iPhone X OLED Ekranı İçin Önemli Bilgiler

iPhone X akıllı telefonlarının tanıtılması akıllı telefon dünyası için bir dönem noktası oldu. Tanıtılması ayrı bir olay olan telefonların çıkışı da başka bir olay yarattı. Telefonların çıkış yapmasından sonra tüm özelliklerin ortaya çıkması bir yana Apple tarafından da önemli bilgiler kullanıcılara sunuldu. İlk olarak yeni seri akıllı telefonların nasıl bir sistem kullandığı ve ne gibi teknolojilere sahip olduğu konusunda önemli bilgiler verildi. Hemen sonrasında ise telefonların kamera ve teknik özelliklerini gibi bilgiler paylaşıldı.

Özellikle yüz tanıma teknolojisi konusunda önemli bilgilerin paylaşıldı ve Apple bunun için önemli bir video yayınladı. Apple iPhone X modellerinde sunduğu özelliklerin tanıtımı için daha uzun sürede çalışacak ve yeni videolar yayınlamaya, rehberler hazırlamaya devam edecek gibi duruyor. Söz konusu akıllı telefonlar için son olarak ise destek rehberi hazırlandığı açıklandı. Üstelik yayınlanan destek rehberinin içerisinde yer alan bazı bilgiler kullanıcıların epey ilgisini çekecek gibi duruyor. Bu noktada ilk olarak telefonların ekran sistemi hakkında bilgiler verildi.

iPhone X OLED Ekranı Zamanla Renk Bozulmaları Yaşayabilir

Yapılan paylaşımlara göre Apple’ın yeni akıllı telefonlarının ekranları özel olarak geliştirilmiş. Samsung üzerinden alınan OLED ekranlar bir yana, Super Retina teknolojisinin de markaya bir hayli artı kattığı belirtiliyor. Fakat Apple kullanıcıları yeni ekranlar konusunda uyarmıyor da değil. Özellikle OLED ekranın renk sorunu konusunda önemli bir bilgilendirme verilmiş durumda.

Aslında telefonda hiçbir renk sorunu yaşanmaması adına Apple’ın Super Retina teknolojisini kullandığı belirtiliyor. Buna rağmen uzun süreli kullanımlarda ve en önemlisi de ekranda sürekli olarak statik bir görüntüsünün en parlak ekran seviyesinde tutulması nedeniyle zaman içerisinde renk sorunları yaşanabileceği belirtiliyor. Yaşanan renk sorunlarının iPhone X deneyimini ise oldukça olumsuz etkileyeceğini geçmiş deneyimlerimizden aktarabiliriz.

iPhone X

Yeni seri akıllı telefonlarda da OLED ekranlarda yaşanan sorunların yaşanabilecek olması, zaten kabul edilebilir bir durum. Asıl ilginç olan ise garanti durumları. iPhone X akıllı telefonunuzda zaman içerisinde renk atması sorunlarının yaşanması ve bu sorunun yaşanması durumunda garantiye bağlı olarak telefonunuzu tamir ettirmeyi düşünebilirsiniz. Fakat en kötü nokta burası olacak ki Apple söz konusu ekran sorunlarını garanti şartlarından saymıyor.

Telefonların garanti şartlarından sayılmaması nedeniyle, ekranda renk sorunu yaşayan kullanıcıların ciddi bir ücret ödemesi gerekiyor. Sadece renk sorunlarının giderilmesi için bile yüksek ücretlerin ödenmesi kullanıcıların canını bir hayli sıkacak bir durum olarak gösterilebilir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak adına Apple’ın uyarılarını dikkate almak gerekiyor. Özellikle ekranda uzun süre aynı görüntüyü açık bırakmamak önemli. Bunun dışında telefonların kılıf korumasına da dikkat etmek gerekiyor. Öyle ki tamir ücretleri genel olarak da oldukça yüksek.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.