HMD Global Android Oreo Açıklamasını Yaptı

Nokia 8 akıllı telefonları tanıtıldıktan sonra HMD Global, geri dönüşü sağlamış oldu. Yeni seri akıllı telefon modelleri içerisinde en başarılı modellerden biri olarak karşımıza çıkan Nokia 8 modelinin, tanıtımından sonra ortaya çıkan bir diğer bilgi ise telefonların güncellemeleri oldu. Nokia’nın yeni modellerinin güncellemeleri çok daha önemli olarak değerlendirilmişti.

Öyle ki telefonların Android’e geçiş yapılan modeller olması ve geçmişinde markanın işletim sistemi uyumlarında ciddi sorunlar yaşaması, bu modelleri tercih edecek olan kullanıcıları epey bir düşündürdü. Haliyle güncellemeler Nokia için çok daha önemli görülüyor. Markanın yeni sürüm güncellemeleri ne zaman resmi olarak açıklayacağı da merakla izlenirken, sonunda beklenen açıklama geldi.

HMD Global Güncelleme Müjdesini Verdi

İlk olarak yeni akıllı telefon serinin, yani Nokia 8 akıllı telefonlarının Android Oreo sürümünü alacağı belirtildi. Yeni akıllı telefon modelinin Android Oreo güncellemesini almasının ardından, eski serilere gözler çevrilecek. Aslında markanın Nokia 6 serisinin orta segment özelliklere sahip olduğunu çıkaracak olursak, diğer modellerde üst düzey özellikler yer almıyor. Daha dar bir sistem söz konusu. Buna rağmen HMD Global açıklamasına bakacak olursak, tüm serilerin Android Oreo aldığını göreceğiz. Nokia 8’in hemen sonrasında Nokia 6 modelinin güncelleme alması muhtemel.

HMD Global

Nokia 6 modelinin de hemen sonrasında Nokia 5 akıllı telefonlarının güncelleme aldığını göreceğiz. Belki de en ilginç karşılanan karar ise Nokia 3 modeli. Nokia 3 modelinin de Android Oreo alacağı açıklandı. Giriş seviyesi özelliklerine sahip olsa bile Nokia 3 akıllı telefonlarının da güncelleme alacak olması epey bir konuşulacağa benziyor. Böylelikle markanın tüm modelleri için güncelleme yayınlayacağını göreceğiz.

HMD Global tarafından yapılan açıklamaların bunlarla da sınırlı kalmadığını ekleyelim. Bunun dışında HMD Global tüm cihazları için 2 sene güncelleme desteğini açık tutacağını da belirtti. Bu da demek oluyor ki yeni akıllı telefonlar, Nokia 3 dahil olmak üzere bir sonraki Android güncellemesini de alacak. Bunun için yine de markanın resmi açıklamalarını takip etmek gerekiyor. Güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi verilmediğini ekleyelim.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.