HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de satılan akıllı telefonların amiral gemisi akıllı telefon modelleri içerisinde bir hayli yüksek özellikleriyle de dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Teknik özellikler konusunda çok daha başarılı bir akıllı telefon sunan markanın, telefonların için geliştirmelerinin de bir yandan devam ettiğini görüyoruz. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların şimdi de Bluetooth 5 teknolojisi konuşuluyor. HTC U11 Bluetooth 5 desteği konusunda yaşanan gelişmeler ise bir yandan net tarihleri ortaya çıkarmış oldu bir yandan da süreç hakkında bilgiler verdi.

HTC U11 Bluetooth 5 Gelişmeleri

İlk olarak markanın yeni bağlantı teknolojisi için desteğini aldığını belirtelim. Bu karara göre artık kullanıcılar HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisini kullanabilecekler. Fakat ilginç olan kısım HTC U11 Bluetooth 5 teknolojisinin hemen kullanıma girmeyecek olması. HTC U11 Bluetooth 5 kullanımı için kullanıcıların Android O işletim sistemini beklemesi gerekiyor.

Öyle ki Android O işletim sisteminin sonrasında gelecek olan güncellemelerle beraber yeni bağlantı teknolojisi desteklenecek. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar yeni bağlantı teknolojilerini net bir şekilde kullanabilecek. Fakat bundan önce özellik için sertifika alınmış olsa da yeni bağlantı teknolojisini kullanmak mümkün olmayacak.

HTC U11 Bluetooth 5

HTC U11 Bluetooth 5 sertifikasının kesin olarak kullanıma gireceği tarih konusunda ise yine net bir açıklama yok. Bu noktada da bir yorum yapacak olursak, Android O işletim sistemi henüz yayınlanmadı. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi yeni mobil işletim sisteminin yayına gireceği tarih için 1-2 hafta bir süre daha olduğu belirtiliyor.

Yeni güncellemenin yeni akıllı telefonlara eklenmesi ise biraz daha zaman alacak gibi duruyor. Böyle baktığımız zaman yeni seri akıllı telefonların yeni bağlantı teknolojisine geçmesi için birkaç ay daha beklemesi gerekecek. Markanın bu konuda da yaptığı açıklamada doğrudan aynı ifadelerin yer aldığını da ekleyelim. Yani bu yol haritası şu an için resmi açıklamalarla sunulmuş olan bir yol haritası.

You may be interested

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
1 views
Otomotiv
1 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
3 views
Mobil
3 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Xperia XZ1 Önemli Bir Güncelleme Daha Aldı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

IFA kapsamında tanıtılan en iyi akıllı telefonlarından biri olarak tarihe geçen Xperia XZ1 akıllı telefonları, uzun süredir telefon dünyasının gündeminde.…

Leave a Comment

Your email address will not be published.