Google Daydream View VR Yenilendi! İşte Yeni VR Başlıklar

Giyilebilir teknoloji sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Akıllı saatler bir yana, artık sanal gerçeklik teknolojisi de öne çıkmaya başladı. İlk dönemlerde yeteri kadar başarılı bir teknoloji sunulmamış olsa da artık sanal gerçeklik gözlüklerinde de hızlı bir ilerleyiş görüyoruz. Öyle ki bu alana giriş yapan Google’ın Cardboard gözlük serisinden sonra Google Daydream View VR gözlükleri, nasıl bir değişim ile karşı karşıya olduğumuzu en net biçimde gösteriyor.

Pixel 2 tanıtımlarıyla beraber ortaya çıkan Google Daydream View VR cihazlarıyla beraber bir yandan gelişim ne boyutta olduğunu görüyoruz bir diğer yandan ise Google’ın bu alanda ne kadar kararlı olduğunu görüyoruz.

Google Daydream View VR Yenilikleri Neler?

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yenilenmiş olan modellerinde tasarım konusunda da düzenlemeler yapıldı. Her ne kadar yine ilgi çeken kumaş kaplamalı tasarım tercih edilmiş olsa da renk seçenekleri ve genel tasarım kısmında mini düzenlemeler söz konusu. Fakat hemen belirtelim ki tasarım kısmında çok önemli değişiklikler beklemeyin. Fakat renk seçenekleri konusunda kullanıcıların çok daha fazla seçeneği var.

Yeni renk seçeneklerinde sadece gri değil, mercan rengi, sis rengi ve kömür rengi kullanılıyor. Kumaş yüzeyin ise bir hayli başarılı olduğunu ve yeni renklerle oldukça iyi bir görsel farklılık sunduğunu da ekleyelim. Bunun dışında başlıkların genel kontrol kumandası ve genel kontrol ayarlarında ise bir değişiklik söz konusu değil.

Sadece mercek kısmında önemli bir değişiklik var. Artık daha kaliteli ve göz yoğunluğunu engelleyecek olan mercekler dikkat çekmekte. Google Daydream View VR gözlüklerinde kullanılan merceklerin çok daha başarılı olduğunu ve görüntü kalitesi konusunda da daha iyi bir seçenek sunulduğunu da eklemiş olalım.

Cihaz desteği konusunda da çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunan Google Daydream View VR, fiyat kısmında da güncellemeyle beraber geldi. Yeni gözlüklerin fiyatı 99 dolar olarak açıklandı. Rakiplerine göre daha aşağı seviyede olsa da bir miktar fiyat artışı bulunduğunu da görmekteyiz. Ürünün çıkış tarihi ise 19 Ekim. Yani bu ay yeni gözlükleri göreceğiz.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.