LG Akıllı Telefonları İçin Yine Zarar Açıkladı

Akıllı telefon devlerinden biri olan Samsung le aynı ülkenin teknoloji devlerinden biri olan LG, bir türlü akıllı telefon dünyasında tutunmayı başaramadı. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen yeni amiral gemisi modeli olan LG G6 akıllı telefonlarında eski işletim sistemi kullanıyor olması, bunun yanı sıra yeni akıllı telefonlarıyla beraber rakiplerini geçemeyen bir performans sergilemesi sonrasında LG’nin satışlarının bir hayli düşüş olması bekleniyordu.

Yeni akıllı telefonların satışlarının düşüş seyretmesi nedeniyle son yapılan açıklamada markanın sadece bu bölümünün zarar ettiği belirtilmişti. Bu açıklamadan sonra ise V30 modeli piyasaya sürülmüştü. Beklentiler yeni modelin daha başarılı olacağı yönündeydi. Ancak yine beklenen olmadı.

LG Yine Zarar Etti

Yeni akıllı telefonlarının satışı geçen seneye göre oldukça iyi gitti. Buna rağmen markanın genel zarar rakamlarının yine dikkat çektiği açıklandı. Yeni akıllı telefonların satışlarından elde edilen gelirin genel zarar rakamlarını düşürdüğü açık. İlk olarak geçen sene akıllı telefon departmanın da 331.37 milyon dolar gibi bir zarar açıklaması yapılmıştı.

Rekor seviyeye çıkan bu zarar açıklaması sonrasında bu sene son çeyrek için açıklanan zarar açıklaması ise 192.33 milyon dolar oldu. Zararda ciddi bir düşüş olması LG V30 modelinden ve uygun fiyatlı serilerden istenenin alındığını gösteriyor. Ancak yine de çok ciddi oranda zarar miktarlarından söz ediyoruz. Markanın tüm bunlar için önemli bir düzenleme yapması gerekiyor.

LG

Bu zarar devam edecek olursa, LG akıllı telefon konusunda ısrarından vazgeçerek bu bölümü kapatabilir. Ancak G7 akıllı telefonlarının ertelenmesi ve beklenen değişikliklerin yapılacağı yönünde açıklamaların ortaya çıkması sonrasında, markanın bu konuda da ısrarını sürdüreceğini anlıyoruz.

Önemli değişikliklerle beraber gelecek olan G7 modeli haliyle biraz daha önem kazanmış oldu. Bir sonraki amiral gemisi modelinde istenen elde edilecek olursa, yeniden satış verilerini incelemek gerekecek. Bakalım bundan sonraki gelişmeler neler olacak? Belki de Güney Koreli teknoloji devinin akıllı telefonlardan uzak duracağını göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Firefox 58 Güncellemesi Yayınlandı
İnternet
7 görünteleme
İnternet
7 görünteleme

Firefox 58 Güncellemesi Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Tarayıcı yarışında öne geçmek isteyen Firefox, geçtiğimiz günlerde son dönemde öne çıkan ataklarına devam edeceği yeni bir güncelleme duyurmuştu. Firefox…

Xiaomi MIUI 10 İçin Beklenen Duyurular Geldi
Mobil
6 görünteleme
Mobil
6 görünteleme

Xiaomi MIUI 10 İçin Beklenen Duyurular Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Çinli akıllı telefon devi, çok kısa bir süre önce MIUI 9 Android tabanlı kabuk işletim sistemi hakkında önemli açıklamalar yapmıştı.…

2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması İndirme Sunuldu
Gündem Haberleri
6 görünteleme
Gündem Haberleri
6 görünteleme

2018 Kış Olimpiyatları Uygulaması İndirme Sunuldu

Ibrahim Kizilirmak - 24 Ocak 2018

Bu sene Güney Kore’de düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Bölge olarak Jeongseon, PyeongChang,…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.