Instagram Neden Çöktü? Açıklamalar Neler?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde adı önde gelen yapımlardan biri olan Instagram, çok kısa bir süre içerisinde aldığı güncellemelerle beraber bir hayli zenginleşti. Son dönem güncellemeleri genelde Snapchat uygulamasından alınmış olsa da yavaş yavaş farklı sistem güncellemelerini de sunmaya başlayan Instagram, en son hikayeler kısmı için yeni bir güncelleme daha yayınladı.

Uygulama tarafından yayınlanan yeni güncellemeler son olarak yazı fontlarında değişikliklerin yapılmasını sağlamıştı. Bunun dışında bir de son görülme güncellemesinin geldiğini gördük. Fakat tüm bu güncellemelerden sonra uygulamada bir sorun ortaya çıktı.

Instagram Girişinde Sorunlar Devam Ediyor

Kullanıcıların uygulama üzerinden giriş yapmak istediklerinde bir sorun ile karşı karşıya kaldıkları açıklandı. İlk olarak forumlarda paylaşılan ve sonrasında ise sosyal medya üzerinden yayılan bilgilere göre uygulamaya giriş yapmak mümkün olmuyor. Web sürüm üzerinden giriş yapılabiliyor olsa da kullanıcılar mobil uygulama üzerinden giriş yapmak istedikleri zaman “Bu şifre asıl kullanıcı tarafından değiştirildi” şeklinde bir uyarı mesajıyla karşı karşıya kalıyorlar. Söz konusu uyarı mesajı sonrasında kullanıcının şifreleri kabul edilmiyor.

Instagram

Şifre değişikliği yaparak sisteme girmek isteyen kullanıcıların da yine sorunlarla karşı karşıya kaldıkları belirtiliyor. Şifre değişikliği maillerinin gelmemesi ya da şifrenin değiştirilmemesi gibi durumların yaşandığı belirtiliyor. Şifre değişikliğinde de sorun olduğu için girişler mümkün olmuyor. Bunun dışında uygulamaya giriş için web sürümünde bir sorun olmaması da nedenin sunucu kaynaklı olduğunu gösteriyor. Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil.

Resmi açıklama gelene kadar da sorunun neden kaynaklandığı konusunda bilgi sahibi olmak mümkün olmayacak. Şu an için tüm süreçte sunucu kaynaklı bir sorun olduğu yönünde iddialar öne çıkıyor. Yine de son yapılan güncellemeler sırasında da farklı bir sorun oluşmuş olabilir. Instagram tarafından bu konuda bir açıklama geldiği zaman haberimizi detaylar için güncelleyeceğiz. Son olarak sorunun devam ettiğini de belirtmiş olalım.

Ilginizi çekebilir

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı
Mobil
2 görünteleme
Mobil
2 görünteleme

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Konsept Tasarımları Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 18 Ocak 2018

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus akıllı telefonları için tanıtım hızla yaklaşmaya devam ediyor. Yeni seri amiral gemisi akıllı telefonların…

LG V30 Plus Türkiye Satış Fiyatları Ortaya Çıktı
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

LG V30 Plus Türkiye Satış Fiyatları Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 18 Ocak 2018

Akıllı telefon dünyasında değişikliklere gideceğini açıklayan Güney Koreli teknoloji devi LG, geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulundu. LG G7 serisi akıllı…

Intel Meltdown ve Spectre İçin Yeni Açıklama Yayınladı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Intel Meltdown ve Spectre İçin Yeni Açıklama Yayınladı

Ibrahim Kizilirmak - 18 Ocak 2018

İşlemci dünyası son birkaç haftadır çalkalanmaya devam ediyor. İlk olarak Intel işlemcilerinde ortaya çıkan güvenlik açıkları, işletim sisteminin kernel bilgilerine…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.