Google Allo İçin Yepyeni Bir Özellik Daha Kullanıma Girdi

17 Aralık 2017
18 Görünümler

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde en aktif kullanılanlardan biri olmasa bile Google’ın yavaş yavaş yer ettirmeye başladığı Google Allo uygulaması, son olarak masaüstü sürümüyle beraber gündeme gelmişti. Google’ın geliştirmelerinin devam ettiği ve sürekli yeni özellikler kazanması adına önemli adımların atıldığı uygulamaya son olarak ses kayıt sistemine yeni özellikler ekleyeceğini duyurdu. Google Allo uygulamasının ses kayıt kısmına gelecek olan yeni özelliğin ise kayıtların yazıya dökülmesiyle alakalı olduğu belirtildi. Detaylara yakından bakalım.

Google Allo Ses Kayıtlarını Yazıya Çevirecek

Yeni özellik sayesinde özellikle toplantı gibi etkinliklerde Google Allo mesajlaşma uygulaması vazgeçilmez mesajlaşma uygulamalardan biri haline gelecek. WhatsApp uygulamasında olduğu gibi kullanıcıların birbirlerine ses kayıtlarını göndermelerini sağlayan bir mesajlaşma özelliğinin bulunduğu uygulamalarda, artık ses kayıtları doğrudan ses kayıtları olarak kullanılmayabilecek.

Biraz daha açıklayıcı olursak, gönderilen ses kayıtlarının yazı olarak da ön izleme şekilde okunabileceğini göreceğiz. Karşı taraftan gönderilen sesli mesajların, altyazıları yine uygulamanın sesli mesaj ekranlarında yazıya çevrilecek. Bir mesaj gibi bu metin içerisinde yer alan ifadeleri görebileceksiniz. Tabii ki yeni sistemin birçok ayrıntısı var.

Google Allo

Dil desteği, dil desteğinin hemen arkasından ses uyumu gibi birçok konu Google Allo güncellemesini etkileyecek olan gelişmeler olarak değerlendirilmekte. Bunun dışında uygulamanın, yeni özelliğini kullanmak için v25 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Şu an için testlerinin de devam ettiği güncellemenin, hemen hemen her bölge için yayınlanması bekleniyor. Fakat dil desteği konusunda hangi bölgelere destek verileceği bilinmiyor.

Bunun için Google’ın açıklamalarını takip etmek gerekecek. Google ilk etapta oldukça sınırlı bir şekilde dil desteği sunacak. Tüm bunlar için güncelleme detaylarını bulabileceğimiz sürüm notlarının açıklanması gerekiyor. Google Allo için yayınlanan bu güncellemenin uygulama kullanımlarında ne kadar etkili olacağını ise zaman gösterecek. WhatsApp gibi devler karşısında uygulamanın ne kadar tutunabileceği ise hala tartışma konusu. Yeni özelliklere rağmen bu konu değişiklik göstermiş değil.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.