iOS 11 Golden Master iPhone 8 ve Apple Watch 3 için Önemli Bilgiler Verdi

Apple Yeni teknolojilerinde sona geldi. Markanın ardı ardına yaptığı beta paylaşımlarından sonra, sona yaklaşan ilk teknoloji iOS 11 yazılımı oldu. Akıllı telefon işletim sistemi konusunda Android Oreo işletim sisteminin takibi olarak gösterilen yeni serinin özellikleri de şimdiden ilgi odağı olmuş durumda. Beta sürümlerinin beta 10 serisine kadar gelmesinden sonra bu özelliklerin büyük ölçüde tamamlandığını düşünüyorduk. Fakat bugün yaşanan bir gelişme Apple’ın sürprizlerinin bitmediğini gösterdi. iOS 11 Golden Master sürümü olarak ortaya çıkan yeni işletim sistemi sürümünün, daha birçok yeniliği getirdiğini gördük. Geliştiriciler için final sürüm olarak gösterilen yeni işletim sistemin ortaya çıkardıklarına daha detaylı bakalım. Öyle ki kodlar içerisinde iPhone 8 ve Apple Watch 3 için çok önemli bilgiler var.

iOS 11 Golden Master iPhone 8 Bilgileri Neler?

Geliştiriciler için ortaya çıkan son sürümde, iPhone 8 kodlarının da yer aldığı görülüyor. Buna göre tasarım ve ekran sistemleri hakkında çok önemli bilgiler veriliyor. Ekran konusunda verilen bilgilere bakalım.

iPhone 8 Ekran

iOS 11 Golden Master kodlarına göre iPhone 8 ekranları çerçevesiz olacak. Kesinlikle OLED ekran kullanımı yapılacak. OLED ekran kullanımın yapılması nedeniyle birçok teknoloji değiştirilecek. Apple’ın beyaz dengesini sağlama adına önemli bir yazılım desteği sunacağı ve True Tone desteğinin getirileceği belirtiliyor. Tam boy ekranların OLED olması çözünürlük değerlerinin de doğrudan artış göstermesini sağlayacak. Telefonların 1125 X 2436 değerinde çözünürlüğü olacağı ya da daha yukarı bir çözünürlük değerine sahip olacağını da görebiliyoruz. Apple’ın ekran teknolojisinde yaşanan bu değişim için geç bile kaldığını söylemek gerek.

iOS 11 Golden Master

Yüz Tanıma

Diğer bir önemli bilgi yüz tanıma konusunda geldi. Yüz tanıma için verilen bilgiler Apple’ın yeni telefonun da çok daha gelişmiş ve yüz mimiklerinden duyguları anlayabilecek bir sistem kullanıldığı yönünde. Fakat burada önemli bir nokta daha var. Yüz tanıma teknolojisinin, Touch ID’nin sonunu getirdiğini düşünüyoruz. Zaten kodlar içerisinde de henüz parmak izi sistemi bulunamadı.

iOS 11 Golden Master

Kablosuz Şarj

iOS 11 Golden Master sonrasında öne çıkan bir başka konu kablosuz şarj teknolojisi oldu. Doğrudan olmasa da kodlar içerisinde kablosuz şarj teknolojisini işaret eden bilgiler olduğu görülüyor. Fakat kablosuz şarj teknolojisi çok başarılı değil gibi duruyor. Daha önce elde edilen bilgilere şarj hızı konusunda sıkıntılı olabilecek değerlerin dikkat çektiğinden söz etmiştik.

Apple Watch 3 İçin Neler Öğrendik?

iOS 11 Golden Master kodlarında sadece iPhone 8 yer almadı. Bunun yanında Apple Watch 3 akıllı saatleri içinde detay bilgilere erişildi. Başta tasarım değişikliğinin yaşanmayacağını belirtelim. Daha doğrusu beklenen ölçüde değişik bir tasarım olmayacak. Bunun yerine ana saat hatları korunacak.

iOS 11 Golden Master

Teknik kısmında ise çok daha başarılı bir akıllı saat beklendiğini belirtelim. Daha bağımsız, LTE uyumu bulunan ve aktivite takibi çok daha geliştirilmiş olan bir Apple Watch 3 akıllı saatiyle karşı karşıya olacağız. Yeni antrenman modlarının desteğini de beklediğimizi de ekleyelim. Fakat bu konuda kodlar içerisinde çok fazla bilgi yok. Son olarak saatlerin yeni renk seçeneklerinin de bulunacağı üzerinde durulduğunu vurgulayalım. Daha detaylı incelemeleri ise 12 Eylül tarihinde göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.