LG V30 Dayanıklılık Testinde Boy Gösterdi

LG, G6 serisinde eski işlemcileri kullanmasının ardından kendisini geri planda bırakmış oldu. Markanın LG G6 serisi akıllı telefonlarının satış rakamları bu tercihler nedeniyle çok aşağı seviyede kaldı. Bir türlü istenen satış rakamlarını elde edemeyen markanın son hamlesi ise LG V30 akıllı telefonları oldu. LG G6 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon olarak tanıtılan ve özellikleriyle de isteneni veren LG V30 sonrasında markanın yeniden yükselişe geçmeye başladığı da belirtilmişti. En azından LG G6 serisine göre daha yüksek satışlar elde edeceği belirtilen yeni akıllı telefonların, testleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Son olarak telefon için dayanıklılık testi yayınlandı.

LG V30 Ne Kadar Dayanıklı?

Daha önce birçok yeni akıllı telefon modeline yapılan testler LG V30 serisi içinde yapıldı. Söz konusu dayanıklılık testlerine göre ise LG V30 pek isteneni veremiyor gibi gözüküyor. Öyle ki telefonların parmak izi sensörlerinin çizilme sonrasında çalışmaz hale geldiği görülüyor.

Parmak izi sensörlerinin çizilme sonrasında algılama sorunları yaşamasının dışında, arka cam yüzeyinde çok daha kolay bir şekilde kırıldığı görülüyor. Fakat kolay kırılıyor olsa da arka yüzey çizilmelere karşı koruma sağlıyor. Ekranlarda standart koruma değerini sunmayı başaran LG V30, kamera camlarında ise oldukça dayanıklı bir yapı sunmayı başarmış gibi gözüküyor.

Kameraların yüzeyi oldukça zor çiziliyor. Diğer modellere göre dayanıklı bir özellik arayacak olursak, kamera camlarını gösterebiliriz. Bunun dışında telefonların dış kapaklarında da soyulmalar olmasa bile çizilmeler ve çerçeve kısmında da derin çiziklerin kolayca oluşabildiğini görüyoruz. Daha başarılı bir akıllı telefon olması ve daha dayanıklı bir model olması beklenen LG V30, bu değerlendirmeye bakacak olursak istenen dayanıklılığı sunmamış gibi gözüküyor.

En azından yeni modelin parmak izi sensörlerinin çizilmelere karşı daha dayanıklı olması beklenebilirdi. Fakat tüm bunlar kullanıcıların LG V30’a karşı tutumunu nasıl değiştirir söylemek oldukça zor. Satış rakamları bu durumu en iyi şekilde özetleyecek gibi duruyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.