iOS 11 Public Beta 5 Kullanıma Sunuldu

15 Ağustos 2017
22 Görünümler

Yeni mobil işletim sistemi, iOS 11’in son sürümünün kullanıma açılmasına çok kısa bir süre kaldı. iPhone ve iPad modellerini baştan sona yenileyecek olan yeni işletim sistemi sürümünün, muhtemelen iPhone 8 ile final serisi olarak yayınlanması bekleniyor. Hal böyle olunca yeni sürüm için sayılı günler kaldı demek yanlış olmaz. Önümüzdeki ay yayınlanacak olan işletim sisteminin kararlı sürümünün yaklaşması beta sürecinin de hızlanmasına neden oldu. Dün itibariyle yayınlanan iOS 11 beta 6 geliştirici sürümünün hemen arkasından da iOS 11 Public Beta 5 sürümü yayınlandı. Herkese açık yeni beta sürümü, uzun süredir alışılmış birçok sistemi ise değiştirdi.

iOS 11 Public Beta 5 Neleri Değiştiriyor?

iOS 11 Public Beta 5 sürümünün öncelikle sistemsel olarak birçok iyileştirme getirdi. Kullanıcıların performans sorunlarının önüne geçilmesi ve yaşanan hataların giderilmesi adına yapılan iyileştirmelerin bir hayli etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sürümle ilk iOS 11 beta sürümü arasında da AnTuTu testleri yapıldığında, iOS 11 Public Beta 5 sürümünün çok daha yüksek puan sunduğunu görüyoruz. Yani performans konusunda da beklenen iyileştirmeler yapılıyor. Bunun dışında yeni beta sürümünün yenilikleri de yok değil.

En çok konuşulan yenilik, bazı simge değişiklikleri oldu. iOS 11 Public Beta 5 sonrasında Saat, menü, haritalar ve App Store simgeleri değişti. En büyük değişikliği ise App Store logosunda gördük. Apple’ın en anlamlı çalışmalarından biri olan ve uygulama geliştiricilerini temsil eden, fırça, cetvel, kalem yerine Apple’ın “A” harfini vurgulayan düz çizgiler geldi.

iOS 11 Public Beta 5

Logonun arka plan rengi biraz daha koyu mavi yapıldı. Bunun dışında App Store logosunda bir değişiklik yapılmadı. Genel hatlarıyla aynı olsa da logoların genel şekilde değişikliklerinin neredeyse tüm uygulamalar için geçerli olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında iOS 11 Public Beta 5 ilgili olarak daha değişik bir gelişme söz konusu değil. Apple’ın yeni işletim sistemi sürümünün daha fazla yeniliği ortaya çıkacak olursa haberimizi de güncelleyeceğiz. Şu an için bilinen değişimler bu şekilde sıralanmakta.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.