Microsoft Güncellemesi Sonrasında AMD İşlemci Sorunu

Teknoloji dünyasında gündem yazılım açıkları. İlk olarak Intel’in açıklamalarıyla beraber ortaya çıkan güvenlik açıkları, tüm işlemci modellerine yayılmasının ardından teknoloji dünyasında gündem oldu. İşlemcilerde yer aldığı ve çekirdek bilgilerinin ele geçirilmesine neden olduğu belirtilen güvenlik açıkları için ise firmaların çalışmaları devam ediyor. İşlemci kaynaklı bir açık olsa da işletim sistemi güncellemesi gerektiren ve çekirdek düzeyinde düzenlemeleri yapılması ile çözülen güvenlik açığı için son olarak ise Microsoft tarafından güncellemeler yayınlandığını gördük.

Microsoft yayınladığı güncellemeler sonrasında işletim sisteminin çekirdek sisteminde bazı değişikliklere gitmişti. Fakat ortaya çıkan son bilgiler sorunun büyüyerek devam ettiğini gösteriyor.

Microsoft Güncellemesi Sonrasında AMD İşlemcileri Çöktü

Bu kez yaşanan sorun ise güncelleme sorunu olarak karşımıza çıktı. Önemli çekirdek değişikliğinden sonra AMD işlemci kullanıcıları için sıkıntılı bir dönem başlamış oldu. Teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada sorun kabul edildi. Kullanıcıların yaşadıkları sorun ise oldukça ilginç. Kullanıcılardan gelen mesajlara göre güncelleme sonrasında sistem tam olarak kendisini kapatıyor. Kullanıcılar bilgisayarlarını başlatmak istediklerinde Windows logosunda takılı kalıyor.

Microsoft

Sistemi açmak mümkün olmuyor. İşletim sistemine giriş yapılamadığı içinde herhangi bir değişiklik ya da düzenleme yapılamıyor. Yeniden sıfırlama yapmak gerekiyor ki bu durumda Microsoft güvenlik yamasının kaybolmasına neden oluyor. Güncellemeyi yeniden yaptığınızda da sorun kendisini tekrarlıyor. Bu döngü içerisinde kalan kullanıcılarda iki firmayı adeta yorum yağmuruna tutmuş durumda.

Konu hakkında ilk açıklamayı Microsoft yaptı ve sorunun genel bir sorun olduğu suçlunun AMD’nin olduğunu belirtti. Muhtemelen AMD çekirdek sistemindeki değişikliği kabul etmemiş gibi gözüküyor. Buna karşın atılan adımların ne kadar başarılı olacağı konusu ise tartışılır. Öyle ki suçlamalar şu an AMD üzerinde olsa da AMD kabul açıklaması yapmadığı gibi düzenlemeler konusunda da bir açıklama yapmadı. Sorunun nasıl ve ne zaman çözüleceği merakla bekleniyor. Detaylar gelmeye başladığında haberimizi güncelleyeceğiz. Şu an için elde edilen detayla ve sorun bildirileri bu şekilde.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.