iOS 11 Public Beta 5 Kullanıma Sunuldu

Yeni mobil işletim sistemi, iOS 11’in son sürümünün kullanıma açılmasına çok kısa bir süre kaldı. iPhone ve iPad modellerini baştan sona yenileyecek olan yeni işletim sistemi sürümünün, muhtemelen iPhone 8 ile final serisi olarak yayınlanması bekleniyor. Hal böyle olunca yeni sürüm için sayılı günler kaldı demek yanlış olmaz. Önümüzdeki ay yayınlanacak olan işletim sisteminin kararlı sürümünün yaklaşması beta sürecinin de hızlanmasına neden oldu. Dün itibariyle yayınlanan iOS 11 beta 6 geliştirici sürümünün hemen arkasından da iOS 11 Public Beta 5 sürümü yayınlandı. Herkese açık yeni beta sürümü, uzun süredir alışılmış birçok sistemi ise değiştirdi.

iOS 11 Public Beta 5 Neleri Değiştiriyor?

iOS 11 Public Beta 5 sürümünün öncelikle sistemsel olarak birçok iyileştirme getirdi. Kullanıcıların performans sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanan hataların giderilmesi adına yapılan iyileştirmelerin bir hayli etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sürümle ilk iOS 11 beta sürümü arasında da AnTuTu testleri yapıldığında, iOS 11 Public Beta 5 sürümünün çok daha yüksek puan sunduğunu görüyoruz. Yani performans konusunda da beklenen iyileştirmeler yapılıyor. Bunun dışında yeni beta sürümünün yenilikleri de yok değil.

En çok konuşulan yenilik, bazı simge değişiklikleri oldu. iOS 11 Public Beta 5 sonrasında Saat, menü, haritalar ve App Store simgeleri değişti. En büyük değişikliği ise App Store logosunda gördük. Apple’ın en anlamlı çalışmalarından biri olan ve uygulama geliştiricilerini temsil eden, fırça, cetvel, kalem yerine Apple’ın “A” harfini vurgulayan düz çizgiler geldi.

iOS 11 Public Beta 5

Logonun arka plan rengi biraz daha koyu mavi yapıldı. Bunun dışında App Store logosunda bir değişiklik yapılmadı. Genel hatlarıyla aynı olsa da logoların genel şekilde değişikliklerinin neredeyse tüm uygulamalar için geçerli olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında iOS 11 Public Beta 5 ilgili olarak daha değişik bir gelişme söz konusu değil. Apple’ın yeni işletim sistemi sürümünün daha fazla yeniliği ortaya çıkacak olursa haberimizi de güncelleyeceğiz. Şu an için bilinen değişimler bu şekilde sıralanmakta.

You may be interested

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
3 views
Otomotiv
3 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

IFA kapsamında tanıtılan en iyi akıllı telefonlarından biri olarak tarihe geçen Xperia XZ1 akıllı telefonları, uzun süredir telefon dünyasının gündeminde.…

Leave a Comment

Your email address will not be published.