IFA 2017 Kapsamında Sony Xperia XZ1 Tanıtımı Yapıldı

31 Ağustos 2017
25 Görünümler

Sony’nin yeni akıllı telefon modelleri arasında öne çıkacak amiral gemisi serilerinden biri olacağı değerlendirilen ve üzerinde uzun süredir konuşulan Sony Xperia XZ1 telefonları sonunda tanıtıldı. IFA 2017 kapsamında tanıtılan yeni seri akıllı telefonların özellikleri de beklendiği gibi tatmin edici özellikler oldu. Üst sınıfa katılacak olan yeni akıllı telefonun, sistem özellikleri Xperia serileri içerisinde sık gördüğümüz beklentileri de karşıladı. Daha detaylı olarak Sony Xperia XZ1 modellerini tanıyalım.

Tasarım ve Ekran Teknolojileri

Tasarımı ele alacak olursak Sony Xperia XZ1 modelinde ciddi bir düzenleme ya da fark görmüyoruz. Bunun yerine Xperia serilerinde çok sık gördüğümüz tasarım ana hatlarıyla korunmuş gibi gözüküyor. Dikdörtgen ve kenarlarda yumuşatılmış hatlara sahip olan telefon, kavisli amiral gemisi modellerinden bu yönüyle kesin bir şekilde ayrılıyor.

Sony Xperia XZ1

Tasarım konusunda en büyük değişikliğin ise arka kamera sistemi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Köşeye konumlandırılmış olan tek arka kamera kısmında bir değişiklik söz konusu değil. Bunun yerine flaş ışığının yerleşiminde değişiklik söz konusu. Yeni modelde ortalanmış bir flaş ışığı var. Yatay bir çizgi olarak karşımıza çıkan flaş ışığı, tasarıma renk katan detaylar arasında.

Sony Xperia XZ1

Ekran sistemlerine geçtiğimizde de alışkın olduğumuz detayların öne çıktığını görmekteyiz. 5.2 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlük değeriyle 424 PPI değerlerine çıkan telefon, IPS LCD panele sahip seriler arasında yer alıyor. Ekranın yine Xperia standartlarında olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Tüm Sistem Özellikleri ve Kamera

Sony Xperia XZ1 modeli, dediğimiz gibi amiral gemisi sınıfına dahil olan bir seri. Bu nedenle teknik özelliklerde dikkat çekecek cinsten. Son dönemin hemen hemen tüm amiral gemisi akıllı telefonlarını süsleyen Snapdragon 835 işlemcilerde amiral gemisi serisi ile karşılaştığımızın ilk kanıtı. Bunun dışında telefonların, 4 GB yeni teknoloji RAM bellekler sunduğunu görüyoruz. Bellekler çok yüksek miktarda olmasa bile yeni teknoloji olması büyük bir artı.

Sony Xperia XZ1

Grafik biriminde de Qualcomm’un başarılı serisi Adreno 540 bulunduran telefon, belli bir seviyenin üzerinde teknolojilere sahip. Kamera teknolojilerinde de önemli değişikliklere imza atan telefonun 19 MP değerinde 4K çekim teknoloji kameraları bulunuyor. f/2.0 diyafram açıklığına sahip ve EIS modlara sahip olan kameraların oldukça başarılı çekimler sunacağı kesin. Ön kamera bölümünde ise yine özellikleriyle dikkat çeken 13 MP seriye yer veren Sony Xperia XZ1, kamera konusunda da başarılı bir model olacak.

2700 mAh batarya ve hızlı şarj sunan Sony Xperia XZ1, Android Oreo işletim sistemini kullanarak gelecek. Tüm bu özellikleriyle beraber yeni model 599 dolar gibi bir fiyatla alıcı bulacak. Şimdilik yeni serinin ülkemiz fiyatları da belli değil.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.