Google AMP Sürüm İçin Sürpriz Değişiklikler Geliyor

Google, mobil kullanıcılarına en çok önem veren firmalardan biri konumunda. İnternet devinin Android’e sahip olması nedeniyle zaten bu alana yaptığı yatırımların sürekli olarak artış gösterdiğini biliyoruz. Fakat bunun yanı sıra Google, mobil kullanıcıları için internet deneyimini de geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda atılmış olan en önemli adım ise Google AMP sürümü.

Mobil kullanıcılarının internet sayfalarını hem daha az mobil veri harcayarak hem de daha hızlı şekilde görüntülemelerini sağlayan Google AMP sürümü, mobil kullanıcıları için adeta internet yardımcısı haline gelmişti. Fakat Google tarafından gelen bilgilere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Google AMP Sistemi Nasıl Değişecek?

Son gelen bilgilere göre uzun yıllardır kullanılan Google AMP sistemi değişecek. Buna göre yeni sistemin ilk olarak adının değiştiğini göreceğiz. İsim kısmında yapılan değişiklikler ilk adım olacak. Artık Google AMP sisteminin yerine kullanıcılar Instant adı ile karşı karşıya kalacaklar. Açıkçası Google’ın neden böyle bir değişiklik yaptığı ilk etapta anlaşılamadı.

Fakat kararın ortaya çıkmasından sonra, değişimin neden yapıldığı da ortaya çıktı. Google’ın bu kararın arkasında yer alan nedenin kullanıcılara daha iyi bir algı oluşturmak olduğu belirtildi. Yani Google AMP sürümü için yaşandığı düşünülen karmaşanın, bu sürümde isim değişikliği yapılarak giderileceği ortaya çıktı. Kısacası isim biraz daha netleştirilmiş olacak.

Google AMP

Bunun yanı sıra ismin değişmesinden sonra bazı sistemsel değişikliklerin yapıldığını da göreceğiz. Bu sistemsel değişikliklerin neler olacağı konusunda net bilgi paylaşımları yapılmadı. Fakat genel olarak mobil internet hızlarını artıracak olan bir yapıdan söz ediliyor.

Yani mobil sürümde internet kullanımının daha hızlı olmasını sağlamak için güncellemeler ve değişimler yayınlanacak. Bakalım yeni sürümle ilgili olarak daha ne gibi değişikliklerin yapıldığını görmek mümkün olacak? Şimdilik elde edilen bilgiler bu yönde değişiklikleri işaret ediyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
16 görünteleme
Oyun
16 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
7 görünteleme
Teknoloji
7 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.