League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Finali Kazananı Belli Oldu

Oyun dünyasında adeta son dönemin modası haline gelen League of Legends oyunu, sadece oyuncular arasında oynanan ve basit bir oyun yapısına sahip olmaktan uzaklaşmaya başladı. Tüm dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri haline gelen yapımın birçok turnuvaya konu olduğunu da gördük.

Giderek yayınlaşan ve giderek daha da genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahip olmaya başlayan oyunun, son olarak Türkiye kanadında özel bir etkinlik düzenlendi. Doğrudan Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen etkinlik 5 yılda bir yapılan şampiyona oldu.

League of Legends Şampiyonu Hangi Takım Oldu?

Riot Games Türkiye tarafından yapılan 2017 Şampiyonlar Ligi Turnuvası kapsamında birçok ekibin öne çıktığını gördük. Sadece ünlü ekipler değil, bunun yanı sıra önemli takımların e-spor kanatları da bu etkinliğe katıldı. League of Legends için düzenlenen etkinlikte öne çıkan e-spor takımlarından birisi de Fenerbahçe oldu.

League of Legends

Final öncesinde BAUSuperMassive ekibiyle karşılaşacağı kesinleşen Fenerbahçe’nin finale kadar olan performansı zaten belli bir seviyede beklentilerin oluşmasına neden olmuştu. Final karşılaşmasında ise League of Legends oyunun da 1907 Fenerbahçe takımının, 3-0 gibi net bir skorla finali aldığı açıklandı. Finalin tamamlanmasının ardından şampiyon olan takım, özel olarak hazırlanmış kupayı da elde etmiş oldu.

Ülker Spor ve Etkinlik salonunda düzenlenen turnuvanın hemen sonrasında oyun verileri de paylaşıldı. Buna göre etkinliği 1 milyondan fazla kişi tarafından canlı olarak izlendiği ortaya çıktı. Hem popülerlik bakımından hem de turnuvanın büyüklüğüyle beraber League of Legends bir kez daha gündem olmayı da başardı orası kesin. Fenerbahçe e-spor takımının şampiyon olduğu etkinliğin bir sonraki düzenleneceği tarihin ise 5 yıl sonrası olduğunu da hatırlatalım. Türkiye’de turnuva 5 yılda bir düzenlenmekte. Riot Games tarafından belirlenen takvim bu şekilde. Fakat bir hatırlatma daha yapalım. Bir sonraki turnuvada daha erken bir tarih sunulabileceği de belirtiliyor. Kesin olmamakla beraber bu bilgiyi de ekleyelim.

 

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
5 views
Mobil
5 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.