Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi

Google, yeni akıllı telefonlarında önemli sistem değişikliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Pixel 1 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon modeli olan Google Pixel 2 akıllı telefonlarının, bambaşka teknolojilere sahip olduğunu da görüyoruz.

Bu teknolojilerden birisi de rahatsız etmeyin modu. Şimdiye kadar kullanılmış olan rahatsız etmeyin modundan farklı olarak bir teknoloji sunan Google Pixel 2 akıllı telefonları, kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlayacak bir teknolojiye sahip. Fakat bu durum şimdiden bir ikilem oluşturmuş vaziyette.

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Nasıl Devreye Girecek?

Söz konusu sistemin otomatik olarak devreye gireceği belirtiliyor. Sadece araç içerisinde olduğunuz zaman rahatsız etmeyin modunun otomatik olarak devreye girdiğini göreceksiniz. Bu şekilde gelen aramalar ve gelen bildirimler kolaylıkla sessize alınabilecek. Gelen aramalar ve bildirimlerin yanı sıra alarmlar ve benzeri özelliklerinde sessize alındığını göreceğiz. Araç içerisinde otomatik olarak rahatsız etmeyin moduna geçilecek olması ise bir yandan iyi bir özellik olarak değerlendirilirken bir yandan ise hataya çok daha açık bir özellik olarak değerlendiriliyor.

Telefonun kullanıcının araçta olduğunu anlamak için sensörleri kullanacağı belirtiliyor. Hareket sensörlerinin ve diğer sensörlerin kullanılmasıyla beraber kullanıcının araç içerisinde olduğunun algılanacağı belirtiliyor.

Google Pixel 2

Ayrıca Bluetooth bağlantısıyla beraber yine doğrulama üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Fakat telefonların kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlasa bile sürücü koltuğunda olup olmadığını anlaması çok zor gibi gözüküyor. Bir açıklama gelmedi fakat Google’ın bunun için özel bir eklenti kullanıp kullanmadığını da bilmiyoruz. Haliyle yolcu durumunda olsanız bile telefonunuz otomatik olarak rahatsız etmeyin özelliğine geçiş yapabilecek. Bu durumda da kullanıcılar fark etmeden ulaşılmaz hale gelebilir.

Ayrıca sistemi kontrolü kullanıcıya bırakılmış olsa da yani kullanım kararı kullanıcıya bırakılmış olsa bile söz konusu özelliğin Google Pixel 2 içerisinde bir bölüme kadar kontrol edilebilir olduğu görülecek. Şu an için bir karmaşadan ibaret olan konunun, telefonlar piyasaya çıktıktan sonra kesinlik kazanması bekleniyor. Bakalım bu mod ile Google eleştiri mi alacak? Yoksa sistem beğenilecek mi?

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.