Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı

Akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde güncellemeye devam eden Huawei, Mate 10 hazırlıklarını da hızlandırmış durumda. Yeni telefonların sahip olacağı özellikler konusunda beklentiler oldukça fazla. Açıkçası gelen iddialar doğruysa markanın en az 2 sene konuşulacak olan bir amiral gemisi modeli piyasadaki yerini almış olacak. 16 Ekim tarihinde yapılan olan tanıtım nedeniyle yakından takip edilen marka, bu süreç içerisinde gösterilen ilgiden yararlanmak içinse yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Son olarak Huawei Honor 9i akıllı telefonlarının tanıtımının yapılması da bu nokta atılan en önemli adımlardan biri oldu. Yeni telefonların özelliklerine geçelim.

Huawei Honor 9i Orta Sınıfın Yeni Gözdesi Olabilir

Telefonların özellikleri orta sınıfı yansıtmakta. Amiral gemilerinde yer alan işlemciler ve bellekler bulunmasa da orta sınıf telefonlar için yenilenmiş olan teknolojileri bu seride görmekteyiz. Huawei Honor 9i modelinde nasıl teknolojilerin kullanıldığına bakalım.

Yeni modelin işlemci sınıfından başlayarak ele almamız gerekecek. Huawei Honor 9i akıllı telefonlarının işlemci bölümünde ilk tercih Kirin 659 serisi olarak karşımıza çıkıyor. Yenilenmiş olan orta sınıf işlemcilerin beraberinde getirdiği bellek miktarı ise 4 GB olarak açıklandı. Sadece bu iki değer bile orta sınıfın amiral gemisi olacak modeller karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Huawei Honor 9i

Ekran kısmında ise 5.5 inç boyutu kullanılıyor. Son dönem akıllı telefonlarında standartlaşmaya başlayan ekran boyutu değerinin yanı sıra çözünürlük kısmında da Full HD+ desteği karşımıza çıkıyor. Genel görüntü kalitesi konusunda oldukça başarılı bir model ile karşı karşıyayız.

16 MP değerinde arka kamera, tek arka kameraya eşlik eden 13 MP değerinde ön kamerayla beraber çekim kalitesinde de başarılı bulunan Huawei Honor 9i, Android Nougat işletim sistemiyle ve 3340 mAh batarya kapasitesiyle çıkış yapacak. Telefonun çıkış tarihinin önümüzdeki ay içerisinde belli olması beklenirken, satış fiyatının ise çok yüksek olmayacağı düşünülüyor. Bu iki detay hakkında henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

You may be interested

Windows 10 Sets Özelliğinin Geleceği Kesinleşti
Yenilikler
1 views
Yenilikler
1 views

Windows 10 Sets Özelliğinin Geleceği Kesinleşti

Ibrahim Kizilirmak - 29 Kasım 2017

Microsoft, kısa vadeli değil uzun süreçli olarak değerlendirdiği Windows 10 işletim sistemini yenilemeye devam ediyor. Son yılların en başarılı işletim…

Android 8.1 İle Emoji Düzenlemeleri Geliyor
Mobil
2 views
Mobil
2 views

Android 8.1 İle Emoji Düzenlemeleri Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 29 Kasım 2017

Android akıllı telefonların yeni amiral gemisi işletim sistemi olan Oreo işletim sistemi, yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. İlk olarak Google’ın akıllı…

Razer Phone İçin Beklenen Dayanıklılık Testi Yapıldı
Mobil
7 views
Mobil
7 views

Razer Phone İçin Beklenen Dayanıklılık Testi Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 28 Kasım 2017

Akıllı telefonların en farklı modellerinden biri olarak değerlendirilen Razer Phone, tanıtıldığı andan bu yana oyun odaklı bir telefon serisi olarak…

Leave a Comment

Your email address will not be published.