iOS 11 GM Sürüm Yayınlandı! Yeni Sürümün Özellikleri Neler?

13 Eylül 2017
33 Görünümler

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının tanıtılmasından hemen sonra yeni yazılımlarının final sürümlerinin de ortaya çıkmaya başladığı belirtiliyor. Aslında tanıtımın hemen sonrasında yeni ürünler hakkında bilgiler verilmişti. Final çıkış tarihleri konusunda açıklamaların yapılmasının hemen ardından, en çok beklenen yazılım olarak bilinen iOS 11 için Golden Master sürüm yayınlandı. Peki, nedir bu iOS 11 GM sürümü? Final çıkış tarihileri nasıl? Tüm bilgilere daha detaylı olarak bakalım.

iOS 11 GM Sürümü Detayları

Bu sürüm iOS 11 final serisi ile büyük bir farklılık içermiyor. Hatta iOS 11 GM sürümünün final sürümüne karşılık geldiğini söylemek gerekiyor. Yeni sürümün geliştiriciler için yayınlanması ise tek fark olarak gösterilebilir. Final sürümünün geliştiriciler için yayınlanmış olan versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz yeni sürümün, özellikleri de final serisini yansıtmakta.

Yeni sürümle beraber kullanıcılara ilk olarak hareketli emojiler sunulmaya başlandı. Daha önce bahsettiğimiz gibi bu özellikle beraber kullanıcılar birbirlerine hareketli emojler göndermeleri mümkün hale geldi. Üstelik iPhone X kullanıcıları kendi emojilerini de oluşturabilecekler. Bunun için yüz tanıma teknolojisi kullanılacak.

iOS 11 GM

Yeni iOS 11 GM sürümünün getirdiği tek yenilikte bu değil. Bunun dışında Portre modunda da yeni özellikler sunuluyor. iOS 11 GM sürümü sonrasında gelecek olan yeni portre modunun ışıklı modlarının da sunulduğu açıklaması geldi. Yeni sürüme beraber ortaya çıkan son detay ise yeni duvar kağıtları oldu. 16 adet yeni duvar kağıdının kullanıma açıldığını görüyoruz.

Tüm bunların dışında yeni işletim sistemlerinin final serilerinin çıkış tarihinin de açıklandığını ekleyelim. iOS 11 final sürümü için verilen tarih 19 Eylül olarak açıklandı. 19 Eylül sonrasında desteklenen her cihaz için iOS 11 kullanılabilir olacak. Bunun yanında bir de macOS High Sierra final sürümü var. Bu sürümünde 25 Eylül tarihinde yayınlandığını göreceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.