Huawei Y6 Pro (2017) Özellikleri ve Çıkış Fiyatı

En sık akıllı telefon tanıtımı yapan markalardan biri olan Huawei, yeni modellerini geliştirmeye devam ediyor. Akıllı telefon devinin son bir senelik süreçte birçok yeni akıllı telefon modeli tanıttığını da gördük. Sürekli yeni modeller tanıtmaya devam eden markanın, son olarak ise Huawei Y6 Pro (2017) akıllı telefonlarını tanıttığını gördük. Daha çok giriş seviyesi, fiyat performans odaklı bir akıllı telefon modeli olan Huawei Y6 Pro (2017), çok yüksek bir teknoloji sunmuyor. Buna karşın fiyat odaklı olarak bakacak olursak iyi bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıya olduğumuzu belirtelim.

Huawei Y6 Pro (2017) Özellikleri

Yeni seri akıllı telefonların özellikleri içerisinde kullanıcıların ilk dikkatini çekecek olan kısımların başında işlemciler geliyor. İşlemci kısmında çok yüksek bir sistem sunulmuyor olsa da Snapdragon 425 işlemcilerinin de ideal bir performans değeri oluşturduğunu görüyoruz.

4 çekirdekli ve 1,4 GHz saat hızına sahip olan işlemcilerin yanında getirdiği grafik birimi ise Adreno 308 grafik birim. Genel değerlendirmede günlük kullanım için oldukça yeterli bir model ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Bellek miktarı 2 GB ve depolama alanı 16 GB olan Huawei Y6 Pro (2017), 13 MP değerinde tek arka kameraya sahip. Modelin ön kamerasında ise 5 MP değeri kullanılmış.

Huawei Y6 Pro (2017)

Ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise 5 inç ekran boyutu ile karşılaşıyoruz. 5 inç ekran boyutunun çözünürlük değeri ise 720p olarak açıklandı. 720p çözünürlük değerinin 5 inç ekran modeli için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu özellikleri ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber telefonun çıkış fiyatı ise 179 Euro olarak açıklandı.

179 Euro fiyata sahip olması, yeni seri akıllı telefonların bir hayli tercih edileceğini gösteriyor. Fakat buna karşın telefonların giriş seviyesinde kalan özellikleri ise rakiplerin gerisinde bir model ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Ülkemizde telefonların fiyatlarının ne kadar olacağını bilemiyoruz. Henüz bunun için bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Açıklanan fiyatlar Avrupa fiyatları.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
4 views
İnternet
4 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
4 views
Otomotiv
4 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
4 views
Mobil
4 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.