LG Akıllı Telefonları İçin Beklenen Adımı Attı

Güney Kore’nin iki büyük teknoloji firmasından biri olarak biliniyor. Samsung’un hemen sonrasında bölgenin akıllı telefon markalarından biri olarak da anılan LG, diğer tüm kategorilerinde başarı elde etmiş olsa da akıllı telefon pazarında bir türlü istediğini alabilmiş değil.

Beyaz eşya ve televizyonlarda en başarılı firmalardan biri olan markanın, akıllı telefonlarda ise uzun süredir zarar açıklamış olması, sektörde farklı yönler çizilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştı. Beklenen ilk açıklama geçen ay gelmişti. G7 akıllı telefonlarını hemen tanıtmayacağını belirterek, bu alanda farklı bir işleyişe gideceğini ortaya koyan markanın, ilk radikal adımı da sonunda geldi.

LG Çin Pazarından Çekildi

Bugün firma yetkilileri tarafından gelen haberler sonrasında markanın, Çin pazarından tamamen çekildiği ortaya çıktı. Çin gibi en büyük pazarlardan biri olarak bilinen küresel bir alandan çekiliyor olması, markanın bu alanda bambaşka bir stratejisi olacağını gösteriyor.

Fakat burada yapılan neden açıklaması da çok önemli. LG, Çin pazarından çekildi ancak bu durum markanın lehine olarak gerçekleşecek bir durum olarak belirtiliyor. Öyle ki firmanın geçen dönemde 192 milyon dolar zarar açıkladığını gördük. 192 milyon dolar gibi bir zarar açıklamasından sonra, rekabet edilemediği için LG’nin Çin pazarından çekildiği belirtiliyor.

LG

Çin pazarında iddialı akıllı telefon üreticilerinin varlığını düşünecek olursak, LG kötü bir adım atmadı demek daha doğru olacaktır. Öyle ki markanın gerçekten bu alanda ciddi oranda satış elde edemediğini görüyor. Bunun için Çin pazarına üretilen akıllı telefonların ekstra bir zarara yol açtığı görülüyor.

Bu durumdan kurtulmak isteyen markanın artık pazardan çekildiği belirtiliyor. Yeni akıllı telefon modellerinin üretiminde de sistem değişikliklerine gidilecek olması, yeni oluşuma gidileceğini gösteriyor. Zaten G7 akıllı telefon modellerinde belli sistem değişikliklerine gidilecek olması ve serinin piyasaya çıkışının ertelenmiş olmasının nedeni bu olarak gösteriliyor. Bundan sonra daha ne gibi adımlar atılacak bilinmez ama Güney Koreli teknoloji firmasının bu alanda yeni bir çalışma dönemi içerisine girdiği kesin.

Ilginizi çekebilir

Güney Kore Sanal Para Açıklaması İle Şaşırttı
Gündem Haberleri
2 görünteleme
Gündem Haberleri
2 görünteleme

Güney Kore Sanal Para Açıklaması İle Şaşırttı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal para birimlerinin en önemli merkezlerinden biri olan Güney Kore, son olarak geçtiğimiz ay bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklama sonrasında…

Kripto Para Piyasasında Banka Yasakları Gelmeye Başladı
Teknoloji
9 görünteleme
Teknoloji
9 görünteleme

Kripto Para Piyasasında Banka Yasakları Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Kripto Para sektörü, çok hızlı değişen bir sektör. Hatta yatırım araçları içerisinde Kripto Para sektörünün en hızlı değişim gösteren alan…

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Elon Musk şirketlerinin en alakasız ürünlerinden biri olarak gelen The Boring Company Alev Silahı, çıktığı andan bu yana en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.