HMD Global Nokia Android Oreo Güncellemesi Zamanını Açıkladı

30 Eylül 2017
39 Görünümler

HMD Global akıllı telefonlarına Nokia modelleriyle başladı. Tanıtılan ilk model olan Nokia 6 akıllı telefonlarıyla başlayan süreçte, Nokia 5 ve Nokia 3 modellerini de gördük. Bunun dışında her üç seride de çok başarılı teknolojiler sunulmaması, daha doğrusu amiral gemisi akıllı telefonlarında yer alan üst segment özelliklere yer verilmemesi yeni bir akıllı telefon ihtiyacını ortaya çıkarmıştı.

Bu açığı ise Nokia 8 modeliyle gideren marka, yayınlanan tüm akıllı telefon modelleriyle beraber amiral gemisi akıllı telefonlarına da sahip olmuştu.  Kısa süre içerisinde beklenen oranlarda satış elde etmeye başlayan Nokia 8 akıllı telefonlarından hemen sonra ise yazılım konusunda da önemli adımlar atılacağı açıklandı. Bu noktada ilk adımın ise Android Oreo güncellemesi olacağını göreceğiz.

HMD Global Güncellemeleri Bekletmeyecek

Buna göre yine doğrudan HMD Global tarafından yapılan açıklamayla beraber Nokia modellerinin tamamının Android Oreo güncellemesi alacağı duyurulmuştu. Yeni akıllı telefonların Android Oreo güncellemesini ne zaman alacağı konusunda ise bir bilgi verilmemişti.

Güncellemelerin hemen yayınlanması adına hazırlıklar yaptığı bilinmiş olmasına rağmen hala net bir süre verilmeyen Android Oreo güncellemesi için beklenen haber ise sonunda geldi. Yapılan açıklama sonrasında güncellemenin çok fazla beklenmeyeceği, Ekim ayının ilk haftası içerisinde Nokia 8 akıllı telefonları için güncellemenin yayınlanacağı belirtildi.

Nokia 8 Android Oreo

Yeni güncellemenin Ekim’in ilk haftasında yayınlanacak olması güncelleme için gerçekten markanın çok fazla beklenmeyeceğini göstermiş oldu. İlk etapta Nokia 8 akıllı telefonları için yayınlanacak olan güncelleme, HMD Global tarafından gelen açıklamalara göre Nokia 8 akıllı telefonlarından sonra diğer modeller içinde çok uzun süre güncelleme beklemek gerekmeyecek.

Bunun için yine Ekim ayı hedef gösteriliyor. Ayrıca genel olarak tüm seriler için 2 yıllık güncelleme desteğinin sunulmaya devam edeceğini de belirtelim. 2 yıl boyunca Android yeni sürümleri Nokia akıllı telefonlarına gelecek. Nokia 8 için bu süre biraz daha fazla olabilir.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.