Google Fotoğraflar İçin Video Hızı Güncellemesi

Android akıllı telefonlarında en çok kullanılan servisler Google servisleri olarak biliniyor. Android’in sahibi olduğu için haliyle bu durum gayet normal karşılanan bir durum olarak değerlendiriliyor. Android akıllı telefonlarında ise Google servislerinin kullanılması kullanıcılara büyük oranda ayrıcalıklar sağlamakta. Depolama için kullanılan Drive, sunumlar için kullanılan Google Slaytlar, uygulama mağazası olarak bilinen Google Play Store derken, bu alanda en çok kullanılan servislerden biriside Google Fotoğraflar servisi.

Kullanıcıların çok kolay bir şekilde fotoğraflarını yedeklemelerine izin veren Google Fotoğraflar servisi, şimdilerde ise yeni bir güncelleme daha aldı. Kullanıcıların fotoğraflarının ve videolarının hem yedeklenip hem de paylaşılmasını sağlayan uygulamanın yeni aldığı özellik ise genel kullanımı oldukça değiştirecek.

Google Fotoğraflar Güncellemesinin Detayları

Yeni güncelleme daha önce yapılan düzenlemelere bir hayli yakın bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce fotoğraflar üzerinde yapılan düzenlemelerin, bu güncelleme sonrasında videolara geldiğini görüyoruz. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar videoları çok kolay bir şekilde paylaşıma açabiliyor. Diğer bir söylemle eklediğiniz videoların paylaşım linkini çok daha hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Google Fotoğraflar tarafına yapılan güncelleme sonrasında eklenen bu özelliğin çalışma şekli hakkında da bazı önemli bilgiler verilmiş durumda.

Google Fotoğraflar

Yapılan bilgilendirmeye göre artık kullanıcılar bir video eklemesi yaptıklarında, Google bu videoyu arka planda yedekleyecek. Fakat bu yedekleme kalitesinin çok daha düşük olduğunu göreceğiz. Yani videonun kalitesinden fedakarlık edinerek, videoların çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlanacak. Video düşük kalite ile yedeklendiği için çok daha kısa süre içerisinde paylaşım linki ortaya çıkacak.

Paylaşım linki sonrasında değişmese bile kullanıcılar videoların kalitesinin tam yükleme sonrasında yeniden yükseltildiğini de görecek. Çok daha hızlı bir şekilde video paylaşılmasını sağlayacak ve kaliteyi sonradan yine yüksek seviyelere çekecek olan güncellemenin, tüm dünya genelinde kullanıma girdiği de açıklanan detaylar arasında yer aldı. Google Fotoğraflar kullanıcılarının şu an için yeni sistemi kullanabilir olmaları gerekiyor. Eğer hala yeni özelliği kullanamıyorsanız güncellemeleri kontrol edin.

 

You may be interested

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi
Oyun
9 views
Oyun
9 views

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti.…

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi
Mobil
16 views
Mobil
16 views

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Akıllı telefonların en çok kullanılan işletim sistemi unvanını elinde bulunduran Android işletim sistemi, sürekli bir yükseliş içerisinde. Aslında iOS işletim…

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi
Uygulamalar
9 views
Uygulamalar
9 views

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Artık sosyal medyada en çok kullanılan nesneler olarak dikkat çeken emojiler, değişen sistemlerle beraber farklılaşmaya başladı. Bu noktada en büyük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.