Google AMP Sürüm İçin Sürpriz Değişiklikler Geliyor

Google, mobil kullanıcılarına en çok önem veren firmalardan biri konumunda. İnternet devinin Android’e sahip olması nedeniyle zaten bu alana yaptığı yatırımların sürekli olarak artış gösterdiğini biliyoruz. Fakat bunun yanı sıra Google, mobil kullanıcıları için internet deneyimini de geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda atılmış olan en önemli adım ise Google AMP sürümü.

Mobil kullanıcılarının internet sayfalarını hem daha az mobil veri harcayarak hem de daha hızlı şekilde görüntülemelerini sağlayan Google AMP sürümü, mobil kullanıcıları için adeta internet yardımcısı haline gelmişti. Fakat Google tarafından gelen bilgilere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Google AMP Sistemi Nasıl Değişecek?

Son gelen bilgilere göre uzun yıllardır kullanılan Google AMP sistemi değişecek. Buna göre yeni sistemin ilk olarak adının değiştiğini göreceğiz. İsim kısmında yapılan değişiklikler ilk adım olacak. Artık Google AMP sisteminin yerine kullanıcılar Instant adı ile karşı karşıya kalacaklar. Açıkçası Google’ın neden böyle bir değişiklik yaptığı ilk etapta anlaşılamadı.

Fakat kararın ortaya çıkmasından sonra, değişimin neden yapıldığı da ortaya çıktı. Google’ın bu kararın arkasında yer alan nedenin kullanıcılara daha iyi bir algı oluşturmak olduğu belirtildi. Yani Google AMP sürümü için yaşandığı düşünülen karmaşanın, bu sürümde isim değişikliği yapılarak giderileceği ortaya çıktı. Kısacası isim biraz daha netleştirilmiş olacak.

Google AMP

Bunun yanı sıra ismin değişmesinden sonra bazı sistemsel değişikliklerin yapıldığını da göreceğiz. Bu sistemsel değişikliklerin neler olacağı konusunda net bilgi paylaşımları yapılmadı. Fakat genel olarak mobil internet hızlarını artıracak olan bir yapıdan söz ediliyor.

Yani mobil sürümde internet kullanımının daha hızlı olmasını sağlamak için güncellemeler ve değişimler yayınlanacak. Bakalım yeni sürümle ilgili olarak daha ne gibi değişikliklerin yapıldığını görmek mümkün olacak? Şimdilik elde edilen bilgiler bu yönde değişiklikleri işaret ediyor.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.