League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Finali Kazananı Belli Oldu

19 Ağustos 2017
64 Görünümler

Oyun dünyasında adeta son dönemin modası haline gelen League of Legends oyunu, sadece oyuncular arasında oynanan ve basit bir oyun yapısına sahip olmaktan uzaklaşmaya başladı. Tüm dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri haline gelen yapımın birçok turnuvaya konu olduğunu da gördük.

Giderek yayınlaşan ve giderek daha da genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahip olmaya başlayan oyunun, son olarak Türkiye kanadında özel bir etkinlik düzenlendi. Doğrudan Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen etkinlik 5 yılda bir yapılan şampiyona oldu.

League of Legends Şampiyonu Hangi Takım Oldu?

Riot Games Türkiye tarafından yapılan 2017 Şampiyonlar Ligi Turnuvası kapsamında birçok ekibin öne çıktığını gördük. Sadece ünlü ekipler değil, bunun yanı sıra önemli takımların e-spor kanatları da bu etkinliğe katıldı. League of Legends için düzenlenen etkinlikte öne çıkan e-spor takımlarından birisi de Fenerbahçe oldu.

League of Legends

Final öncesinde BAUSuperMassive ekibiyle karşılaşacağı kesinleşen Fenerbahçe’nin finale kadar olan performansı zaten belli bir seviyede beklentilerin oluşmasına neden olmuştu. Final karşılaşmasında ise League of Legends oyunun da 1907 Fenerbahçe takımının, 3-0 gibi net bir skorla finali aldığı açıklandı. Finalin tamamlanmasının ardından şampiyon olan takım, özel olarak hazırlanmış kupayı da elde etmiş oldu.

Ülker Spor ve Etkinlik salonunda düzenlenen turnuvanın hemen sonrasında oyun verileri de paylaşıldı. Buna göre etkinliği 1 milyondan fazla kişi tarafından canlı olarak izlendiği ortaya çıktı. Hem popülerlik bakımından hem de turnuvanın büyüklüğüyle beraber League of Legends bir kez daha gündem olmayı da başardı orası kesin. Fenerbahçe e-spor takımının şampiyon olduğu etkinliğin bir sonraki düzenleneceği tarihin ise 5 yıl sonrası olduğunu da hatırlatalım. Türkiye’de turnuva 5 yılda bir düzenlenmekte. Riot Games tarafından belirlenen takvim bu şekilde. Fakat bir hatırlatma daha yapalım. Bir sonraki turnuvada daha erken bir tarih sunulabileceği de belirtiliyor. Kesin olmamakla beraber bu bilgiyi de ekleyelim.

 

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.