HBO Game of Thrones Hack Olayında Yeni Gelişme

11 Ağustos 2017
130 Görünümler

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un son günlerde sıkıntılı bir süreç geçirdiği herkese tarafından biliniyor. Aslında dizinin 7.sezonuyla beraber yeniden dünya üzerinde ilgi odağı olduğu ve bir hayli konuşulduğu da bilinen bir gerçek. Yeni sezonuyla beraber dikkat çeken ve istediği ilgiyi gören Game of Thrones dizinin sorun yaşamasının nedeni ise hack sorunu.

Dizinin 7.sezonunun yayına girmesinden sonra yaşanan hack olayı dizinin bile önüne geçmiş durumda. HBO sunucularında yaşanan hack olayından en çok etkilenen yapım olarak konuşulmaya başlanan Game of Thrones’un yeni bölümlerinin sızdırılması gibi bir durumun da söz konusu olduğu biliniyor. Hatta son olarak hackerların oyuncuların kişisel bilgilerini sızdıracağı haberi de gündem olmuştu. Bu haberlerin hemen arkasından ise HBO’nun hackerlara teklifinin ortaya çıktığı belirtiliyor.

Game of Thrones İçin HBO’nun Teklifi

Firma tarafından yazılı bir açıklama gelmedi fakat yapımın hackerlara teklif ettikleri ödeme olduğu belirtilen ödemenin ortaya çıktığı belirtiliyor. İddialara göre yapımın bundan sonraki süreçte yeni paylaşılacak olan sızıntıların önüne geçmek için hackerlara teklif ettiği para miktarı 250 bin dolar. Sadece yeni bir bilgi paylaşılmasın diye 250 bin dolar ödeme yapıldığının teklif edildiği iddia edilmesi bir süre daha gündem olacak gibi duruyor.

Game of Thrones

Firmanın yapmış olduğu bu teklifin ise ne kadar geçerli olacağı konusunda bilgi yok. Çünkü henüz HBO tarafından da konu hakkında doğrulama yapıldığını görmedik. Fakat firmanın hack olayını kabul ettiğini ve bunun için çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Tabii ki güvenlik güçleriyle beraber ortak bir çalışma yürütüldüğü de açıklanmış ve bu yönde adımların atıldığı da belirtilmişti.

Bu nedenle firmanın fidye ödemeye nasıl ikna edildiği de hala merak konusu. Bunun yanı sıra konuya çözüm oluşturabilmek için HBO’nun benzeri çalışmalar yapabileceği de belirtiliyor. Şimdilik yeni gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Game of Thrones dizisi için yaşanacak gelişmeler ise merak konusu. Öyle ki tüm bunlar olurken dizi hakkında yeni bir iddia da gelmedi.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.