Instagram Hikayeler Yazı Modu Özelliği Aldı

Instagram Hikayeler bölümü için yaptığı yatırımlarına devam ediyor. Kısa bir süre önce yayınlanan güncellemeyle bu alanı daha da renklendiren sosyal medya devi, son olarak ise görüntülü görüşme ve gönderi zamanlama sistemleriyle beraber gündeme gelmişti.

Yayınlanan bu yeni güncellemelerin özellikleri konusunda da detaylı bilgilendirmeler yapmıştı. Şimdi ise uygulamanın yeni bir güncelleme daha aldığı açıklandı. Yine hikayeler bölümü için gelen güncellemenin ise bu kez sistemi biraz daha değiştireceğini göreceğiz. Öyle ki yeni güncellemeyle beraber uygulamaya yazı paylaşımı özelliği gelecek.

Instagram Hikayeler Yazı Paylaşım Dönemi

Kullanıcılar doğrudan Instagram Hikayeler bölümünü kullanarak bu alan üzerinden tıpkı fotoğraf paylaşır gibi yazı paylaşabilecek. Bir nevi duvar yazısı olarak gösterilebilecek olan yeni özellik sayesinde bir nevi özlü söz dizisi oluşturmak mümkün olacak. Sadece yazılarla hazırlanmış bir hikaye paylaşılabilecek. Yazılarla paylaşılan hikayeler içinde yine düzenlemeler yapılabilecek. Başta yazılar düzenlenebilecek. Yazılar için fon değişiklikleri, renk değişiklikleri, desen değişiklikleri gibi birçok özellik değiştirilebilecek.

Instagram Hikayeler

Parlak, neon, fosforlu görünümde de yazılar hazırlamak mümkün olacak. Yeni özellikle beraber çıkartmalar kısmında da bazı yeni eklentiler olduğunu göreceğiz. Bu eklentilerle beraber tüm çıkartmalarında Instagram Hikayeler yazı paylaşımlarında kullanılabileceğini de hatırlatalım. Bunun için bir sınırlama yok. Tıpkı standart hikayeler paylaşımlarında olduğu gibi yazı paylaşımlarında da tüm düzenlemeleri yapabileceksiniz.

Yeni güncelleme sonrasında gelecek olan bu özellikleri kullanmak için ise bir süre daha beklemek gerekebilir. Öyle ki güncelleme yeni duyuruldu ve yeni dağıtılmaya başlandı. Instagram Hikayeler yazı paylaşımları için yeni özelliğin birkaç gün içerisinde gelmesi bekleniyor. Bu özelliği almayan kullanıcıların güncellemeleri kontrol etmesi gerekecek. Hemen hemen her bölümü için yeni güncellemeler alan uygulamanın, bundan sonraki dönemde daha ne gibi değişiklikler alacağı da merak konusu. Bakalım uygulama daha nasıl değişecek? Öyle ki sürekli yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

Ilginizi çekebilir

Galaxy S8 Serileri İçin Oreo Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?
Teknoloji
3 görünteleme
Teknoloji
3 görünteleme

Galaxy S8 Serileri İçin Oreo Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Akıllı telefon modelleri için Android güncellemeleri çok yavaş yayınlanıyor. Her ne kadar Google’ın yeni Android sürümü olarak yayınlanan Oreo güncellemesinde…

Huawei P20 İçin Tanıtım Tarihi Belli Oldu
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Huawei P20 İçin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Çinli akıllı telefonlar içerisinde en iddialı markaların başında gelen Huawei, son olarak geçen sene Mate modellerinin yeni serisi ile kendisini…

Galaxy S9 Batarya Kapasitesi Değişecek Mi?
Mobil
5 görünteleme
Mobil
5 görünteleme

Galaxy S9 Batarya Kapasitesi Değişecek Mi?

Ibrahim Kizilirmak - 2 Şubat 2018

Samsung’un yeni akıllı telefonlarının tanıtımı için çok kısa bir süre kaldı. Yeni akıllı telefonların tanıtımı için sayılı günler kaldı demek…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.