iPhone 8 Touch ID İçin İlginç Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan teknolojileri bir bir öğrenmeye devam ediyoruz. Yeni seri akıllı telefonların tasarımsal olarak değişikliklere gideceği ve tüm bu değişikliklerin de iPhone modeli için ilk defa görülecek teknolojileri ortaya çıkacağı da üzerinde durulan ortak karar olarak değerlendiriliyor. Hemen her akıllı telefon serisinde olduğu gibi bu seride de kendisine has teknolojilerin kullanılacağı da belirtiliyor.

Tüm bunlar içerisinde en çok merak edilen konunun ise parmak izi sensörlerinin yerleşimi konusu olmuştu. Aslında ekran üstünde parmak izi kullanımı yapılacağı iddiasının öne çıktığını görmüştük. Fakat hem Apple’ın verdiği ipuçları hem de son gelen iddialar bu bilgiyi de yalanlamıştı. Şimdi ise Touch ID sistemi için yeni bir iddia var.

iPhone 8 Parmak İzi Sensörlerine Yer Vermeyecek

Bir süre önce ortaya atılan iddialara göre yeni seri akıllı telefonların parmak izi sensörlerini barındırmayacağı açıklanmıştı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilerle beraber ortaya çıkan açıklamalara göre iPhone 8 parmak izi sistemi kullanmak yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacak.

iPhone 8 parmak izi

Yüz tanıma teknolojisi parmak izi yerleşiminin yerini alacak ve telefonlarda parmak izi sensörleri hiç bulunmayacak. Buna karşın telefonların son anına kadar parmak izi yerleştirilmesi için çalışıldığı belirtilmişti. Fakat iddialara göre bu konu üzerinde ısrarcı olunmasına karşın, tanıtım tarihinin uzayacağının görülmesi sonrasında Touch ID teknolojisinin tamamen kaldırılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Yaşanan gelişmeler tabii ki şu an için iddia niteliğinde. Yani kesin olarak parmak izi sistemi kullanılmayacak demek yanlış olur. Bunun için beklemek gerekecek olan sürenin de çok az olduğunu belirtelim. Bunun için sadece 4 gün beklemek gerekecek. 12 Eylül tarihinde tanıtım yapılmış olacak. Tanıtım sonrasında parmak izi sensörlerinin kullanılıp kullanılmayacağını kesin olarak göreceğiz. iPhone 8 bakalım beklenen teknolojilere sahip olacak mı?

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.