iOS 11 AirPods Özelleştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

iOS 11 işletim sisteminin hemen her konuda önemli değişikliklere imza attığı görülüyor. iPhone ve iPad cihazlarında önemli değişikliklerin elde edilmesini sağlayan iOS 11 işletim sistemi sadece bu serilere de yeni özellikler getirmedi. Bunun dışında Apple’ın aksesuarları içinde önemli değişiklikler yapıldı. iPhone akıllı telefonlarında kullanılan aksesuarlar içinde bu durum olduğu gibi geçerli. iOS 11 işletim sistemiyle beraber kullanımı değişen aksesuar modellerinden birisi de Apple’ın kablosuz kulaklık modeli olan AirPods kulaklıkları. Şu ana kadar yalnızca AirPods kulaklıklara iki kez dokunarak Siri’yi harekete geçirebiliyor veya medya ögelerini oynatıp durdurabiliyordunuz. iOS 11 sonrasında ise bu yapı değişti. iOS 11 AirPods kullanımlarına bakalım.

iOS 11 AirPods Kullanımları

iOS 11 AirPods ile kullanıcıların özelleştirmeler yapmalarına da izin verildi. Artık kulaklık sahiplerinin iki kez tıklama fonksiyonlarını kendilerine göre ayarlamaları sağlanıyor. Hem sağ hem de sol AirPods kulaklığı için kullanılacak olan ikili tıklama özelliklerinin özelleştirilebilir ve değiştirilebilir olması kullanıcıların da epey bir beğenisini toplamış durumda. Şimdi bu özelleştirmeleri nasıl yapacağımıza bakalım.

Çift Tıklama İle Neler Yapılabilir?

  • Kapatma komutu verilebilir.
  • Önceki parça çalınabilir.
  • Sonraki parça çalınabilir.
  • Durdur/Başlat kullanılabilir.
  • Siri Çalıştırılabilir

iOS 11 AirPods ayarları için yapacağımız işlemler ise şöyle;

  • İlk olarak, AirPods ile iPhone bağlantısını gerçekleştirmek gerekiyor. En önemli kısım burası. Öyle ki telefonunuzda bağlantıyı engelleyecek bir durum varsa, ayarları gerçekleştiremiyorsunuz. Öncelikle telefonların bağlantısını gerçekleştirin.
  • Bu aşamadan sonra “ayarlar>Bluetooth” yolunu izlemek gerekiyor. Şimdi AirPods yanında yer alan mavi “i” işaretine tıklamanız gerekiyor.

iOS 11 AirPods

  • Sol için sol kulaklığı seçip, seçenekler içerisinden istediğiniz ayarı verebilirsiniz. Bunun yanında sağ seçimi yaparsanız da sağ için istediğiniz ayarları kolayca belirleyebilirsiniz. Hangi kulaklığa hangi ayarı vereceğinizi bu kısımdan belirliyorsunuz.

Bu işlemi yaptıktan sonra ve istediğiniz işlemcileri seçtikten sonra, geri tuşuna basarak ayarları kayıt altına almanız gerekecek. Son işlem bu olarak karşımıza çıkacak. Bu şekilde kullanıcıların kulaklık hareketlerini özelleştirmeleri mümkün kılınmış durumda.

You may be interested

BlackBerry Motion Resmi Olarak Tanıtıldı! Özellikler Ve Fiyat
Mobil
3 views
Mobil
3 views

BlackBerry Motion Resmi Olarak Tanıtıldı! Özellikler Ve Fiyat

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

Kısa süre önce yeni bir akıllı telefon modeli tanıtacağı ortaya çıkan BlackBerry markasının, akıllı telefonlarında bu kez tam ekran dokunmatik…

Dell XPS 13 İlk Özellikleri Ortaya Çıktı
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Dell XPS 13 İlk Özellikleri Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

Apple ile Dell arasındaki yarış bilgisayar modelleri arasında devam ediyor. Bir bir piyasaya sürülen yeni Mac modellerine cevap olma konusunda…

Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı
Mobil
5 views
Mobil
5 views

Pixel 2 Kamera Puanları Şaşırttı

Ibrahim Kizilirmak - 9 Ekim 2017

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtımının üzerinden 5 günlük bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeni seri akıllı telefonların, akıllı telefon dünyasına kattığı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.