LG Otonom Sürüş Teknolojisinde Kararlı

29 Aralık 2017
26 Görünümler

Teknoloji devlerinden adı en çok anılan markalar arasında yer alan LG, son günlerde otomobil teknolojileri üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi araç teknolojileri üzerine ise standartları geçmek istiyor gibi gözüküyor. Öyle ki markanın otomobil sektöründe yaptığı çalışma, standart araçlar ya da elektrikli araçlar üzerine değil.

Markanın yaptığı çalışma otonom araç teknolojileri üzerine. Sürücüsüz olarak hareket edebilen ve trafiği tam olarak algılayabilen araçlar üzerine çalışmalar yapamaya devam eden firma, son olarak otonom araç teknolojisinde yeni bir ortaklığa gittiğini duyurarak gündeme geldi. Bu kez markanın Here ile anlaştığı ortaya çıktı.

LG İle Here Ortaklığı

Mevcut denemelerde de kullanılan ve LG’nin en çok güvendiği sistem olarak bilinen telematik sistemi üzerinde çalışmalarına devam eden marka, bu çalışmaların farklı bir açıdan desteklenmesi gerektiğini düşünmüş olacak ki Here harita firması ile yeni bir ortaklığa gitme kararı aldı. İki firma arasında yapılan ortaklığın ise otonom araç teknolojilerinin tanıtılması için en büyük adımlardan biri olduğundan söz ediliyor.

Öyle ki sistemdeki roller bile belirlenmiş gibi gözüküyor. LG telematik sistemini kullanarak araçların trafiği algılaması ve araçların birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlayacak. Böylelikle trafikte bir kontrol sunulacak. Bunun için gecikme sürelerini en aza indiren 5G teknolojisinden yararlanılacak. Yeni bağlantı teknolojisinden sonra ise devreye Here firması girecek. LG, araçlar arasındaki iletişimi ve trafiği çözecek ama harita ve yol durumları konusunda yeterli değil.

LG

Bunun için Here firmasının yaptığı çalışmalardan yararlanılacak. Araçların tüm haritaları ve tüm tarifleri en iyi şekilde yönetmesi sağlanacak. Bu şekilde hem trafiğe uyum sağlayan hem de doğru adreslere ulaşabilen otonom araçları göreceğiz. Sistemin şu an için geliştirme aşamasının devam ettiği belirtiliyor. Geliştirmelerden sonra test sürecine geçilecek. Test sürecinin de başarılı olması durumunda, markanın otonom araçlarını yavaş yavaş sokaklarda görmeye başlayacağız. En azından Tesla’ya karşı yeni bir rakip gelmesi bile sektörü canlandırmaya yetecektir.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.