Huawei Honor 9i Özellikleri Ortaya Çıktı

Akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde güncellemeye devam eden Huawei, Mate 10 hazırlıklarını da hızlandırmış durumda. Yeni telefonların sahip olacağı özellikler konusunda beklentiler oldukça fazla. Açıkçası gelen iddialar doğruysa markanın en az 2 sene konuşulacak olan bir amiral gemisi modeli piyasadaki yerini almış olacak. 16 Ekim tarihinde yapılan olan tanıtım nedeniyle yakından takip edilen marka, bu süreç içerisinde gösterilen ilgiden yararlanmak içinse yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Son olarak Huawei Honor 9i akıllı telefonlarının tanıtımının yapılması da bu nokta atılan en önemli adımlardan biri oldu. Yeni telefonların özelliklerine geçelim.

Huawei Honor 9i Orta Sınıfın Yeni Gözdesi Olabilir

Telefonların özellikleri orta sınıfı yansıtmakta. Amiral gemilerinde yer alan işlemciler ve bellekler bulunmasa da orta sınıf telefonlar için yenilenmiş olan teknolojileri bu seride görmekteyiz. Huawei Honor 9i modelinde nasıl teknolojilerin kullanıldığına bakalım.

Yeni modelin işlemci sınıfından başlayarak ele almamız gerekecek. Huawei Honor 9i akıllı telefonlarının işlemci bölümünde ilk tercih Kirin 659 serisi olarak karşımıza çıkıyor. Yenilenmiş olan orta sınıf işlemcilerin beraberinde getirdiği bellek miktarı ise 4 GB olarak açıklandı. Sadece bu iki değer bile orta sınıfın amiral gemisi olacak modeller karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Huawei Honor 9i

Ekran kısmında ise 5.5 inç boyutu kullanılıyor. Son dönem akıllı telefonlarında standartlaşmaya başlayan ekran boyutu değerinin yanı sıra çözünürlük kısmında da Full HD+ desteği karşımıza çıkıyor. Genel görüntü kalitesi konusunda oldukça başarılı bir model ile karşı karşıyayız.

16 MP değerinde arka kamera, tek arka kameraya eşlik eden 13 MP değerinde ön kamerayla beraber çekim kalitesinde de başarılı bulunan Huawei Honor 9i, Android Nougat işletim sistemiyle ve 3340 mAh batarya kapasitesiyle çıkış yapacak. Telefonun çıkış tarihinin önümüzdeki ay içerisinde belli olması beklenirken, satış fiyatının ise çok yüksek olmayacağı düşünülüyor. Bu iki detay hakkında henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.