Google Clips Satışa Çıktı

Google’ın en ilginç ürünlerinden biri olan Google Clips geçtiğimiz aylarda duyuruldu. Tanıtımının yapılmasının ardından ilgi odağı haline gelen Google Clips kameralarının, standart kamera teknolojisinden bir hayli ayrıldığını da gördük. Yeni kamera teknolojisinde yer verilen teknolojiler Google’ın başka bir konuyu gündeme getirmesini sağlamıştı.

Merakla beklenen ve tanıtımdan sonra birkaç kez Google’ın tanıtımlarında yer verdiği kameraların, şimdi ise satışlarının başladığı açıklandı. Aslında kameraların satışlarının tanıtımdan sonra hiçbir şekilde belirtilmiş bir tarih olmaması acaba bu seri çok mu gecikecek sorularını akla getirmişti. Fakat Google kararlı olduğunu gösterdi ve yeni serinin sessiz sedasız satışı başladı.

Google Clips Ne Kadar Fiyatla Satılıyor?

Fiyatlara ve satış durumuna geçmeden önce yeni serilerin farklı özelliklerinden söz edelim. Yeni seri kameralar, tam anlamıyla sıradan kameraları yansıtmıyor. Bunun yerine kameraların çok daha farklı bir sisteme sahip olduğunu görüyoruz. Google Clips asıl görev olarak yapay zeka öğrenimini kullanmakta. Amaç kameraların sahiplerini ve sahiplerinin evcil hayvanlarını tanımak. Kamera makine öğrenimi ve yapay zeka sayesinde zaman içerisinde sahiplerini tanıyor ve yapay zeka sayesinde kullanıcıların neşeli olduğu anlarda kullanıcıların fotoğraflarını çekiyor.

Google Clips

Bu fotoğraflar anında çekiliyor ve tabii ki kameranın sahibine bu konuda bilgi veriliyor. Her geçen gün sizi biraz daha tanıyacak olan kameranın bu şekilde en iyi fotoğrafları yakalaması da mümkün kılınacak. İlk etapta deneysel bir ürün olarak karşımıza çıkacağını düşündüğümüz kameraların gerçekten tanıtılmış olması ve satışa çıkması, Google’ın bazı sistemleri değiştireceğini gösteriyor.

Teknik kısma geldiğimiz zaman kameraların, tamamen kablosuz ve sensörsüz olduğunu belirterek başlamak gerekiyor. 12 MP değerinde lenslerin 130 derece görüş açısı bulunuyor. Bunun dışında yüz tanıma sistemi ve makine öğrenimi gibi detayları da unutmayalım. 16 GB dahili depolama alanı ve 3 saat şarjsız kullanım sunan Google Clips kameralarının, yapay zeka artısıyla beraber satış fiyatı ise 249 dolar olarak açıklandı. 249 dolar satış fiyatı ile ürünün şu an sipariş edilmesi mümkün. Fakat ürünün ülkemizde satışa başlamadığı açıklandı.

Ilginizi çekebilir

The Boring Company Flamethrower Alev Silahı Satışa Çıktı
Teknoloji
2 görünteleme
Teknoloji
2 görünteleme

The Boring Company Flamethrower Alev Silahı Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 28 Ocak 2018

Elon Musk dünyanın en ilginç teknolojileri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar ünlü ismi daha çok Tesla ile duyuyor…

Twitter Yeni Reklam Sistemini Duyurdu
Sosyal Medya
6 görünteleme
Sosyal Medya
6 görünteleme

Twitter Yeni Reklam Sistemini Duyurdu

Ibrahim Kizilirmak - 27 Ocak 2018

Sosyal medya devi Twitter, yavaş yavaş kullanıcılara kazanç getirecek sistemleri kullanıma açmaya başlıyor. Sosyal medya devinin son olarak görüntülü tweet…

Youtube Reklamları İçin Önemli İddia
Teknoloji
14 görünteleme
Teknoloji
14 görünteleme

Youtube Reklamları İçin Önemli İddia

Ibrahim Kizilirmak - 27 Ocak 2018

Sosyal medyanın video platformları içerisinde ilk sırada yer alan Youtube, bu kadar büyüyen bir platform olmasının yanı sıra her geçen…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.