HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de satılan akıllı telefonların amiral gemisi akıllı telefon modelleri içerisinde bir hayli yüksek özellikleriyle de dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Teknik özellikler konusunda çok daha başarılı bir akıllı telefon sunan markanın, telefonların için geliştirmelerinin de bir yandan devam ettiğini görüyoruz. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların şimdi de Bluetooth 5 teknolojisi konuşuluyor. HTC U11 Bluetooth 5 desteği konusunda yaşanan gelişmeler ise bir yandan net tarihleri ortaya çıkarmış oldu bir yandan da süreç hakkında bilgiler verdi.

HTC U11 Bluetooth 5 Gelişmeleri

İlk olarak markanın yeni bağlantı teknolojisi için desteğini aldığını belirtelim. Bu karara göre artık kullanıcılar HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisini kullanabilecekler. Fakat ilginç olan kısım HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisinin hemen kullanıma girmeyecek olması. HTC U11 Bluetooth 5 kullanımı için kullanıcıların Android O işletim sistemini beklemesi gerekiyor.

Öyle ki Android O işletim sisteminin sonrasında gelecek olan güncellemelerle beraber yeni bağlantı teknolojisi desteklenecek. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar yeni bağlantı teknolojilerini net bir şekilde kullanabilecek. Fakat bundan önce özellik için sertifika alınmış olsa da yeni bağlantı teknolojisini kullanmak mümkün olmayacak.

HTC U11 Bluetooth 5

HTC U11 Bluetooth 5 sertifikasının kesin olarak kullanıma gireceği tarih konusunda ise yine net bir açıklama yok. Bu noktada da bir yorum yapacak olursak, Android O işletim sistemi henüz yayınlanmadı. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi yeni mobil işletim sisteminin yayına gireceği tarih için 1-2 hafta bir süre daha olduğu belirtiliyor.

Yeni güncellemenin yeni akıllı telefonlara eklenmesi ise biraz daha zaman alacak gibi duruyor. Böyle baktığımız zaman yeni seri akıllı telefonların yeni bağlantı teknolojisine geçmesi için birkaç ay daha beklemesi gerekecek. Markanın bu konuda da yaptığı açıklamada doğrudan aynı ifadelerin yer aldığını da ekleyelim. Yani bu yol haritası şu an için resmi açıklamalarla sunulmuş olan bir yol haritası.

You may be interested

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
15 views
Oyun
15 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
22 views
Mobil
22 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

BMW X2 Araçları Görülmeye Başladı
Otomotiv
10 views
Otomotiv
10 views

BMW X2 Araçları Görülmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Daha çok elektrikli araçlara yöneleceği yönünde yaptığı açıklamalarla gündem olan otomobil devi BMW, bir yandan mevcut serilerini güncellemeye devam ederken…

Leave a Comment

Your email address will not be published.