Google AMP Sürüm İçin Sürpriz Değişiklikler Geliyor

Google, mobil kullanıcılarına en çok önem veren firmalardan biri konumunda. İnternet devinin Android’e sahip olması nedeniyle zaten bu alana yaptığı yatırımların sürekli olarak artış gösterdiğini biliyoruz. Fakat bunun yanı sıra Google, mobil kullanıcıları için internet deneyimini de geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda atılmış olan en önemli adım ise Google AMP sürümü.

Mobil kullanıcılarının internet sayfalarını hem daha az mobil veri harcayarak hem de daha hızlı şekilde görüntülemelerini sağlayan Google AMP sürümü, mobil kullanıcıları için adeta internet yardımcısı haline gelmişti. Fakat Google tarafından gelen bilgilere bakacak olursak bu durum değişmek üzere.

Google AMP Sistemi Nasıl Değişecek?

Son gelen bilgilere göre uzun yıllardır kullanılan Google AMP sistemi değişecek. Buna göre yeni sistemin ilk olarak adının değiştiğini göreceğiz. İsim kısmında yapılan değişiklikler ilk adım olacak. Artık Google AMP sisteminin yerine kullanıcılar Instant adı ile karşı karşıya kalacaklar. Açıkçası Google’ın neden böyle bir değişiklik yaptığı ilk etapta anlaşılamadı.

Fakat kararın ortaya çıkmasından sonra, değişimin neden yapıldığı da ortaya çıktı. Google’ın bu kararın arkasında yer alan nedenin kullanıcılara daha iyi bir algı oluşturmak olduğu belirtildi. Yani Google AMP sürümü için yaşandığı düşünülen karmaşanın, bu sürümde isim değişikliği yapılarak giderileceği ortaya çıktı. Kısacası isim biraz daha netleştirilmiş olacak.

Google AMP

Bunun yanı sıra ismin değişmesinden sonra bazı sistemsel değişikliklerin yapıldığını da göreceğiz. Bu sistemsel değişikliklerin neler olacağı konusunda net bilgi paylaşımları yapılmadı. Fakat genel olarak mobil internet hızlarını artıracak olan bir yapıdan söz ediliyor.

Yani mobil sürümde internet kullanımının daha hızlı olmasını sağlamak için güncellemeler ve değişimler yayınlanacak. Bakalım yeni sürümle ilgili olarak daha ne gibi değişikliklerin yapıldığını görmek mümkün olacak? Şimdilik elde edilen bilgiler bu yönde değişiklikleri işaret ediyor.

You may be interested

Pacific Rim Devam Serisi Geliyor! Pacific Rim Uprising İlk Fragman Yayınlandı
Radarex TV
1 views
Radarex TV
1 views

Pacific Rim Devam Serisi Geliyor! Pacific Rim Uprising İlk Fragman Yayınlandı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

En büyük bütçeli filmler arasında yer alarak bir anda sinema sektöründe gündem olan filmlerden biri olarak karşımıza çıkan Pacific Rim,…

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı
Mobil
6 views
Mobil
6 views

Galaxy Note 8 Enterprise Edition Özel Versiyonu Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 7 Ekim 2017

Samsung’un en başarılı akıllı telefon modeli olarak gösterilen Note 8, ilk satış rakamlarında da yüksek fiyatlarına rağmen markanın yüzünü güldürmeyi…

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak
Mobil
5 views
Mobil
5 views

Galaxy X Modeline Ulaşmak Kolay Olmayacak

Ibrahim Kizilirmak - 6 Ekim 2017

Samsung, akıllı telefonlarında önemli değişiklikler kullanmaya başladı. İlk olarak sonsuz ekran teknolojilerinin denenmesi, hemen sonrasında ise çift kameraya geçilmesi akıllı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.