Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Bilmecesi

Google, yeni akıllı telefonlarında önemli sistem değişikliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Pixel 1 modeline göre çok daha başarılı bir akıllı telefon modeli olan Google Pixel 2 akıllı telefonlarının, bambaşka teknolojilere sahip olduğunu da görüyoruz.

Bu teknolojilerden birisi de rahatsız etmeyin modu. Şimdiye kadar kullanılmış olan rahatsız etmeyin modundan farklı olarak bir teknoloji sunan Google Pixel 2 akıllı telefonları, kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlayacak bir teknolojiye sahip. Fakat bu durum şimdiden bir ikilem oluşturmuş vaziyette.

Google Pixel 2 Rahatsız Etmeyin Modu Nasıl Devreye Girecek?

Söz konusu sistemin otomatik olarak devreye gireceği belirtiliyor. Sadece araç içerisinde olduğunuz zaman rahatsız etmeyin modunun otomatik olarak devreye girdiğini göreceksiniz. Bu şekilde gelen aramalar ve gelen bildirimler kolaylıkla sessize alınabilecek. Gelen aramalar ve bildirimlerin yanı sıra alarmlar ve benzeri özelliklerinde sessize alındığını göreceğiz. Araç içerisinde otomatik olarak rahatsız etmeyin moduna geçilecek olması ise bir yandan iyi bir özellik olarak değerlendirilirken bir yandan ise hataya çok daha açık bir özellik olarak değerlendiriliyor.

Telefonun kullanıcının araçta olduğunu anlamak için sensörleri kullanacağı belirtiliyor. Hareket sensörlerinin ve diğer sensörlerin kullanılmasıyla beraber kullanıcının araç içerisinde olduğunun algılanacağı belirtiliyor.

Google Pixel 2

Ayrıca Bluetooth bağlantısıyla beraber yine doğrulama üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Fakat telefonların kullanıcıların araç içerisinde olduğunu anlasa bile sürücü koltuğunda olup olmadığını anlaması çok zor gibi gözüküyor. Bir açıklama gelmedi fakat Google’ın bunun için özel bir eklenti kullanıp kullanmadığını da bilmiyoruz. Haliyle yolcu durumunda olsanız bile telefonunuz otomatik olarak rahatsız etmeyin özelliğine geçiş yapabilecek. Bu durumda da kullanıcılar fark etmeden ulaşılmaz hale gelebilir.

Ayrıca sistemi kontrolü kullanıcıya bırakılmış olsa da yani kullanım kararı kullanıcıya bırakılmış olsa bile söz konusu özelliğin Google Pixel 2 içerisinde bir bölüme kadar kontrol edilebilir olduğu görülecek. Şu an için bir karmaşadan ibaret olan konunun, telefonlar piyasaya çıktıktan sonra kesinlik kazanması bekleniyor. Bakalım bu mod ile Google eleştiri mi alacak? Yoksa sistem beğenilecek mi?

You may be interested

Porsche Mission E Yeni Rekorlarıyla Beraber Geliyor
Otomotiv
4 views
Otomotiv
4 views

Porsche Mission E Yeni Rekorlarıyla Beraber Geliyor

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Elektrikli araç teknolojilerine geçmeyen markaların kalmadığını söylemek yanlış olmaz. Artık hemen hemen her markanın bu alanda bir çalışması var. Tabii…

Toshiba Titanyum Niyobyum Oksit Pillerle Rekor Kırdı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Toshiba Titanyum Niyobyum Oksit Pillerle Rekor Kırdı

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Dünyanın en fazla bilgisayar üreticilerinden biri konumundayken, bilgisayar pazarının daralmasıyla beraber farklı alanlara yönelmeye başlayan Toshiba, son yıllarda elektrikli otomobiller…

Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak
Mobil
1 views
Mobil
1 views

Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

İnternet devi Google’ın yeni akıllı telefonları olan Google Pixel 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlarının tanıtımımın gerçekleştirilmesinin ardından, telefonların…

Leave a Comment

Your email address will not be published.