Google Slaytlar Güncellemesi Yayınlandı! İşte Yenilikler

Google bir yandan mail servislerine yeni özellikler eklemeye devam ediyor bir yandan da Office ve not uygulamalarını güncellemeye devam ediyor. Kullanıcıların not tutma, belge düzenleme, uzak bağlantı le çalışma gibi işlemleri yerine getirmeleri için kullanılan birçok servisi bulunan Google’ın, en çok kullanılan servislerinden birisi de Google Slaytlar uygulaması.

Özellikle şirketler için sunum konusunda en çok önem verilen servislerden biri olan Google Slaytlar servisinin dün itibariyle önemli bir güncelleme aldığı da ortaya çıktı. Peki, yeni güncelleme sonrasında serviste neler değişti? Güncelleme ile gelen yenilikler neler? Daha detaylı olarak bakalım.

Google Slaytlar Yenilikleri

Eski Google Slaytlar uygulamasında bazı önemli eksiklikler dikkati çekiyordu. Özellikle servislerde kullanılan bağlantılar arasında büyük oranda eksiklikler dikkat çekiyordu. Yeni güncelleme sonrasında bu sistem değişiyor. Artık sunumlar arasında doğrudan bağlantı kurmak mümkün hale getirildi. Bu şekilde farklı sunum dosyalarında direk olarak yönlendirme yapmanın da önü açılmış oldu. Bağlantılı sunum desteğinin gelmesinin yanı sıra, uzantı desteğinde de önemli değişimler söz konusu. Shutterstock ve Stock desteği uzantı desteği alan servisin, daha da zenginleştirildiğini görüyoruz.

Google Slaytlar

Yenilenen uygulamanın, en önemli artısı ise Keep desteği. Bir nevi Google notlar olarak değerlendirebileceğimiz Keep desteğinin de Google Slaytlar bölümüne eklenmesini sağlayan güncelleme, Google Slaytlar uygulamasına Keep desteğinin gelmesiyle beraber ise sunumların içerisine notları sürükle bırakla ekleme yapmanız mümkün hale getirildi. Bunun için iki farklı uygulamaya tek tek girmenize gerek kalmıyor. Böylelikle sunumları çok daha kolay bir şekilde yönetmeniz mümkün.

Son olarak güncellemelerle beraber sunumlar arasında atlama yapmanın da mümkün hale geldiğini belirtelim. Yani bir sunuma başladığınız zaman arada çıkartmak istediğiniz sunumlar olacak olursa, bu sunumları silmeden atlama yapabileceksiniz.

Güncelleme Özeti

  • Sunumlar içerisine Keep notları eklemenin önü açıldı
  • Uzantı desteği geldi
  • Sunumlar arasında atlama yapılabilecek
  • Sunum yönetimi geliştirildi

Güncellemenin kullanıma girdiğini ve hemen hemen herkes tarafından yayınlandığını da belirtelim. İlk güncellemenin tamamlanması için 1-2 gün daha geçmesi gerekiyor.

You may be interested

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi
Oyun
9 views
Oyun
9 views

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti.…

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi
Mobil
16 views
Mobil
16 views

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Akıllı telefonların en çok kullanılan işletim sistemi unvanını elinde bulunduran Android işletim sistemi, sürekli bir yükseliş içerisinde. Aslında iOS işletim…

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi
Uygulamalar
9 views
Uygulamalar
9 views

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Artık sosyal medyada en çok kullanılan nesneler olarak dikkat çeken emojiler, değişen sistemlerle beraber farklılaşmaya başladı. Bu noktada en büyük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.