HMD Global Nokia Android Oreo Güncellemesi Zamanını Açıkladı

HMD Global akıllı telefonlarına Nokia modelleriyle başladı. Tanıtılan ilk model olan Nokia 6 akıllı telefonlarıyla başlayan süreçte, Nokia 5 ve Nokia 3 modellerini de gördük. Bunun dışında her üç seride de çok başarılı teknolojiler sunulmaması, daha doğrusu amiral gemisi akıllı telefonlarında yer alan üst segment özelliklere yer verilmemesi yeni bir akıllı telefon ihtiyacını ortaya çıkarmıştı.

Bu açığı ise Nokia 8 modeliyle gideren marka, yayınlanan tüm akıllı telefon modelleriyle beraber amiral gemisi akıllı telefonlarına da sahip olmuştu.  Kısa süre içerisinde beklenen oranlarda satış elde etmeye başlayan Nokia 8 akıllı telefonlarından hemen sonra ise yazılım konusunda da önemli adımlar atılacağı açıklandı. Bu noktada ilk adımın ise Android Oreo güncellemesi olacağını göreceğiz.

HMD Global Güncellemeleri Bekletmeyecek

Buna göre yine doğrudan HMD Global tarafından yapılan açıklamayla beraber Nokia modellerinin tamamının Android Oreo güncellemesi alacağı duyurulmuştu. Yeni akıllı telefonların Android Oreo güncellemesini ne zaman alacağı konusunda ise bir bilgi verilmemişti.

Güncellemelerin hemen yayınlanması adına hazırlıklar yaptığı bilinmiş olmasına rağmen hala net bir süre verilmeyen Android Oreo güncellemesi için beklenen haber ise sonunda geldi. Yapılan açıklama sonrasında güncellemenin çok fazla beklenmeyeceği, Ekim ayının ilk haftası içerisinde Nokia 8 akıllı telefonları için güncellemenin yayınlanacağı belirtildi.

Nokia 8 Android Oreo

Yeni güncellemenin Ekim’in ilk haftasında yayınlanacak olması güncelleme için gerçekten markanın çok fazla beklenmeyeceğini göstermiş oldu. İlk etapta Nokia 8 akıllı telefonları için yayınlanacak olan güncelleme, HMD Global tarafından gelen açıklamalara göre Nokia 8 akıllı telefonlarından sonra diğer modeller içinde çok uzun süre güncelleme beklemek gerekmeyecek.

Bunun için yine Ekim ayı hedef gösteriliyor. Ayrıca genel olarak tüm seriler için 2 yıllık güncelleme desteğinin sunulmaya devam edeceğini de belirtelim. 2 yıl boyunca Android yeni sürümleri Nokia akıllı telefonlarına gelecek. Nokia 8 için bu süre biraz daha fazla olabilir.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
10 views
Otomotiv
10 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
10 views
Teknoloji
10 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
9 views
Teknoloji
9 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.