Google Pixel 2 Tanıtıldı! Özelikler ve Satış Fiyatı

Merakla beklenen yeni seri Google akıllı telefonları sonunda tanıtıldı. Akıllı telefon dünyasına eklenen amiral gemisi modellerden biri olması beklenen akıllı telefonların, tanıtımından sonra bu beklenti de gerçeğe dönmüş oldu. Öyle ki yeni akıllı telefonların açıklanan özellikleri oldukça tatmin edici. Google Pixel 2 serisi olarak tanıtılan modellerin tasarımından donanımına kadar başarılı bir akıllı telefon serisi olduğunu gördük. Detaylardan söz edelim.

Google Pixel 2 Tasarımı Nasıl?

Aslında tasarım kısmında ilk seri akıllı telefonların çok farklılaştırılmış olan bir tasarımı ortaya çıkmadı. Fakat güzel değişiklikler yapılmış ve daha ilgi çekici bir model kullanıcılara sunulmuş. Bu noktada yeni seri akıllı telefonların, çift renk sistemiyle beraber geldiği görülüyor.

Tek bir renk kullanmak yerine parçalı iki renk kullanan modelde, üst kısımda farklı bir renk, parmak izi sensörlerinin hemen üzerinde yer alan şeritten sonra ise farklı bir renk görüyoruz. Ayrıca üst kısımda cam malzeme kullanılmış. Alüminyum kasaya sahip olan akıllı telefon, arka kısımda tek kamera ve parmak izi sensörüne sahip. Ekran bölümünde ise çok başarılı bir ekran gövde oranından söz etmek mümkün değil.

Google Pixel 2

Google Pixel 2 Teknik Donanım

Telefonların en çok merak edilen teknik donanım kısmına geçelim. Amiral gemisi için beklenen özelliklere sahip olan telefonda, Snapdragon 835 işlemci modeli kullanılmış. 4 GB RAM bellek miktarı ve Snapdragon 835 serisi işlemcilerin performans konusunda üst düzey bir telefon ile karşılaşmamızı sağladığı kesin.

2.35 GHz hıza çıkan işlemcinin, zaten birçok amiral gemisi akıllı telefonda kullanıldığını biliyoruz. Grafik birimi olarak Adreno 540 serisinin de kullanıldığını ekleyelim. Bu özelliklerin dışında maksimum depolama seçeneği 128 GB, minimum ise 64 GB olarak açıklandı.

Google Pixel 2

Google Pixel 2 Ekran Teknolojisi

Yeni akıllı telefonların ekran teknolojisinde OLED kullanımına geçildiği görülüyor. 5 inç ekran boyutunun yanı sıra Full HD çözünürlük ve derin renk teknolojisi Google Pixel 2 modelinde yer alan sistemler arasında. Gorilla 5 koruması bulunan camların, çizilmeye karşı ekstra koruması olduğu da tanıtımda yer alan detaylar arasında.

Google Pixel 2

Google Pixel 2 Kamera Teknolojisi

Arka kısımda tek kamera kullanan telefon, 12 MP ana kameraya sahip. f/1.8 diyafram açıklığına sahip olan kamera, ekstra renk dengesi teknolojisi ve OIS desteğine sahip. Ön kısımda ise geniş açılı 8 MP değerinde, f/2.4 diyafram açıklığında kameralar yer alıyor.

Google Pixel 2 Ekstralar

Telefonların ekstra olarak birçok teknolojiye sahip olduğu açıklanan bilgiler arasında. Android Oreo işletim sistemi, 2700 mAh değerinde piller, Edge sense teknolojisinin desteği ve IP67 sertifikasına sahip olma yeni modelin ekstra teknolojileri arasında.

Fiyat

Tüm bu özellikleriyle beraber yeni akıllı telefonların 64 GB modelinin 650 dolar ve 128 GB modelinin de 750 dolar olduğu açıklandı.

You may be interested

PUBG Konsollara Çıkmaya Hazırlanıyor
Oyun
4 views
Oyun
4 views

PUBG Konsollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Ibrahim Kizilirmak - 1 Aralık 2017

Steam üzerinde en çok oynanan oyun olma unvanını kazanarak tarihe geçen PUBG, ilerleyişine emin adımlarla devam edecekmiş gibi duruyor. Oyunun…

Snapdragon 845 İçin Sürekli Bilgiler Paylaşılıyor
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Snapdragon 845 İçin Sürekli Bilgiler Paylaşılıyor

Ibrahim Kizilirmak - 1 Aralık 2017

İşlemci teknolojisinde Intel ile yarışmaya başlayan Qualcomm, geçtiğimiz aylarda yeni işlemci modelleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı değerlendirdiğimiz…

AMD Radeon Software Adrenalin Edition Ekran Kartlarını Uçuracak
Teknoloji
5 views
Teknoloji
5 views

AMD Radeon Software Adrenalin Edition Ekran Kartlarını Uçuracak

Ibrahim Kizilirmak - 1 Aralık 2017

Ekran kartı teknolojilerinde hala önde olan firma Nvidia gibi gözüküyor. Son satış verilerine baktığımız zaman birçok markanın ve kullanıcının Nvidia…

Leave a Comment

Your email address will not be published.