iOS 11 Public Beta 5 Kullanıma Sunuldu

Yeni mobil işletim sistemi, iOS 11’in son sürümünün kullanıma açılmasına çok kısa bir süre kaldı. iPhone ve iPad modellerini baştan sona yenileyecek olan yeni işletim sistemi sürümünün, muhtemelen iPhone 8 ile final serisi olarak yayınlanması bekleniyor. Hal böyle olunca yeni sürüm için sayılı günler kaldı demek yanlış olmaz. Önümüzdeki ay yayınlanacak olan işletim sisteminin kararlı sürümünün yaklaşması beta sürecinin de hızlanmasına neden oldu. Dün itibariyle yayınlanan iOS 11 beta 6 geliştirici sürümünün hemen arkasından da iOS 11 Public Beta 5 sürümü yayınlandı. Herkese açık yeni beta sürümü, uzun süredir alışılmış birçok sistemi ise değiştirdi.

iOS 11 Public Beta 5 Neleri Değiştiriyor?

iOS 11 Public Beta 5 sürümünün öncelikle sistemsel olarak birçok iyileştirme getirdi. Kullanıcıların performans sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanan hataların giderilmesi adına yapılan iyileştirmelerin bir hayli etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sürümle ilk iOS 11 beta sürümü arasında da AnTuTu testleri yapıldığında, iOS 11 Public Beta 5 sürümünün çok daha yüksek puan sunduğunu görüyoruz. Yani performans konusunda da beklenen iyileştirmeler yapılıyor. Bunun dışında yeni beta sürümünün yenilikleri de yok değil.

En çok konuşulan yenilik, bazı simge değişiklikleri oldu. iOS 11 Public Beta 5 sonrasında Saat, menü, haritalar ve App Store simgeleri değişti. En büyük değişikliği ise App Store logosunda gördük. Apple’ın en anlamlı çalışmalarından biri olan ve uygulama geliştiricilerini temsil eden, fırça, cetvel, kalem yerine Apple’ın “A” harfini vurgulayan düz çizgiler geldi.

iOS 11 Public Beta 5

Logonun arka plan rengi biraz daha koyu mavi yapıldı. Bunun dışında App Store logosunda bir değişiklik yapılmadı. Genel hatlarıyla aynı olsa da logoların genel şekilde değişikliklerinin neredeyse tüm uygulamalar için geçerli olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında iOS 11 Public Beta 5 ilgili olarak daha değişik bir gelişme söz konusu değil. Apple’ın yeni işletim sistemi sürümünün daha fazla yeniliği ortaya çıkacak olursa haberimizi de güncelleyeceğiz. Şu an için bilinen değişimler bu şekilde sıralanmakta.

You may be interested

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Giyilebilir Teknoloji
6 views
Giyilebilir Teknoloji
6 views

Samsung Gear Fit 2 Pro Görselleri ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı saat dünyasının en başarılı markalarında sıralama geçtiğimiz aylarda değişti. Apple’ın liderliğinde devam eden listede şimdi ise lider Xiaomi markası…

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
18 views
Mobil
18 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
21 views
Oyun
21 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Leave a Comment

Your email address will not be published.