Google Fotoğraflar İçin Video Hızı Güncellemesi

Android akıllı telefonlarında en çok kullanılan servisler Google servisleri olarak biliniyor. Android’in sahibi olduğu için haliyle bu durum gayet normal karşılanan bir durum olarak değerlendiriliyor. Android akıllı telefonlarında ise Google servislerinin kullanılması kullanıcılara büyük oranda ayrıcalıklar sağlamakta. Depolama için kullanılan Drive, sunumlar için kullanılan Google Slaytlar, uygulama mağazası olarak bilinen Google Play Store derken, bu alanda en çok kullanılan servislerden biriside Google Fotoğraflar servisi.

Kullanıcıların çok kolay bir şekilde fotoğraflarını yedeklemelerine izin veren Google Fotoğraflar servisi, şimdilerde ise yeni bir güncelleme daha aldı. Kullanıcıların fotoğraflarının ve videolarının hem yedeklenip hem de paylaşılmasını sağlayan uygulamanın yeni aldığı özellik ise genel kullanımı oldukça değiştirecek.

Google Fotoğraflar Güncellemesinin Detayları

Yeni güncelleme daha önce yapılan düzenlemelere bir hayli yakın bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce fotoğraflar üzerinde yapılan düzenlemelerin, bu güncelleme sonrasında videolara geldiğini görüyoruz. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar videoları çok kolay bir şekilde paylaşıma açabiliyor. Diğer bir söylemle eklediğiniz videoların paylaşım linkini çok daha hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Google Fotoğraflar tarafına yapılan güncelleme sonrasında eklenen bu özelliğin çalışma şekli hakkında da bazı önemli bilgiler verilmiş durumda.

Google Fotoğraflar

Yapılan bilgilendirmeye göre artık kullanıcılar bir video eklemesi yaptıklarında, Google bu videoyu arka planda yedekleyecek. Fakat bu yedekleme kalitesinin çok daha düşük olduğunu göreceğiz. Yani videonun kalitesinden fedakarlık edinerek, videoların çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlanacak. Video düşük kalite ile yedeklendiği için çok daha kısa süre içerisinde paylaşım linki ortaya çıkacak.

Paylaşım linki sonrasında değişmese bile kullanıcılar videoların kalitesinin tam yükleme sonrasında yeniden yükseltildiğini de görecek. Çok daha hızlı bir şekilde video paylaşılmasını sağlayacak ve kaliteyi sonradan yine yüksek seviyelere çekecek olan güncellemenin, tüm dünya genelinde kullanıma girdiği de açıklanan detaylar arasında yer aldı. Google Fotoğraflar kullanıcılarının şu an için yeni sistemi kullanabilir olmaları gerekiyor. Eğer hala yeni özelliği kullanamıyorsanız güncellemeleri kontrol edin.

 

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.