HBO Game of Thrones Hack Olayında Yeni Gelişme

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un son günlerde sıkıntılı bir süreç geçirdiği herkese tarafından biliniyor. Aslında dizinin 7.sezonuyla beraber yeniden dünya üzerinde ilgi odağı olduğu ve bir hayli konuşulduğu da bilinen bir gerçek. Yeni sezonuyla beraber dikkat çeken ve istediği ilgiyi gören Game of Thrones dizinin sorun yaşamasının nedeni ise hack sorunu.

Dizinin 7.sezonunun yayına girmesinden sonra yaşanan hack olayı dizinin bile önüne geçmiş durumda. HBO sunucularında yaşanan hack olayından en çok etkilenen yapım olarak konuşulmaya başlanan Game of Thrones’un yeni bölümlerinin sızdırılması gibi bir durumun da söz konusu olduğu biliniyor. Hatta son olarak hackerların oyuncuların kişisel bilgilerini sızdıracağı haberi de gündem olmuştu. Bu haberlerin hemen arkasından ise HBO’nun hackerlara teklifinin ortaya çıktığı belirtiliyor.

Game of Thrones İçin HBO’nun Teklifi

Firma tarafından yazılı bir açıklama gelmedi fakat yapımın hackerlara teklif ettikleri ödeme olduğu belirtilen ödemenin ortaya çıktığı belirtiliyor. İddialara göre yapımın bundan sonraki süreçte yeni paylaşılacak olan sızıntıların önüne geçmek için hackerlara teklif ettiği para miktarı 250 bin dolar. Sadece yeni bir bilgi paylaşılmasın diye 250 bin dolar ödeme yapıldığının teklif edildiği iddia edilmesi bir süre daha gündem olacak gibi duruyor.

Game of Thrones

Firmanın yapmış olduğu bu teklifin ise ne kadar geçerli olacağı konusunda bilgi yok. Çünkü henüz HBO tarafından da konu hakkında doğrulama yapıldığını görmedik. Fakat firmanın hack olayını kabul ettiğini ve bunun için çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Tabii ki güvenlik güçleriyle beraber ortak bir çalışma yürütüldüğü de açıklanmış ve bu yönde adımların atıldığı da belirtilmişti.

Bu nedenle firmanın fidye ödemeye nasıl ikna edildiği de hala merak konusu. Bunun yanı sıra konuya çözüm oluşturabilmek için HBO’nun benzeri çalışmalar yapabileceği de belirtiliyor. Şimdilik yeni gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Game of Thrones dizisi için yaşanacak gelişmeler ise merak konusu. Öyle ki tüm bunlar olurken dizi hakkında yeni bir iddia da gelmedi.

You may be interested

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü
Mobil
9 views
Mobil
9 views

HTC U11 Bluetooth 5 Bilmecesi Çözüldü

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefon dünyasının başarılı akıllı telefon modellerinden biri olarak tanıtılan HTC U11 serisi, bir hayli ilgi görmeyi başardı. Ülkemizde de…

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme
Oyun
16 views
Oyun
16 views

Warcraft 3 Oyunu İçin İlginç Gelişme

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Oyun dünyasında belli başlı yapımların artık kalıcı yer edindiğini söylemek gerekiyor. Çok uzun yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen bu şekilde…

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek
Mobil
23 views
Mobil
23 views

Meizu M6 Note Akıllı Telefon Kamera Tanımını Değiştirecek

Ibrahim Kizilirmak - 14 Ağustos 2017

Akıllı telefonların yükselen yıldızlarından biri olarak bildiğimiz Meizu, son olarak Pro 7 modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş ve çift ekranlı akıllı telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.