iOS 11 AirPods Özelleştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

iOS 11 işletim sisteminin hemen her konuda önemli değişikliklere imza attığı görülüyor. iPhone ve iPad cihazlarında önemli değişikliklerin elde edilmesini sağlayan iOS 11 işletim sistemi sadece bu serilere de yeni özellikler getirmedi. Bunun dışında Apple’ın aksesuarları içinde önemli değişiklikler yapıldı. iPhone akıllı telefonlarında kullanılan aksesuarlar içinde bu durum olduğu gibi geçerli. iOS 11 işletim sistemiyle beraber kullanımı değişen aksesuar modellerinden birisi de Apple’ın kablosuz kulaklık modeli olan AirPods kulaklıkları. Şu ana kadar yalnızca AirPods kulaklıklara iki kez dokunarak Siri’yi harekete geçirebiliyor veya medya ögelerini oynatıp durdurabiliyordunuz. iOS 11 sonrasında ise bu yapı değişti. iOS 11 AirPods kullanımlarına bakalım.

iOS 11 AirPods Kullanımları

iOS 11 AirPods ile kullanıcıların özelleştirmeler yapmalarına da izin verildi. Artık kulaklık sahiplerinin iki kez tıklama fonksiyonlarını kendilerine göre ayarlamaları sağlanıyor. Hem sağ hem de sol AirPods kulaklığı için kullanılacak olan ikili tıklama özelliklerinin özelleştirilebilir ve değiştirilebilir olması kullanıcıların da epey bir beğenisini toplamış durumda. Şimdi bu özelleştirmeleri nasıl yapacağımıza bakalım.

Çift Tıklama İle Neler Yapılabilir?

  • Kapatma komutu verilebilir.
  • Önceki parça çalınabilir.
  • Sonraki parça çalınabilir.
  • Durdur/Başlat kullanılabilir.
  • Siri Çalıştırılabilir

iOS 11 AirPods ayarları için yapacağımız işlemler ise şöyle;

  • İlk olarak, AirPods ile iPhone bağlantısını gerçekleştirmek gerekiyor. En önemli kısım burası. Öyle ki telefonunuzda bağlantıyı engelleyecek bir durum varsa, ayarları gerçekleştiremiyorsunuz. Öncelikle telefonların bağlantısını gerçekleştirin.
  • Bu aşamadan sonra “ayarlar>Bluetooth” yolunu izlemek gerekiyor. Şimdi AirPods yanında yer alan mavi “i” işaretine tıklamanız gerekiyor.

iOS 11 AirPods

  • Sol için sol kulaklığı seçip, seçenekler içerisinden istediğiniz ayarı verebilirsiniz. Bunun yanında sağ seçimi yaparsanız da sağ için istediğiniz ayarları kolayca belirleyebilirsiniz. Hangi kulaklığa hangi ayarı vereceğinizi bu kısımdan belirliyorsunuz.

Bu işlemi yaptıktan sonra ve istediğiniz işlemcileri seçtikten sonra, geri tuşuna basarak ayarları kayıt altına almanız gerekecek. Son işlem bu olarak karşımıza çıkacak. Bu şekilde kullanıcıların kulaklık hareketlerini özelleştirmeleri mümkün kılınmış durumda.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.