Huawei Mate 10 Alps ve Blanc Versiyonlarıyla Gelecek

10 Eylül 2017
24 Görünümler

Mobil dünyanın şu anda gündemi iPhone 8 akıllı telefonları. Tanıtımına sadece iki gün kalması ve önemli bazı bilgilerin paylaşılmış olması ilgiyi iPhone 8 modeline yöneltmiş oldu. Fakat aslında Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olan Huawei’nin de yeni akıllı telefonlar üzerinde çalıştığını biliyoruz. Üstelik marka yeni seri akıllı telefonlarıyla beraber iPhone 8 serisini çok daha geride bırakacak bazı teknolojileri de kullanacak. Sistemsel olarak daha iyi bir model olması beklenen telefonların, yeni detayları da su yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu kez Mate 10 Alps ve Blanc isimleri ortaya çıktı.

Mate 10 Alps ve Blanc Modellerinde Farklar Neler?

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Mate 10 Alps ve Blanc isimli iki farklı telefon göreceğiz. Daha doğru ifadeyle her iki modelin de farklı sistem özelliklerine sahip olduğunu göreceğiz. Peki, Mate 10 Alps ve Blanc arasında nasıl bir fark öne çıkacak? Hangi seri daha iyi olacak?

Mate 10 Alps

Öncelikle Alps modelinin nasıl bir sistem barındıracağından söz edelim. Bu model hakkında sınırlı bilgiler olsa da ekranların farklı olacağı konuşuluyor. 16:9 ekran sistemiyle gelmesi beklenen telefonun, Lite model olacağını göreceğiz.

Daha mini ekran kullanılacağını düşündüğümüz Alps, 2560 X 1440 çözünürlük değeri sunacak. Ayrıca bu modelde de 4 GB RAM bellek kullanıldığını ve Kirin 970 işlemcilerine yer verileceği söz ediliyor.

Mate 10 Alps ve Blanc

Mate 10 Blanc

Mate 10 Alps ve Blanc ikilisinde daha iyi olan model ise Blanc olacak. Ana model olarak gösterilen yeni serinin, 5.99 inç ekranı bulunacak. 1440 X 2880 çözünürlük değeriyle kullanılacak olan ekranlar, Lite modeline göre daha büyük olacak.

4000 mAh değerinde bataryaları ve 12 MP+ 20 MP çift arka kameraları gibi detayları bulunacak Blanc, Kirin 970 işlemcilerinin yanı sıra 6 GB RAM bellek miktarı sunacak. Android Oreo sistemi kullanacağı ve 18:9 ekran sistemine sahip olacağı belirtilen telefonların, sistemsel olarak iPhone 8 modelini bile geride bırakacağını düşünmek mümkün. Daha fazla bilgiyi 16 Ekim’de alacağız. Resmi tanıtım bu tarihte yapılacak.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.