Huawei Y6 Pro (2017) Özellikleri ve Çıkış Fiyatı

En sık akıllı telefon tanıtımı yapan markalardan biri olan Huawei, yeni modellerini geliştirmeye devam ediyor. Akıllı telefon devinin son bir senelik süreçte birçok yeni akıllı telefon modeli tanıttığını da gördük. Sürekli yeni modeller tanıtmaya devam eden markanın, son olarak ise Huawei Y6 Pro (2017) akıllı telefonlarını tanıttığını gördük. Daha çok giriş seviyesi, fiyat performans odaklı bir akıllı telefon modeli olan Huawei Y6 Pro (2017), çok yüksek bir teknoloji sunmuyor. Buna karşın fiyat odaklı olarak bakacak olursak iyi bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıya olduğumuzu belirtelim.

Huawei Y6 Pro (2017) Özellikleri

Yeni seri akıllı telefonların özellikleri içerisinde kullanıcıların ilk dikkatini çekecek olan kısımların başında işlemciler geliyor. İşlemci kısmında çok yüksek bir sistem sunulmuyor olsa da Snapdragon 425 işlemcilerinin de ideal bir performans değeri oluşturduğunu görüyoruz.

4 çekirdekli ve 1,4 GHz saat hızına sahip olan işlemcilerin yanında getirdiği grafik birimi ise Adreno 308 grafik birim. Genel değerlendirmede günlük kullanım için oldukça yeterli bir model ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Bellek miktarı 2 GB ve depolama alanı 16 GB olan Huawei Y6 Pro (2017), 13 MP değerinde tek arka kameraya sahip. Modelin ön kamerasında ise 5 MP değeri kullanılmış.

Huawei Y6 Pro (2017)

Ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise 5 inç ekran boyutu ile karşılaşıyoruz. 5 inç ekran boyutunun çözünürlük değeri ise 720p olarak açıklandı. 720p çözünürlük değerinin 5 inç ekran modeli için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu özellikleri ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber telefonun çıkış fiyatı ise 179 Euro olarak açıklandı.

179 Euro fiyata sahip olması, yeni seri akıllı telefonların bir hayli tercih edileceğini gösteriyor. Fakat buna karşın telefonların giriş seviyesinde kalan özellikleri ise rakiplerin gerisinde bir model ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Ülkemizde telefonların fiyatlarının ne kadar olacağını bilemiyoruz. Henüz bunun için bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Açıklanan fiyatlar Avrupa fiyatları.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.