredi kartsız sadece saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Ayrıca işletmelere kendi sistemi üzerinden çok gelişmiş bir raporlama olanağı sunan PulseWallet, iPhone ve Android için geliştirilen uygulamalar ile kullanıcılara da tabletlerinden veya cep telefonlarından anlık olarak tüm harcamalarını kontrol edebilme dahil daha birçok özellik sunuyor.

Türk geliştiricisi Mehmet Sarıçiçek ile teknolojinin ödeme sistemleri üzerine geldiği son nokta olan PulseWallet yakaladığı bu başarı ile yakında adından daha çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Detaylı bilgi ve PulseWallet ile ilgili gelişmeler için: pulsewallet.com

You may be interested

Android Virüslerine Karşı Google Play Store Güncellemesi
Mobil
9 views
Mobil
9 views

Android Virüslerine Karşı Google Play Store Güncellemesi

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ağustos 2017

Android virüsleri alınan tüm önlemlere rağmen giderek yayılmaya devam ediyor. Dün, önemli güvenlik şirketleri tarafından da yapılan açıklamalarla beraber Android…

Güneş Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?
Gündem Haberleri
7 views
Gündem Haberleri
7 views

Güneş Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ağustos 2017

Çok nadir yaşanan olaylardan biri olarak karşımıza çıkan Güneş Tutulması, bu yıl gerçekleşecek. Uzun yıllar sonrasında yeniden gerçekleşecek olan tutulmanın…

Facebook Kendi Adıyla Sanal Gerçeklik Gözlüğü Yayınlayacak
Giyilebilir Teknoloji
7 views
Giyilebilir Teknoloji
7 views

Facebook Kendi Adıyla Sanal Gerçeklik Gözlüğü Yayınlayacak

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ağustos 2017

Son yıllarda birçok alanda kendisini göstermeye başlayan Facebook, sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çok uzaklaşmaya başladı. Bünyesinde bulunan diğer…

Leave a Comment

Your email address will not be published.