Lenovo Tab 4 10 ve Lenovo Tab 4 10 Plus Modelleri Tanıtıldı

16 Eylül 2017
39 Görünümler

Bir süredir akıllı telefonlarıyla sektördeki yerini alan markalardan biri olan Lenovo, düşük bütçeli akıllı telefonlarıyla beraber epey bir satış rakamı elde etmeye başladı. Her ne kadar akıllı telefon alanında da yeni ürünleriyle kendisini gösteriyor olsa da asıl işi bilgisayar olan markanın, şimdilerde tablet serilerini yenileyeceği bilgileri geliyordu. Tüm bu bilgiler ise sonunda resmiyet kazandı. Lenovo yaptığı etkinlikle beraber, bu sene tablet alanında markayı temsil edecek olan ürünlerin tanıtımını yaptı. Tüm bu tablet serileri içerisinde en çok merak edilen model ise Lenovo Tab 4 10 serisi oldu. Peki, Lenovo Tab 4 10 serisinin özellikleri neler? Plus modelinin nasıl farkları var?

Lenovo Tab 4 10 Özellikleri ve Tasarım

Tasarım kısmında çok fazla üstünde durulacak bir detayın bulunmadığını belirterek başlayalım. Yine markanın tabletlerinde standart haline gelen Lenovo logosu tabletin arka kapağında yer alan tek hareket olarak gösterilebilir. Bunun dışında arka kamerada tam köşede konumlandırılmış ve bir hayli küçük.

Lenovo Tab 4 10

Ön kısımda da çok başarılı olmayan bir ekran gövde oranından söz edebiliriz. Teknik kısma geldiğimiz zaman ise giriş seviyesi ile orta seviye tablet modelleri arasında bir tabletten söz edebiliriz. Lenovo Tab 4 10 tabletin ilk teknik detayı ekranları. Adından da anlaşılacağı gibi yeni tabletlerde 10.1 inç ekran kullanımına gidilmiş durumda.

Ekranın çözünürlük değeri ise 1280 X 800 piksel değeri. Qualcomm’un Snapdragon 425 işlemci serisini kullanan Lenovo Tab 4 10, bellek teknolojisi kısmında ise 2 GB RAM bellek tercihi yapmakta. Giriş seviyesini pek geçemeyen özellikler 8 MP arka kamera ve 5 MP değerinde ön kamera ile tamamlanıyor. Yeni seri tabletlerin fiyatlarının ise oldukça düşük olacağı beklentisi var. Fakat net fiyat belli değil.

Lenovo Tab 4 10 Plus

Plus modeli nispeten daha iyi. Tam olarak orta segmet bir tablet serisi. Lenovo Tab 4 10 modeliyle aynı ekran boyutuna sahip olan Plus modelinde ekran kısmında en büyük fark Full HD çözünürlük desteği.

Ek olarak bu modelde Snapdragon 625 işlemcilerine yer veriliyor. Ayrıca 4 GB RAM ile iki kat yükselme sağlanıyor. Önde 5 MP kamera arkada 8 MP kamera kullanan tablet, 7000 mAh değerinde batarya ile geliyor. Fiyat ise 279 dolar.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.