HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

14 Ağustos 2017
80 Görünümler

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de satılan akıllı telefonların amiral gemisi akıllı telefon modelleri içerisinde bir hayli yüksek özellikleriyle de dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Teknik özellikler konusunda çok daha başarılı bir akıllı telefon sunan markanın, telefonların için geliştirmelerinin de bir yandan devam ettiğini görüyoruz. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların şimdi de Bluetooth 5 teknolojisi konuşuluyor. HTC U11 Bluetooth 5 desteği konusunda yaşanan gelişmeler ise bir yandan net tarihleri ortaya çıkarmış oldu bir yandan da süreç hakkında bilgiler verdi.

HTC U11 Bluetooth 5 Gelişmeleri

İlk olarak markanın yeni bağlantı teknolojisi için desteğini aldığını belirtelim. Bu karara göre artık kullanıcılar HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisini kullanabilecekler. Fakat ilginç olan kısım HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisinin hemen kullanıma girmeyecek olması. HTC U11 Bluetooth 5 kullanımı için kullanıcıların Android O işletim sistemini beklemesi gerekiyor.

Öyle ki Android O işletim sisteminin sonrasında gelecek olan güncellemelerle beraber yeni bağlantı teknolojisi desteklenecek. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar yeni bağlantı teknolojilerini net bir şekilde kullanabilecek. Fakat bundan önce özellik için sertifika alınmış olsa da yeni bağlantı teknolojisini kullanmak mümkün olmayacak.

HTC U11 Bluetooth 5

HTC U11 Bluetooth 5 sertifikasının kesin olarak kullanıma gireceği tarih konusunda ise yine net bir açıklama yok. Bu noktada da bir yorum yapacak olursak, Android O işletim sistemi henüz yayınlanmadı. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi yeni mobil işletim sisteminin yayına gireceği tarih için 1-2 hafta bir süre daha olduğu belirtiliyor.

Yeni güncellemenin yeni akıllı telefonlara eklenmesi ise biraz daha zaman alacak gibi duruyor. Böyle baktığımız zaman yeni seri akıllı telefonların yeni bağlantı teknolojisine geçmesi için birkaç ay daha beklemesi gerekecek. Markanın bu konuda da yaptığı açıklamada doğrudan aynı ifadelerin yer aldığını da ekleyelim. Yani bu yol haritası şu an için resmi açıklamalarla sunulmuş olan bir yol haritası.

Ilginizi çekebilir

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek
Teknoloji
1 görünteleme
Teknoloji
1 görünteleme

iOttie Kablosuz Şarjı Eğlenceye Dönüştürecek

Ibrahim Kizilirmak - 11 Ocak 2018

CES 2018 tüm hızı ve ilginçlikleri ile devam ediyor. Birçok ünlü markanın birçok önemli ürününü gördüğümüz fuarda, akıllı telefonlar ve…

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.