Google Allo Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

28 Ağustos 2017
61 Görünümler

Google, eksik kaldığı hemen her alanda kendisini geliştirmeye devam ediyor. İnternet sistemlerinde zirveye oynayan ve hatta zirvede yer alan teknoloji devi, bunun yanı sıra akıllı telefonlar, tabletler ve yazılım alanında da kendisini göstermeye başladı. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan, Android işletim sisteminin de sahibi konumundaki firma Google’ın, tüm bunların dışında sosyal medya alanında da aktif bir şekilde rol oynamak istediği biliniyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medyaya da giriş yapmak isteyen devin, bu konudaki son adımı ise Google Allo uygulaması olmuştu.

Görüntülü görüşmeden, anlık mesajlaşma ve çıkartma göndermeye kadar birçok ayrıcalığı olan Google Allo, ilk etapta büyük umutlar bağlanan bir uygulama olarak karşımıza çıkmış fakat sonrasında biraz geri planda kalmaya başlamıştı. Şimdilerde ise uygulamanın yeniden yükseliş yakalaması adına önemli güncellemeler yayınlandı.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan yeni güncelleme sonrasında, uygulamanın web sürüm desteği aldığını da gördük. Bu şekilde artık sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılmayan ve web üzerinden de kullanılan uygulamanın, web üzerinden nasıl kullanılacağı ise merak konusu olmuştu. Peki, Google Allo web sürüm üzerinden nasıl kullanılır?

Google Allo Web Üzerinden Kullanım Ayarları

Google Allo web sürümü sayesinde, uygulamayı bilgisayarlarınızdan da kullanabileceksiniz. Yapılacak işlemlere bakalım.

  • Bunun için ilk olarak Google Chrome tarayıcınız üzerinden Google Allo sitesine girmeniz gerekiyor. Bunun için şu bağlantıyı kullanmanız gerek: https://allo.google.com/web
  • Şimdi ise telefonunuzda kullandığınız Google Allo uygulamasını açmanız gerekiyor. Google Allo uygulamasını açıp, ardından tekrar tarayıcıya dönüyoruz.
  • Bu kez tarayıcı üzerinden açtığınız sayfadan “QR kodu tarayın” kısmına gelmeniz gerekiyor.
  • Telefonunuzda yer alan Google Allo uygulaması üzerinden menüyü açıp, “web için Allo” kısmına tıklayın.
  • Telefonunuzun kamerasını, tarayıcı üzerinden açılan QR koda yöneltim bu kodu çekmeniz gerekiyor.

Google Allo

  • Kodu okuttuğunuz an telefonunuzda bulunan hesabınız doğrudan web sürüm üzerinden de giriş yapmanızı sağlıyor. Böylelikle bilgisayar üzerinden açtığınız hesap ile telefonunuzun hesabı senkronize ediliyor. Artık web sürümünüz üzerinden de uygulamayı kullanmanız mümkün.

Google Allo Bilgisayar Üzerinden Kullanma Ayrıcalıkları

Bu şekilde web sürüm üzerinden uygulamayı kullanarak, birçok ayrıcalığınız bulunuyor. Tıpkı akıllı telefon uygulaması üzerinden sunulduğu gibi web sürüm üzerinden de sanki Google asistan kullanırmış gibi her işlemi yerine getirebiliyorsunuz.

GIF gönderimi yapmak, arama göndermek, standart mesajlar göndermek, haber ve hava durumu bilgileri almak ve daha birçok özelliğe kavuşabiliyorsunuz. Bunun dışında arkadaşlarınızla anlık olarak mesajlaşma sistemini de kullanabileceğinizi ekleyelim. Tüm bunlar Google Allo uygulamasının ayrıcalıklarının web üzerinde kullanılmasıyla sağlandığını gösteriyor. Tabii ki web sürümü kullanırken belli başlı gereksinimlere de sahip olmanız lazım.

Google Allo

Google Allo Web Sürüm İçin Bilinmesi Gerekenler

Bu şekilde uygulamayı web sürüm üzerinden kullanmak isterseniz bilmeniz gereken önemli detaylar var. Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki uygulamanın web sürümü, sadece Google Chrome üzerinden kullanılabiliyor. Bunun için de minimum tarayıcınızın 57 sürümüne sahip olması gerekmekte.

Ayrıca web sürüm üzerinden kullanım yaparken mutlaka mobil üzerinden uygulamada hesabınız olması gerekiyor. Şu an için sadece Android işletim sistemleri destekleniyor. iOS işletim sistemleri içinse destek verilmesi gündemde fakat henüz beklenen destek gelmedi. Son olarak hesabınızdan çıkış yapmak istediğiniz zaman, yine mobil uygulamayı kullanmanız gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden web için Allo bölümüne girerek, mevcut hesaplarınızı kaldırmanız mümkün. Böylelikle tarayıcıdan çıkış yapmanız sağlanabiliyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.