Google Fotoğraflar İçin Video Hızı Güncellemesi

Android akıllı telefonlarında en çok kullanılan servisler Google servisleri olarak biliniyor. Android’in sahibi olduğu için haliyle bu durum gayet normal karşılanan bir durum olarak değerlendiriliyor. Android akıllı telefonlarında ise Google servislerinin kullanılması kullanıcılara büyük oranda ayrıcalıklar sağlamakta. Depolama için kullanılan Drive, sunumlar için kullanılan Google Slaytlar, uygulama mağazası olarak bilinen Google Play Store derken, bu alanda en çok kullanılan servislerden biriside Google Fotoğraflar servisi.

Kullanıcıların çok kolay bir şekilde fotoğraflarını yedeklemelerine izin veren Google Fotoğraflar servisi, şimdilerde ise yeni bir güncelleme daha aldı. Kullanıcıların fotoğraflarının ve videolarının hem yedeklenip hem de paylaşılmasını sağlayan uygulamanın yeni aldığı özellik ise genel kullanımı oldukça değiştirecek.

Google Fotoğraflar Güncellemesinin Detayları

Yeni güncelleme daha önce yapılan düzenlemelere bir hayli yakın bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce fotoğraflar üzerinde yapılan düzenlemelerin, bu güncelleme sonrasında videolara geldiğini görüyoruz. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar videoları çok kolay bir şekilde paylaşıma açabiliyor. Diğer bir söylemle eklediğiniz videoların paylaşım linkini çok daha hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Google Fotoğraflar tarafına yapılan güncelleme sonrasında eklenen bu özelliğin çalışma şekli hakkında da bazı önemli bilgiler verilmiş durumda.

Google Fotoğraflar

Yapılan bilgilendirmeye göre artık kullanıcılar bir video eklemesi yaptıklarında, Google bu videoyu arka planda yedekleyecek. Fakat bu yedekleme kalitesinin çok daha düşük olduğunu göreceğiz. Yani videonun kalitesinden fedakarlık edinerek, videoların çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlanacak. Video düşük kalite ile yedeklendiği için çok daha kısa süre içerisinde paylaşım linki ortaya çıkacak.

Paylaşım linki sonrasında değişmese bile kullanıcılar videoların kalitesinin tam yükleme sonrasında yeniden yükseltildiğini de görecek. Çok daha hızlı bir şekilde video paylaşılmasını sağlayacak ve kaliteyi sonradan yine yüksek seviyelere çekecek olan güncellemenin, tüm dünya genelinde kullanıma girdiği de açıklanan detaylar arasında yer aldı. Google Fotoğraflar kullanıcılarının şu an için yeni sistemi kullanabilir olmaları gerekiyor. Eğer hala yeni özelliği kullanamıyorsanız güncellemeleri kontrol edin.

 

You may be interested

OnePlus 5T Star Wars Edition Satışa Çıkıyor
Mobil
1 views
Mobil
1 views

OnePlus 5T Star Wars Edition Satışa Çıkıyor

Ibrahim Kizilirmak - 3 Aralık 2017

OnePlus son yıllarda işleri iyiden iyiye büyütmeye başladı. İlk olarak OnePlus 5 akıllı telefonlarının tanıtılmasıyla beraber marka yeni amiral gemilerine…

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı
Teknoloji
12 views
Teknoloji
12 views

Tesla Model S Sanal Para Madenciliğinde Kullanıldı

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Bitcoin, tahmin edilemeyecek düzeylere kadar çıkış yaptı. Birkaç dolar ile başlayan süreçte artık binlerce dolarlık bir değer görüyoruz. Sürekli olarak…

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi
E-Ticaret
10 views
E-Ticaret
10 views

Amazon Parçalanabilir Drone Patentlerini Gösterdi

Ibrahim Kizilirmak - 2 Aralık 2017

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Amazon, geçen seneden sonra durdurulamaz bir yükseliş elde etti. İnternet üzerinden alışveriş fikrinin…

Leave a Comment

Your email address will not be published.