Bu Kez Bilgiler Galaxy Note 9 Serisinden

Samsung, amiral gemisi modelleri için üretim dalgasına başladı bir kere. Galaxy S8 akıllı telefonları, Note 7 serisinin yenilenmiş modeli olan Note FE akıllı telefonları, şimdiyse birkaç hafta sonra tanıtılması beklenen Note 8 akıllı telefonları. Amiral gemisi modellerini bu yıl baştan sona yenileyen markanın tüm bu modellerinden sonra ise şimdiden gözler yeni serilere çevrildi. Daha önce Galaxy S amiral gemilerinin yeni modeli olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonları için ilk özellik paylaşımları gündeme gelmişti. Galaxy S9 akıllı telefonları için ilk beklentiler ortaya çıktıktan sonra şimdi ise bir başka amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy Note 9 akıllı telefonları için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy Note 9 Yepyeni Sistemlerle Gelecek?

Henüz Note 8 akıllı telefonlarının tanıtımının gerçekleştirilmediğini biliyoruz. Henüz Note 8 tanıtımını yapılmadan teknoloji devi Samsung’un, Galaxy Note 9 hazırlıklarına da başladığı ortaya çıktı. İlk hazırlıklara göreyse yeni seri akıllı telefonların en büyük değişimi parmak izi sistemi konusunda olacak. Parmak izi konusunda yeni seri akıllı telefonların ekrana entegre sistemlerini kullanması bekleniyor. Özellikle Qualcomm’un yeni parmak izi sisteminin tanıtılmasının sonrasında ekrana entegre olan parmak izi sisteminin çok daha rahat kullanılabileceği biliniyor.

Her ne kadar güvenlik ve benzeri sistemsel sorunlar nedeniyle Note 8 akıllı telefonlarında ekrana entegre parmak izi sistemlerinin kullanılamadığı belirtilmiş olsa da Galaxy Note 9 akıllı telefonlarında tüm bu sorunların çözüleceği ve en kötü ihtimalle Qualcomm ile anlaşmaya gidileceği belirtiliyor.

Galaxy Note 9

Yeni seri amiral gemisi akıllı telefonların ekrana entegre parmak izi sistemlerini kullanması durumunda ise telefonların çok daha kullanışlı olacağı söyleniyor. Şöyle ki parmak izi sisteminin arka bölümde ve ön kısımda herhangi bir tuş olmaksızın kullanılması hem ekranların daha geniş tutulmasının önünü açacak hem de arka kısımda kamera yerleşiminin daha iyi bir şekilde konumlandırılmasını sağlayacak.

Parmak izi sistemlerinin değişeceğine neredeyse kesin gözüyle bakıyoruz fakat bunun dışında diğer teknolojiler hakkında tahminler yapmak için şu an erken olduğunu da biliyoruz. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Zaten Samsung’un da Note 8 tanıtımından sonra yeni modellerin üretimine ve geliştirilmesine doğrudan yöneleceği belirtiliyor.

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
9 views
Mobil
9 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.