Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak

İnternet devi Google’ın yeni akıllı telefonları olan Google Pixel 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlarının tanıtımımın gerçekleştirilmesinin ardından, telefonların özellikleri ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Tabii ki tanıtımda detaylı bilgilendirmeler gördük fakat hala ortaya çıkmaya devam eden özellikler var.

Telefonların sistemleri ve kullanımları hakkında ortaya çıkan detaylar bir yana Google Pixel 2 modelinin işleyişi konusunda da önemli bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak yeni modelin fiyatlarının kesinleştiğini ve çıkış tarihinin de 19 Ekim olarak belirlendiğini gördük. Şimdi ise Google’ın cihazlara ne kadar destek vereceği konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Google Pixel 2 Yazılım Konusunda Uzun Süre Destek Alacak

Google açıklamalarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Google Pixel 2 modellerine yazılım konusunda beklenenden çok daha uzun süre destek verilecek. Yeni akıllı telefonların yazılım konusunda 2 yıl standart desteği alması değil, bunun yerine 3 yıl yazılım desteği verileceği belirtildi.

Google Pixel 2

Yazılım desteği ise tam anlamıyla verilecek. Yani bir süre devam eden güvenlik düzenlemeleri ve iyileştirmelerinden söz etmiyoruz. Bunun yerine 3 yıl boyunca yeni Android sürümlerinin cihazlara eklendiğini görmek mümkün olacak. Ayrıca Google Pixel 2 akıllı telefonların ekstra Google güncellemelerine de sahip olacağını göreceğiz.

Android P güncellemesini ve daha sonra gelecek olan Android sürümünü de alan akıllı telefonların, Google yazılımları kısmında nasıl güncellemeler alacağı konusunda ise pek fazla bilgimiz yok. Google Pixel 2 güncelleme desteğinin 3 yıl gibi oldukça uzun bir süre devam etmesi ise Google’ın akıllı telefonlarının tercih edilmesi adına önemli bir kriter olacak gibi gözüküyor. Google bu alanda ki imkanlarını akıllı telefonlarına ekleyecek, orası kesin olarak karşımıza çıkıyor. Bakalım bu adımlar yeni akıllı telefonların satışlarına ne kadar etki edecek?

You may be interested

Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Zenfone 4 Selfie Lite Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 8 Ekim 2017

Akıllı telefon sınıflarını büyük bir seri ile güncelleyen Asus, son olarak yeni seri akıllı telefon serisi olan Asus Zenfone 4…

Whatsapp Business Ortaya Çıktı
Uygulamalar
6 views
Uygulamalar
6 views

Whatsapp Business Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en popülerlerinden biri olan Whatsapp, son yılların ileri gelen uygulamalarından biri olarak değerlendiriliyor. Sürekli olarak yenilenen…

Windows Phone Yavaş Yavaş Ölüyor
Mobil
8 views
Mobil
8 views

Windows Phone Yavaş Yavaş Ölüyor

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Akıllı telefonlarda da dönüşüm devam ediyor. Akıllı telefon teknolojileri konusunda teknik ve tasarım kısımlarında yapılan değişimler bir yana, artık yazılım…

Leave a Comment

Your email address will not be published.