iPhone 8 Touch ID İçin İlginç Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan teknolojileri bir bir öğrenmeye devam ediyoruz. Yeni seri akıllı telefonların tasarımsal olarak değişikliklere gideceği ve tüm bu değişikliklerin de iPhone modeli için ilk defa görülecek teknolojileri ortaya çıkacağı da üzerinde durulan ortak karar olarak değerlendiriliyor. Hemen her akıllı telefon serisinde olduğu gibi bu seride de kendisine has teknolojilerin kullanılacağı da belirtiliyor.

Tüm bunlar içerisinde en çok merak edilen konunun ise parmak izi sensörlerinin yerleşimi konusu olmuştu. Aslında ekran üstünde parmak izi kullanımı yapılacağı iddiasının öne çıktığını görmüştük. Fakat hem Apple’ın verdiği ipuçları hem de son gelen iddialar bu bilgiyi de yalanlamıştı. Şimdi ise Touch ID sistemi için yeni bir iddia var.

iPhone 8 Parmak İzi Sensörlerine Yer Vermeyecek

Bir süre önce ortaya atılan iddialara göre yeni seri akıllı telefonların parmak izi sensörlerini barındırmayacağı açıklanmıştı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilerle beraber ortaya çıkan açıklamalara göre iPhone 8 parmak izi sistemi kullanmak yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacak.

iPhone 8 parmak izi

Yüz tanıma teknolojisi parmak izi yerleşiminin yerini alacak ve telefonlarda parmak izi sensörleri hiç bulunmayacak. Buna karşın telefonların son anına kadar parmak izi yerleştirilmesi için çalışıldığı belirtilmişti. Fakat iddialara göre bu konu üzerinde ısrarcı olunmasına karşın, tanıtım tarihinin uzayacağının görülmesi sonrasında Touch ID teknolojisinin tamamen kaldırılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Yaşanan gelişmeler tabii ki şu an için iddia niteliğinde. Yani kesin olarak parmak izi sistemi kullanılmayacak demek yanlış olur. Bunun için beklemek gerekecek olan sürenin de çok az olduğunu belirtelim. Bunun için sadece 4 gün beklemek gerekecek. 12 Eylül tarihinde tanıtım yapılmış olacak. Tanıtım sonrasında parmak izi sensörlerinin kullanılıp kullanılmayacağını kesin olarak göreceğiz. iPhone 8 bakalım beklenen teknolojilere sahip olacak mı?

You may be interested

Game of Thrones 7.Sezon İzleme Verileri İçin Şok Gerçek
İnternet
9 views
İnternet
9 views

Game of Thrones 7.Sezon İzleme Verileri İçin Şok Gerçek

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Çok uzun bir bekleyişin ardından bu sene yayınlanan Game of Thrones 7.Sezon dizi film dünyasında yıldırım gibi düştü. Dizinin senaryo…

The Walking Dead Season 1 Oyunu Ücretsiz Oldu
Oyun
14 views
Oyun
14 views

The Walking Dead Season 1 Oyunu Ücretsiz Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Yaz dönemi bitmiş olmasına rağmen, dev firmalardan oyun haberleri gelmeye devam ediyor. İlk olarak E3 2017 fuarında paylaşılan yeni oyunlar,…

Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi
Mobil
8 views
Mobil
8 views

Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Samsung akıllı telefon piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Bir bir yeni akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen markanın son bombalarından birisi de…

Leave a Comment

Your email address will not be published.