Google Pixel 2 XL Tanıtımı Yapıldı! Özellikler ve Satış Fiyatı

Akıllı telefonların yeni amiral gemisi Google Pixel 2 modelinin tanıtıldığını daha önceki haberimizde belirtmiştik. Fakat Google’ın tek sürprizi Google Pixel 2 akıllı telefonları olmadı. Aynı etkinlikte bir sürpriz haber daha geldi ve Google Pixel 2 XL akıllı telefonları da tanıtıldı. Markanın tanıtımını gerçekleştirdiği yeni seri ise bu modellerin üst segment modeli olarak karşımıza çıktı. Telefonun farkları neler? Ne gibi ekstra özellikler var? Bakalım.

Google Pixel 2 XL Tasarım Farklı Mı?

Daha önceki yazımızda yeni akıllı telefonların tasarımlarından söz etmiştik. Bu modelde de çok önemli bir tasarım değişikliği göremiyoruz. Google Pixel 2 akıllı telefonlarında sunulan tasarımdan farklı olarak kasa biraz daha büyük ve ekran kısmında daha yüksek ekran oranı kullanılmış durumda. Genel hatlarıyla tasarım ise aynı. Yeri farklı olsa bile yine tek kamera yerleşimi yapılmış durumda.

Google Pixel 2 XL Ekran Özellikleri

Yeni akıllı telefonların ekran kısmında da önemli değişiklikler var. Bu modelde de OLED teknolojisi kullanılsa da ekran boyutu 6 inç. Bunun dışında çözünürlük değeri de arttırılmış durumda. 1440 X 2880 çözünürlük değeri sunan telefon, daha başarılı bir görüntü kalitesi sunmakta. Yeni modelin ayrıca yine Gorilla Glass 5 camlara sahip olduğunu eklemiş olalım.

Google Pixel 2 XL

Google Pixel 2 XL Teknik Özellikler

Teknik özellikler bölümünde, zaten üst seviye olan sistem yine yer bulmuş. Snapdragon 835 işlemci ile 2.35 GHz saat hızı ve 4 GB bellek miktarı dikkat çekiyor. Adreno 540 grafik biriminin de işlemcilerle beraber geldiğini görüyoruz.

Depolama alanında da bir değişim göremedik. Bağlantı teknolojilerinde de çok bir değişiklik söz konusu değil. Bluetooth 5.0 teknolojisi ve NFC teknolojisi Google Pixel 2 modelinde olduğu gibi XL modelinde de kullanılıyor. Tüm bunların dışında en büyük fark batarya kapasitesi. Bu model 3520 mAh değerinde pile sahip.

Google Pixel 2 XL Kamera Sistemi

Kamera sisteminde bir değişiklik göremiyoruz. Yine 12 MP ve f/1.8 diyafram açıklı ana kamera görüyoruz. Ön kısımda da yine 8 MP değerinde f/2.4 diyafram açıklığı görüyoruz.

Fiyat

Bu farklarla beraber telefonların başlangıç fiyatı 849 dolar.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.