İptal Olan Microsoft Lumia 2020 Ortaya Çıktı

Tablet teknolojilerinde istenen başarı elde edilemedi. Bilgisayarların, akıllı telefon teknolojilerinden sonra yaşadığı düşüş, tablet sektöründe de etkili oldu. Akıllı telefonların yerini alacağı düşünülürken bir anda çöküş yaşayan tablet sektörü, şimdilerde bazı ana modeller üzerinden devam etmekte. Fakat bu süreçte istenen yükselişin elde edilememesi nedeniyle birçok tablet modeli de daha satışa çıkmadan iptal edildi. Bu modellerden birisi de Microsoft Lumia 2020 tabletleri oldu. Açıkçası bu süreçte en çok ürün iptal eden firmalardan biri olan Microsoft’un, sona kadar gelen tablet modellinin şimdi ise detayları ortaya çıktı.

Microsoft Lumia 2020

Microsoft Lumia 2020 Nasıl Bir Tablet Olacak?

Bugün paylaşılan bilgiler tabletlerin özelliklerinin neler olacağını ortaya koydu. Microsoft Lumia 2020 modelinin ne kadar başarılı ya da başarısız olup olmayacağını göstermese de önemli bilgiler verilmesini sağlayan yeni detaylar, tabletin iptal nedenini de ortaya koyuyor. Windows Phone işletim sistemiyle beraber geleceği ortaya çıkan tablet modelinin, Android işletim sistemine sahip olmaması eksik kalan noktalardan biri olarak sunulacaktı.

Bunun dışında Microsoft Lumia 2020 tabletlerinin standart olarak 8.3 inç ekran boyutunda tek bir model olarak sunulacağı düşünülmüş. Fakat 8.3 inç ekran gibi ara bir modelin olması da yine iptal nedenleri arasında gösterilebilecek olan bir neden. Bunun dışında ekran çözünürlüğünün de Full HD olacağını da ekleyelim. Ekran teknolojisinin nasıl olacağı konusunda ise hala detaylar ortaya çıkmamış durumda.

Microsoft Lumia 2020

Ekran ve boyut kısmında detayların paylaşıldığını gördüğümüz tablet serisinin, teknik özellikler kısmında ise Snapdragon işlemcilerinin planlandığı belirtildi. Snapdragon 800 serisi işlemci modelleri içerisinden bir seriye sahip olacağı fakat bunun için hangi modelin tercih edileceği konusunda bilgilerin paylaşılmadığını söylemek gerekiyor.

2 GB RAM bellek miktarı ve 19 MP değerinde kamerasıyla beraber geleceği düşünülen Microsoft Lumia 2020, artık iptal olan modeller arasında. Tabletin bir kez daha piyasaya çıkış için hazırlıklarının yapılmayacağını ve bu modeli hiç göremeyeceğimizi de ekleyelim. Özellikle Windows Phone kullanan bir seri bundan sonra hiç gelmeyecek.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.