Google Pixel 2 Güncelleme Süresi İle Şaşırtacak

İnternet devi Google’ın yeni akıllı telefonları olan Google Pixel 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı telefonlarının tanıtımımın gerçekleştirilmesinin ardından, telefonların özellikleri ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Tabii ki tanıtımda detaylı bilgilendirmeler gördük fakat hala ortaya çıkmaya devam eden özellikler var.

Telefonların sistemleri ve kullanımları hakkında ortaya çıkan detaylar bir yana Google Pixel 2 modelinin işleyişi konusunda da önemli bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak yeni modelin fiyatlarının kesinleştiğini ve çıkış tarihinin de 19 Ekim olarak belirlendiğini gördük. Şimdi ise Google’ın cihazlara ne kadar destek vereceği konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Google Pixel 2 Yazılım Konusunda Uzun Süre Destek Alacak

Google açıklamalarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Google Pixel 2 modellerine yazılım konusunda beklenenden çok daha uzun süre destek verilecek. Yeni akıllı telefonların yazılım konusunda 2 yıl standart desteği alması değil, bunun yerine 3 yıl yazılım desteği verileceği belirtildi.

Google Pixel 2

Yazılım desteği ise tam anlamıyla verilecek. Yani bir süre devam eden güvenlik düzenlemeleri ve iyileştirmelerinden söz etmiyoruz. Bunun yerine 3 yıl boyunca yeni Android sürümlerinin cihazlara eklendiğini görmek mümkün olacak. Ayrıca Google Pixel 2 akıllı telefonların ekstra Google güncellemelerine de sahip olacağını göreceğiz.

Android P güncellemesini ve daha sonra gelecek olan Android sürümünü de alan akıllı telefonların, Google yazılımları kısmında nasıl güncellemeler alacağı konusunda ise pek fazla bilgimiz yok. Google Pixel 2 güncelleme desteğinin 3 yıl gibi oldukça uzun bir süre devam etmesi ise Google’ın akıllı telefonlarının tercih edilmesi adına önemli bir kriter olacak gibi gözüküyor. Google bu alanda ki imkanlarını akıllı telefonlarına ekleyecek, orası kesin olarak karşımıza çıkıyor. Bakalım bu adımlar yeni akıllı telefonların satışlarına ne kadar etki edecek?

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.