Bu Kez Bilgiler Galaxy Note 9 Serisinden

7 Ağustos 2017
136 Görünümler

Samsung, amiral gemisi modelleri için üretim dalgasına başladı bir kere. Galaxy S8 akıllı telefonları, Note 7 serisinin yenilenmiş modeli olan Note FE akıllı telefonları, şimdiyse birkaç hafta sonra tanıtılması beklenen Note 8 akıllı telefonları. Amiral gemisi modellerini bu yıl baştan sona yenileyen markanın tüm bu modellerinden sonra ise şimdiden gözler yeni serilere çevrildi. Daha önce Galaxy S amiral gemilerinin yeni modeli olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonları için ilk özellik paylaşımları gündeme gelmişti. Galaxy S9 akıllı telefonları için ilk beklentiler ortaya çıktıktan sonra şimdi ise bir başka amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy Note 9 akıllı telefonları için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy Note 9 Yepyeni Sistemlerle Gelecek?

Henüz Note 8 akıllı telefonlarının tanıtımının gerçekleştirilmediğini biliyoruz. Henüz Note 8 tanıtımını yapılmadan teknoloji devi Samsung’un, Galaxy Note 9 hazırlıklarına da başladığı ortaya çıktı. İlk hazırlıklara göreyse yeni seri akıllı telefonların en büyük değişimi parmak izi sistemi konusunda olacak. Parmak izi konusunda yeni seri akıllı telefonların ekrana entegre sistemlerini kullanması bekleniyor. Özellikle Qualcomm’un yeni parmak izi sisteminin tanıtılmasının sonrasında ekrana entegre olan parmak izi sisteminin çok daha rahat kullanılabileceği biliniyor.

Her ne kadar güvenlik ve benzeri sistemsel sorunlar nedeniyle Note 8 akıllı telefonlarında ekrana entegre parmak izi sistemlerinin kullanılamadığı belirtilmiş olsa da Galaxy Note 9 akıllı telefonlarında tüm bu sorunların çözüleceği ve en kötü ihtimalle Qualcomm ile anlaşmaya gidileceği belirtiliyor.

Galaxy Note 9

Yeni seri amiral gemisi akıllı telefonların ekrana entegre parmak izi sistemlerini kullanması durumunda ise telefonların çok daha kullanışlı olacağı söyleniyor. Şöyle ki parmak izi sisteminin arka bölümde ve ön kısımda herhangi bir tuş olmaksızın kullanılması hem ekranların daha geniş tutulmasının önünü açacak hem de arka kısımda kamera yerleşiminin daha iyi bir şekilde konumlandırılmasını sağlayacak.

Parmak izi sistemlerinin değişeceğine neredeyse kesin gözüyle bakıyoruz fakat bunun dışında diğer teknolojiler hakkında tahminler yapmak için şu an erken olduğunu da biliyoruz. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Zaten Samsung’un da Note 8 tanıtımından sonra yeni modellerin üretimine ve geliştirilmesine doğrudan yöneleceği belirtiliyor.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.