Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak

İnternet devi Google’ın yeni akıllı telefonları olan Google Pixel 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlarının tanıtımımın gerçekleştirilmesinin ardından, telefonların özellikleri ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Tabii ki tanıtımda detaylı bilgilendirmeler gördük fakat hala ortaya çıkmaya devam eden özellikler var.

Telefonların sistemleri ve kullanımları hakkında ortaya çıkan detaylar bir yana Google Pixel 2 modelinin işleyişi konusunda da önemli bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak yeni modelin fiyatlarının kesinleştiğini ve çıkış tarihinin de 19 Ekim olarak belirlendiğini gördük. Şimdi ise Google’ın cihazlara ne kadar destek vereceği konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Google Pixel 2 Yazılım Konusunda Uzun Süre Destek Alacak

Google açıklamalarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Google Pixel 2 modellerine yazılım konusunda beklenenden çok daha uzun süre destek verilecek. Yeni akıllı telefonların yazılım konusunda 2 yıl standart desteği alması değil, bunun yerine 3 yıl yazılım desteği verileceği belirtildi.

Google Pixel 2

Yazılım desteği ise tam anlamıyla verilecek. Yani bir süre devam eden güvenlik düzenlemeleri ve iyileştirmelerinden söz etmiyoruz. Bunun yerine 3 yıl boyunca yeni Android sürümlerinin cihazlara eklendiğini görmek mümkün olacak. Ayrıca Google Pixel 2 akıllı telefonların ekstra Google güncellemelerine de sahip olacağını göreceğiz.

Android P güncellemesini ve daha sonra gelecek olan Android sürümünü de alan akıllı telefonların, Google yazılımları kısmında nasıl güncellemeler alacağı konusunda ise pek fazla bilgimiz yok. Google Pixel 2 güncelleme desteğinin 3 yıl gibi oldukça uzun bir süre devam etmesi ise Google’ın akıllı telefonlarının tercih edilmesi adına önemli bir kriter olacak gibi gözüküyor. Google bu alanda ki imkanlarını akıllı telefonlarına ekleyecek, orası kesin olarak karşımıza çıkıyor. Bakalım bu adımlar yeni akıllı telefonların satışlarına ne kadar etki edecek?

You may be interested

YouTube Reklam Veren Firmalardan Ciddi Yara Aldı
İnternet
5 views
İnternet
5 views

YouTube Reklam Veren Firmalardan Ciddi Yara Aldı

Ibrahim Kizilirmak - 27 Kasım 2017

Şu an için video platformları arasında en çok kullanılan, en çok öne çıkan platform YouTube olarak biliniyor. Kullanım oranları her…

Sony Android Güncellemelerini Hızlandırıyor
Teknoloji
3 views
Teknoloji
3 views

Sony Android Güncellemelerini Hızlandırıyor

Ibrahim Kizilirmak - 27 Kasım 2017

Akıllı telefon devlerinden biri olarak anılmaya başlayan Sony, Android güncellemeleri konusunda da en iyi firmalardan biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Teknoloji…

Galaxy A8 (2018) Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?
Mobil
3 views
Mobil
3 views

Galaxy A8 (2018) Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Ibrahim Kizilirmak - 27 Kasım 2017

Samsung A sınıfı modelleriyle beraber bazı kriterleri geride bırakmayı başardı. Markanın bundan sonraki orta sınıf akıllı telefonlarının da en çok…

Leave a Comment

Your email address will not be published.