Güney Kore Sanal Para Açıklaması İle Şaşırttı

Sanal para birimlerinin en önemli merkezlerinden biri olan Güney Kore, son olarak geçtiğimiz ay bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklama sonrasında sanal para birimlerinin geleceğe yönelik olarak risk teşkil ettiği belirtilmişti. Bu açıklamalar ve sanal para birimlerinin belli bir standart içerisine konulması gerektiğinin belirtilmesi sonrasında sanal para birimlerinde ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Fakat sanal para birimlerinde yaşanan bu düşüş sonrasında yeniden yükselme yaşandığını gördük. Bu alanda en etkin üçüncü konumda olan Güney Kore tarafından gelen açıklamalar sonrasında bazı yeni iddiaların da ortaya çıktığını gördük. Özellikle ülkede bu alana karşı bir yasaklama uygulanacağı haberi gündem oldu. Fakat bugün doğrudan Güney Kore’nin en yetkili isimlerinden biri olan maliye bakanı tarafından gelen açıklama, tam tersi bir yön çizilmesine neden oldu.

Güney Kore Kripto Para Birimi Yatırımlarını Arttırabilir

Yetkili isimden gelen bilgilere göre sanal para birimlerine karşı Güney Kore yeni adımlar atacak. Maliye bakanı tarafından gelen bilgilere göre Güney Kore, Blockchain sistemine oldukça sıcak bakıyor. Bu sistemin geleceğin önemli sistemlerinden biri olacağını belirten yetkili isim, bu konuda özel bir çalışma yapacaklarını da açıkladı.

Sanal para için yatırımlarına devam edeceği böylelikle anlaşılmış olan Güney Kore’nin yeni bir anlaşma konusunda da çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Buna göre ülkenin Çin ile bir iş birliği içerisine girebileceği belirtiliyor.

Güney Kore

Sadece Çin değil, küresel pazarda da yeni anlaşmalar yapılabileceğinden söz ediliyor. Küresel pazarda ve başta Çin olmak üzere bu alanda adı gelen ülkelerin yatırımlara dahil edilmesi, sanal para dünyasının ileri de bir hayli canlanacağını gösteriyor.

Ayrıca maliye bakanı tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir sınırlamanın ya da yasaklamanın gündemde olmadığının belirtilmiş olması, sanal para birimlerinin önümüzdeki dönemlerde daha da yükselebileceğini gösteriyor. Kısa süre önce yaşanan önemli düşüşün hemen arkasından yeniden yükselişe geçen sanal para birimlerinin, böyle düşünüldüğü zaman uzun vadede daha çok yükseliş eğilimi göstereceği değerlendiriliyor. Yine de risk oldukça fazla.

Ilginizi çekebilir

Kripto Para Piyasasında Banka Yasakları Gelmeye Başladı
Teknoloji
9 görünteleme
Teknoloji
9 görünteleme

Kripto Para Piyasasında Banka Yasakları Gelmeye Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Kripto Para sektörü, çok hızlı değişen bir sektör. Hatta yatırım araçları içerisinde Kripto Para sektörünün en hızlı değişim gösteren alan…

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor
Teknoloji
4 görünteleme
Teknoloji
4 görünteleme

The Boring Company Alev Silahı Yeni Değişikliklerle Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Elon Musk şirketlerinin en alakasız ürünlerinden biri olarak gelen The Boring Company Alev Silahı, çıktığı andan bu yana en çok…

Galaxy S9 Plus Kamerası Büyüleyecek
Mobil
4 görünteleme
Mobil
4 görünteleme

Galaxy S9 Plus Kamerası Büyüleyecek

Ibrahim Kizilirmak - 4 Şubat 2018

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları için sayılı bir zaman kaldı. 25 Şubat itibariyle yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımının yapılması…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.