Minecraft Yeni Oyunu Rekorları Kırdı

Piyasaya sürülmüş oyunlar içerisinde en ilginç yapımlardan biri olan Minecraft, çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde istediği ilgiyi toplamış olan bir yapım. Son dönem oyunlarında olduğu gibi yüksek grafikler, hatasız oyun mekanikleri, ilginç efektler gibi artıları olmasa da Minecraft yapımının çok basit bir grafik yapısıyla beraber gündem olduğunu gördük.

Hayatta kalma temalı oyunların ilk temsilcilerinden biri olan yapımın, basit bir yapı ile elde etmiş olduğu bu başarı Microsoft tarafından da değerlendirilmişti. Son olarak yapımın 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındığını duymuştuk. 2,5 milyar dolara satın alınan oyunun ise şimdilerde yeni bir rekor kırdığı ortaya çıktı.

Minecraft Oyuncu Sayısı Rekoru

Şu ana kadar 144 milyon kopya satarak, üst düzey dev yapımların bile önüne geçmeyi başaran oyun, günden güne oyuncu sayısında azalma olacağına günden güne kazanmaya devam ediyor. Öyle ki yapımın son dönemde satış yapmaya devam ettiği ve modlarının bile milyonlarca kez indirildiğini görüyoruz. Açıklanan yeni istatistikler ise Minecraft oyunun geldiği boyutu daha iyi gösteriyor. Açıklanan verilere göre oyun aylık olarak 74 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşıyor. Bir hayli başarılı gösterilebilecek olan değerin, günden güne artış göstermiş olması ise başka bir ilginç detay.

Minecraft

Kullanıcıların akla gelen hemen her şeyi yapabiliyor olması hem de oyunca çoklu oyuncu desteğiyle beraber sunulan farklı yapı, oyuncuları hala çekmeyi başarıyor gibi gözüküyor. Özellikle yapımın, Amerika genelinde oyuncu sayılarının bir hayli fazla olduğu belirtiliyor. Sadece oyun olarak değil yavaş yavaş fiziksel ürünlerinin de çıkış yapmaya başladığını gördüğümüz yapımın kendisine has bir fan kitlesi olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Sürekli olarak büyüyen bir platform olarak karşımıza çıkan Minecraft, için yapılan açıklamalara bakacak olursak, uzun vadede oyunun bir klasiğe dönüşmesi muhtemel. Özellikle Age of Empires gibi bir klasik daha elde edilmiş demek yanlış olmayacaktır. Yapımın kırdığı 74 milyon aylık aktif kullanıcı sayısının gelecek sene ne boyutta olacağı da şimdiden merak konusu.

Ilginizi çekebilir

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus Türkiye Fiyatları Açıklandı

Ibrahim Kizilirmak - 21 Ocak 2018

Orta segment akıllı telefonların, amiral gemisi akıllı telefon modellerine yaklaşmasını sağlayan iki yeni akıllı telefon serisi Galaxy A8 ve Galaxy…

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
7 görünteleme

Android Wear İçin Yeni Güncelleme Duyuruldu

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Akıllı telefonlara gelen yeni Android güncellemesi Oreo sürümü, tüm hızı ile dağıtılmaya devam ediyor. Güncellemeler bir yandan Oreo sürümlerinin dağıtılmasıyla…

Samsung Yavaşlatma Konusunda Açıklama Yaptı
Teknoloji
10 görünteleme
Teknoloji
10 görünteleme

Samsung Yavaşlatma Konusunda Açıklama Yaptı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Ocak 2018

Geçtiğimiz günlerde İtalya Rekabet Kurumu tarafından önemli bir soruşturma başlatılmıştı. İtalyan yetkililerin başlattığı soruşturmanın nedeni ise Apple’ın iPhone akıllı telefonlarını…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.