League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Finali Kazananı Belli Oldu

Oyun dünyasında adeta son dönemin modası haline gelen League of Legends oyunu, sadece oyuncular arasında oynanan ve basit bir oyun yapısına sahip olmaktan uzaklaşmaya başladı. Tüm dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri haline gelen yapımın birçok turnuvaya konu olduğunu da gördük.

Giderek yayınlaşan ve giderek daha da genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahip olmaya başlayan oyunun, son olarak Türkiye kanadında özel bir etkinlik düzenlendi. Doğrudan Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen etkinlik 5 yılda bir yapılan şampiyona oldu.

League of Legends Şampiyonu Hangi Takım Oldu?

Riot Games Türkiye tarafından yapılan 2017 Şampiyonlar Ligi Turnuvası kapsamında birçok ekibin öne çıktığını gördük. Sadece ünlü ekipler değil, bunun yanı sıra önemli takımların e-spor kanatları da bu etkinliğe katıldı. League of Legends için düzenlenen etkinlikte öne çıkan e-spor takımlarından birisi de Fenerbahçe oldu.

League of Legends

Final öncesinde BAUSuperMassive ekibiyle karşılaşacağı kesinleşen Fenerbahçe’nin finale kadar olan performansı zaten belli bir seviyede beklentilerin oluşmasına neden olmuştu. Final karşılaşmasında ise League of Legends oyunun da 1907 Fenerbahçe takımının, 3-0 gibi net bir skorla finali aldığı açıklandı. Finalin tamamlanmasının ardından şampiyon olan takım, özel olarak hazırlanmış kupayı da elde etmiş oldu.

Ülker Spor ve Etkinlik salonunda düzenlenen turnuvanın hemen sonrasında oyun verileri de paylaşıldı. Buna göre etkinliği 1 milyondan fazla kişi tarafından canlı olarak izlendiği ortaya çıktı. Hem popülerlik bakımından hem de turnuvanın büyüklüğüyle beraber League of Legends bir kez daha gündem olmayı da başardı orası kesin. Fenerbahçe e-spor takımının şampiyon olduğu etkinliğin bir sonraki düzenleneceği tarihin ise 5 yıl sonrası olduğunu da hatırlatalım. Türkiye’de turnuva 5 yılda bir düzenlenmekte. Riot Games tarafından belirlenen takvim bu şekilde. Fakat bir hatırlatma daha yapalım. Bir sonraki turnuvada daha erken bir tarih sunulabileceği de belirtiliyor. Kesin olmamakla beraber bu bilgiyi de ekleyelim.

 

You may be interested

Xiaomi Mi Mix 2 Konsept Videosu Yayınlandı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xiaomi Mi Mix 2 Konsept Videosu Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ağustos 2017

Yeni akıllı telefon modelleri içerisinde en başarılı olan serilerden biri olması beklenen Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının detayları da…

Android O Açıklanma Tarihi Belli Oldu
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Android O Açıklanma Tarihi Belli Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ağustos 2017

Akıllı telefonların içerisinde kullanılacak olan yeni mobil işletim sistemi Android O, henüz açıklanmadı. Yeni sürümün ne zaman açıklanacağı konusu hala…

HBO Bir Şok Haberle Daha Gündeme Geldi
Gündem Haberleri
3 views
Gündem Haberleri
3 views

HBO Bir Şok Haberle Daha Gündeme Geldi

Ibrahim Kizilirmak - 19 Ağustos 2017

Dünyaca ünlü birçok dizinin yapımcısı olarak bildiğimiz HBO, son yıllarda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelmeye başladı. Son yılların en büyük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.