Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi

Google, yeni akıllı telefonlarında önemli sistem değişikliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Pixel 1 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon modeli olan Google Pixel 2 akıllı telefonlarının, bambaşka teknolojilere sahip olduğunu da görüyoruz.

Bu teknolojilerden birisi de rahatsız etmeyin modu. Şimdiye kadar kullanılmış olan rahatsız etmeyin modundan farklı olarak bir teknoloji sunan Google Pixel 2 akıllı telefonları, kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlayacak bir teknolojiye sahip. Fakat bu durum şimdiden bir ikilem oluşturmuş vaziyette.

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Nasıl Devreye Girecek?

Söz konusu sistemin otomatik olarak devreye gireceği belirtiliyor. Sadece araç içerisinde olduğunuz zaman rahatsız etmeyin modunun otomatik olarak devreye girdiğini göreceksiniz. Bu şekilde gelen aramalar ve gelen bildirimler kolaylıkla sessize alınabilecek. Gelen aramalar ve bildirimlerin yanı sıra alarmlar ve benzeri özelliklerinde sessize alındığını göreceğiz. Araç içerisinde otomatik olarak rahatsız etmeyin moduna geçilecek olması ise bir yandan iyi bir özellik olarak değerlendirilirken bir yandan ise hataya çok daha açık bir özellik olarak değerlendiriliyor.

Telefonun kullanıcının araçta olduğunu anlamak için sensörleri kullanacağı belirtiliyor. Hareket sensörlerinin ve diğer sensörlerin kullanılmasıyla beraber kullanıcının araç içerisinde olduğunun algılanacağı belirtiliyor.

Google Pixel 2

Ayrıca Bluetooth bağlantısıyla beraber yine doğrulama üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Fakat telefonların kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlasa bile sürücü koltuğunda olup olmadığını anlaması çok zor gibi gözüküyor. Bir açıklama gelmedi fakat Google’ın bunun için özel bir eklenti kullanıp kullanmadığını da bilmiyoruz. Haliyle yolcu durumunda olsanız bile telefonunuz otomatik olarak rahatsız etmeyin özelliğine geçiş yapabilecek. Bu durumda da kullanıcılar fark etmeden ulaşılmaz hale gelebilir.

Ayrıca sistemi kontrolü kullanıcıya bırakılmış olsa da yani kullanım kararı kullanıcıya bırakılmış olsa bile söz konusu özelliğin Google Pixel 2 içerisinde bir bölüme kadar kontrol edilebilir olduğu görülecek. Şu an için bir karmaşadan ibaret olan konunun, telefonlar piyasaya çıktıktan sonra kesinlik kazanması bekleniyor. Bakalım bu mod ile Google eleştiri mi alacak? Yoksa sistem beğenilecek mi?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.