iPhone 8 Touch ID İçin İlginç Bilgiler Ortaya Çıktı

8 Eylül 2017
343 Görünümler

iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan teknolojileri bir bir öğrenmeye devam ediyoruz. Yeni seri akıllı telefonların tasarımsal olarak değişikliklere gideceği ve tüm bu değişikliklerin de iPhone modeli için ilk defa görülecek teknolojileri ortaya çıkacağı da üzerinde durulan ortak karar olarak değerlendiriliyor. Hemen her akıllı telefon serisinde olduğu gibi bu seride de kendisine has teknolojilerin kullanılacağı da belirtiliyor.

Tüm bunlar içerisinde en çok merak edilen konunun ise parmak izi sensörlerinin yerleşimi konusu olmuştu. Aslında ekran üstünde parmak izi kullanımı yapılacağı iddiasının öne çıktığını görmüştük. Fakat hem Apple’ın verdiği ipuçları hem de son gelen iddialar bu bilgiyi de yalanlamıştı. Şimdi ise Touch ID sistemi için yeni bir iddia var.

iPhone 8 Parmak İzi Sensörlerine Yer Vermeyecek

Bir süre önce ortaya atılan iddialara göre yeni seri akıllı telefonların parmak izi sensörlerini barındırmayacağı açıklanmıştı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilerle beraber ortaya çıkan açıklamalara göre iPhone 8 parmak izi sistemi kullanmak yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacak.

iPhone 8 parmak izi

Yüz tanıma teknolojisi parmak izi yerleşiminin yerini alacak ve telefonlarda parmak izi sensörleri hiç bulunmayacak. Buna karşın telefonların son anına kadar parmak izi yerleştirilmesi için çalışıldığı belirtilmişti. Fakat iddialara göre bu konu üzerinde ısrarcı olunmasına karşın, tanıtım tarihinin uzayacağının görülmesi sonrasında Touch ID teknolojisinin tamamen kaldırılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Yaşanan gelişmeler tabii ki şu an için iddia niteliğinde. Yani kesin olarak parmak izi sistemi kullanılmayacak demek yanlış olur. Bunun için beklemek gerekecek olan sürenin de çok az olduğunu belirtelim. Bunun için sadece 4 gün beklemek gerekecek. 12 Eylül tarihinde tanıtım yapılmış olacak. Tanıtım sonrasında parmak izi sensörlerinin kullanılıp kullanılmayacağını kesin olarak göreceğiz. iPhone 8 bakalım beklenen teknolojilere sahip olacak mı?

Ilginizi çekebilir

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor
Giyilebilir Teknoloji
433 görünteleme
Giyilebilir Teknoloji
433 görünteleme

Intel Sanal Gerçeklik Gözlükleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemlerde yavaşlamaya başladı. Daha doğrusu bu alanda büyük oyuncuların dışında bu alanda fark yaratan teknolojilere uzak…

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı
Mobil
468 görünteleme
Mobil
468 görünteleme

Galaxy S9 Active Modeli İçin İlk İddialar Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olacak olan Galaxy S9 akıllı telefonlarının tanıtımı, bu ay içerisinde yapılacak. Telefonların tanıtımı için…

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
442 görünteleme1
Mobil
442 görünteleme1

Huawei Honor 7X Red Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 5 Şubat 2018

Akıllı telefon markalarında son dönemde yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Markalar son dönemde artık akıllı telefon modellerini yenilemesinin yanı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.