Kripto Para Piyasasında Banka Yasakları Gelmeye Başladı

Kripto Para sektörü, çok hızlı değişen bir sektör. Hatta yatırım araçları içerisinde Kripto Para sektörünün en hızlı değişim gösteren alan olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dolar, altın gibi yatırım araçlarında yaşanan %1-2’lik değişim bir yana dursun, sanal para birimlerinde günlük %30-40’lık değişimler yaşanabiliyor. Bu durumda Kripto Para birimlerinin bu kadar çok tutulması ve bu kadar çok kazandırmasının ana nedeni.

Sürekli olarak düşüş ya da son zamanları ele alacak olursak sürekli olarak yükseliş söz konusu değil. Bu haliyle piyasaları değiştiriyor. Bu durum yatırımcıların kazanmasının ana nedeni olurken, bir diğer yandan ise gelen yaptırımların da ana nedeni olarak biliniyor. Sadece bu durumdan kaynaklı olarak ortaya çıkan yeni bir yaptırım daha var.

Kripto Para Banka Engelinde!

Bu kez haber piyasanın en büyük payına sahip olan ülkelerden biri olan Amerika’dan geldi. Açıklanan son karara göre dünyanın en büyük bankalarından biri olan Bank of America, Kripto Para satışlarını baltalayacak bir adım attı. Banka tarafından yapılan açıklama sonrasında, bankanın kredi kartlarıyla Kripto Para alımının yasaklandığı açıklandı. Ne kadar büyük bir banka olacağını düşünecek olursak, bu durum sektörü bir hayli etkileyecek gibi gözüküyor.

Kripto Para

Özellikle dolar değeri karşılığı olarak sanal paranın alımlarında bir azalma bekleniyor. Atılan bu adımın sadece Amerika içerisinde bir etkisi olmayacak. Bunun yanında tüm dünyada durumdan etkilenecek. Öyle ki yatırımcılar bu kararlara oldukça önem veriyor. Kararlara bu kadar önem verilen merkezlerin başında da bankalar geliyor. Söz konusu en büyük bankalardan da biri olunca, haliyle bir güven eksikliğinin oluşacağı tartışılmaz.

Konuya ilişkin Bank of America tarafından gelen neden açıklamasında, dalgalanmaların gösterildiğini de belirtelim. Banka yetkililerine göre sürekli yaşanan ani düşüşler ciddi zararlara neden oluyor. Bu nedenle de satışların yasaklanmasının ve alışların durdurulmasının, yani kredi kartı ile sanal para biriminin alımının engellenmesinin bu alanda önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Ilginizi çekebilir

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Elon Musk şirketlerinin en alakasız ürünlerinden biri olarak gelen The Boring Company Alev Silahı, çıktığı andan bu yana en çok…

Galaxy S9 Plus Kamerası Büyüleyecek
Mobil
1 görünteleme
Mobil
1 görünteleme

Galaxy S9 Plus Kamerası Büyüleyecek

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları için sayılı bir zaman kaldı. 25 Şubat itibariyle yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımının yapılması…

Nokia Android Pazarında %1’lik Paya Ulaştı
Teknoloji
8 görünteleme
Teknoloji
8 görünteleme

Nokia Android Pazarında %1’lik Paya Ulaştı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Akıllı telefon dönemine dahil olamayarak, belki de bu arada en büyük şaşkınlığa Nokia yarattı. Akıllı telefon terimi ortaya çıktığı anda…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.