HBO Game of Thrones Hack Olayında Yeni Gelişme

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un son günlerde sıkıntılı bir süreç geçirdiği herkese tarafından biliniyor. Aslında dizinin 7.sezonuyla beraber yeniden dünya üzerinde ilgi odağı olduğu ve bir hayli konuşulduğu da bilinen bir gerçek. Yeni sezonuyla beraber dikkat çeken ve istediği ilgiyi gören Game of Thrones dizinin sorun yaşamasının nedeni ise hack sorunu.

Dizinin 7.sezonunun yayına girmesinden sonra yaşanan hack olayı dizinin bile önüne geçmiş durumda. HBO sunucularında yaşanan hack olayından en çok etkilenen yapım olarak konuşulmaya başlanan Game of Thrones’un yeni bölümlerinin sızdırılması gibi bir durumun da söz konusu olduğu biliniyor. Hatta son olarak hackerların oyuncuların kişisel bilgilerini sızdıracağı haberi de gündem olmuştu. Bu haberlerin hemen arkasından ise HBO’nun hackerlara teklifinin ortaya çıktığı belirtiliyor.

Game of Thrones İçin HBO’nun Teklifi

Firma tarafından yazılı bir açıklama gelmedi fakat yapımın hackerlara teklif ettikleri ödeme olduğu belirtilen ödemenin ortaya çıktığı belirtiliyor. İddialara göre yapımın bundan sonraki süreçte yeni paylaşılacak olan sızıntıların önüne geçmek için hackerlara teklif ettiği para miktarı 250 bin dolar. Sadece yeni bir bilgi paylaşılmasın diye 250 bin dolar ödeme yapıldığının teklif edildiği iddia edilmesi bir süre daha gündem olacak gibi duruyor.

Game of Thrones

Firmanın yapmış olduğu bu teklifin ise ne kadar geçerli olacağı konusunda bilgi yok. Çünkü henüz HBO tarafından da konu hakkında doğrulama yapıldığını görmedik. Fakat firmanın hack olayını kabul ettiğini ve bunun için çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Tabii ki güvenlik güçleriyle beraber ortak bir çalışma yürütüldüğü de açıklanmış ve bu yönde adımların atıldığı da belirtilmişti.

Bu nedenle firmanın fidye ödemeye nasıl ikna edildiği de hala merak konusu. Bunun yanı sıra konuya çözüm oluşturabilmek için HBO’nun benzeri çalışmalar yapabileceği de belirtiliyor. Şimdilik yeni gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Game of Thrones dizisi için yaşanacak gelişmeler ise merak konusu. Öyle ki tüm bunlar olurken dizi hakkında yeni bir iddia da gelmedi.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
7 views
Otomotiv
7 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
5 views
Teknoloji
5 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
5 views
Teknoloji
5 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.