iPhone 8 İçin Sıfırlama Nasıl Yapılır?

25 Eylül 2017
31 Görünümler

iPhone modelleri uzun bir aradan sonra yenilendi. iPhone 8 ve Plus modellerinin tanıtımının gerçekleştirilmesinin hemen ardından, yeni telefonların satış istatistikleri de belli olmaya başladı. Öyle ki şu an için telefonlar bir bir satışa çıkmaya başladı. Hem iPhone 8 hem de iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının satışa çıkmasının ardından önemli bilgilerde gelmeye devam ediyor.

Her teknoloji ürününde olduğu gibi tanıtımda değil, kullanıcılara ulaştıktan sonra gerçek kullanım verileri ortaya çıkmaya başlayan iPhone 8 modellerinin, alışılmış bazı sistemleri değiştirdiğini de görüyoruz. Değişen önemli özelliklerden birisi de telefonlarla yapılan hard reset, yani sıfırlama işleminin tuş kombinasyonu. Bu konuda yeni sistemler nedeniyle önemli değişimlere gidilmiş gibi gözüküyor. Peki, yeni akıllı telefonlarda sıfırlama için neler yapmamız gerekiyor?

iPhone 8 Sıfırlama İşlemi

Telefonun fiziksel tuş yapısı değişmediği için önemli bir değişiklik yok. Dediğimiz gibi sadece tuş kombinasyonu kısmında önemli değişikliklere gidilmesi durumu söz konusu. Yeni telefonlarda sıfırlama işlemine geçmek için yapacaklarımıza bakalım.

iPhone 8

  • Telefonun üzerinde yer alan fiziksel tuşlar içerisinde ses açma tuşuna basmanız lazım. Fakat iPhone 7 modellerinde olduğu gibi uzun süreli bir basmadan bahsetmiyoruz. Sadece tuşa basıp bırakmanız gerekiyor.
  • Hemen sonrasında ise ses kapama tuşuna aynı şekilde basıp, tuşu hemen sonrasında bırakıyoruz.
  • Son aşamada ise güç (kapama) tuşuna basılı tutuyoruz. Diğer iki tuşta olduğu gibi basıp bırakma durumu söz konusu değil. Yaklaşık olarak 10 saniye tuşa basılı tuttuğunuzda işlem gerçekleştirilmiş oluyor. Ekstra bir ihtiyaç yok.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
Teknoloji

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.