iPhone 8 Touch ID İçin İlginç Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan teknolojileri bir bir öğrenmeye devam ediyoruz. Yeni seri akıllı telefonların tasarımsal olarak değişikliklere gideceği ve tüm bu değişikliklerin de iPhone modeli için ilk defa görülecek teknolojileri ortaya çıkacağı da üzerinde durulan ortak karar olarak değerlendiriliyor. Hemen her akıllı telefon serisinde olduğu gibi bu seride de kendisine has teknolojilerin kullanılacağı da belirtiliyor.

Tüm bunlar içerisinde en çok merak edilen konunun ise parmak izi sensörlerinin yerleşimi konusu olmuştu. Aslında ekran üstünde parmak izi kullanımı yapılacağı iddiasının öne çıktığını görmüştük. Fakat hem Apple’ın verdiği ipuçları hem de son gelen iddialar bu bilgiyi de yalanlamıştı. Şimdi ise Touch ID sistemi için yeni bir iddia var.

iPhone 8 Parmak İzi Sensörlerine Yer Vermeyecek

Bir süre önce ortaya atılan iddialara göre yeni seri akıllı telefonların parmak izi sensörlerini barındırmayacağı açıklanmıştı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilerle beraber ortaya çıkan açıklamalara göre iPhone 8 parmak izi sistemi kullanmak yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacak.

iPhone 8 parmak izi

Yüz tanıma teknolojisi parmak izi yerleşiminin yerini alacak ve telefonlarda parmak izi sensörleri hiç bulunmayacak. Buna karşın telefonların son anına kadar parmak izi yerleştirilmesi için çalışıldığı belirtilmişti. Fakat iddialara göre bu konu üzerinde ısrarcı olunmasına karşın, tanıtım tarihinin uzayacağının görülmesi sonrasında Touch ID teknolojisinin tamamen kaldırılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Yaşanan gelişmeler tabii ki şu an için iddia niteliğinde. Yani kesin olarak parmak izi sistemi kullanılmayacak demek yanlış olur. Bunun için beklemek gerekecek olan sürenin de çok az olduğunu belirtelim. Bunun için sadece 4 gün beklemek gerekecek. 12 Eylül tarihinde tanıtım yapılmış olacak. Tanıtım sonrasında parmak izi sensörlerinin kullanılıp kullanılmayacağını kesin olarak göreceğiz. iPhone 8 bakalım beklenen teknolojilere sahip olacak mı?

You may be interested

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

IFA kapsamında tanıtılan en iyi akıllı telefonlarından biri olarak tarihe geçen Xperia XZ1 akıllı telefonları, uzun süredir telefon dünyasının gündeminde.…

Leave a Comment

Your email address will not be published.