Google Play Kitaplar İçin Yeni Özellikler Yolda

Google Play ile Android’in uygulama kısmında da tek el olan Google, çok uzun bir zaman önce servislerini ayrı ayrı sunarak ilgi odağına göre kullanım imkanını kullanıcılara sunmuştu. Markanın bu şekilde kullanıcılara sunduğu servislerin başında ise Google Play Kitaplar servisi geliyor. Dünyaca ünlü kitapların bile bulunduğu servis sayesinde akıllı telefonlarınız üzerinden rahatlıkla kitap okuyabiliyorsunuz.

Google Play Kitaplar servisinin sunduğu bu ayrıcalıklar, uygulamanın genel kullanım oranlarında da kendisini gösteriyor. Google bu durumun farkında olacak ki sistemi geliştirmeye de karar verdi. İlk olarak geliştirici kodları üzerinde ortaya çıkan gelişmeler şimdi ise reklam sisteminde karşımıza çıktı.

Google Play Kitaplar Sesli Okuma Servisi Geliyor

İlk olarak iddialarda yer alan sistemin sesli okuma sistemi olduğunu belirtelim. Satın alınan kitapların sesli bir şekilde okunmasını sağlayacak olan yeni sistemin, ilk adımı geliştirici kodları oldu. Geliştirici kodlarında yapılan düzenlemeler, sırasında Google Play Kitaplar üzerinden alınan kitapların sesli olarak okunmasının sağlanacağı bir teknolojinin kodlarına yer verildi. Geliştiriciler bu kodları paylaşıp sistem hakkında bilgiler verse de Google bu iddiaları bir türlü doğrulamadı. Firma tarafından doğrulama yapılmaması üzerine, beklentiler tam boşa çıkarken bu kez bir teknoloji firması tarafından keşfedilen yeni detay, yine ilginin yoğunlaşmasını sağladı.

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar için verilen bir web reklamı üzerinden detayı fark eden sitenin yetkilileri, linke tıkladıkları zaman ise boş bir sayfaya yönlendirildiklerini belirtti. Google tarafından sunulmuş olan reklamların içerisinde yer aldığı görülen yönlendirme kodlarının sesli kitap teknolojisinin hazırlandığına ilişkin bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Fakat bunun için yine de Google’ın tanıtımını beklemek gerekiyor. Google bu sistemi getirecek olursa, Android işletim sisteminin de bir hayli geliştirileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Google tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapıldığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz ancak kısa vadede konu hakkında bir geliştirme gelmesi beklenmiyor. Bir süre daha çalışmalar devam edecektir.

Ilginizi çekebilir

WhatsApp v2.18.18 Beta Sürümü Sonrasında İki Yenilik Ortaya Çıktı
Sosyal Medya
Sosyal Medya

WhatsApp v2.18.18 Beta Sürümü Sonrasında İki Yenilik Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Anlık mesajlaşma konusunda WhatsApp artık tek adres haline geldi. Facebook’un satın almasından sonra daha başarılı ve daha güvenlik bir anlık…

YouTube İstihbarat Masası Neden Kuruluyor?
Gündem Haberleri
2 görünteleme
Gündem Haberleri
2 görünteleme

YouTube İstihbarat Masası Neden Kuruluyor?

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Sosyal medyanın en önemli platformlarından biri olan YouTube, video platformları içerisinde ise ilk sırada yer alıyor. Kendi alanında, kendi meslek…

Lava Red OnePlus 5T Modeli Satışa Çıktı
Mobil
3 görünteleme
Mobil
3 görünteleme

Lava Red OnePlus 5T Modeli Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 22 Ocak 2018

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan OnePlus, Çin’in en büyük markalarından biri olma yolunda ilerliyor. Teknoloji devi son olarak OnePlus…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.