Gmail İçin Önemli Değişiklik Yayınlandı

19 Eylül 2017
47 Görünümler

Mail servisleri denildiği zaman akla ilk olarak Google’ın oluşturduğu Gmail servisi geliyor. En kapsamlı mail servislerinin biri olmasının yanı sıra Google’ın internet gücü sayesinde en çok kullanılan servislerden de biri olarak değerlendirilen Gmail, son yıllarda Outlook servisinin gerisinde kalan özellikleriyle gündeme gelmeye başladı.

Microsoft tarafından güncellemelerine devam edilen mail servislerinin değişmesinin hemen ardından Google’ın mail servisinde de önemli değişikliklere adım atılacağı açıklanmıştı. Beklenen değişiklik ise bugün yapılan haberle beraber ortaya çıktı. Yapılan son habere göre söz konusu mail servisi artık numara, konum ve e-posta adreslerini tanımlayabilecek. Detaylara geçelim.

Gmail Nasıl Bir Güncelleme Aldı?

Söz konusu güncelleme sonrasında, servis üzerinden gönderilen veya alınan mailler içerisinde yer alan bağlantıların tanındığını göreceğiz. Başta e-posta adresleri olmak üzere tüm bağlantılar desteklenecek. Mesela bir mail içerisinde yer alan numaraya tıkladığınız zaman, doğrudan arama menüsüne yönlendirileceksiniz. Android akıllı telefonlarında mesaj bölümünde yer alan özelliğin mail servisine taşınmış olan yeni yüzü sadece numaraları tanımayacak.

Gmail

Bunun yanı sıra uygulama, adresleri ve e-postaları da aynı şekilde görüntüleyebilecek. Yani size gelen bir konuma ya da adrese tıkladığınızda, haritalar uygulaması üzerinden bu konum veya adres de görüntülenebilecek. Mail adresleri içinde aynı durum geçerli olacak. Özellikle mail yönlendirme sistemlerinde bir hayli işe yarayacağı görülen yeni sistemin şimdiden yayında olduğunu da ekleyelim.

Yeni güncellemenin ülke ülke ya da bölge bölge yayınlanmayacağı, tüm kullanıcılar tarafından yayınlanacağı belirtilmiş olsa da güncellemenin tamamlanması için 1-2 haftalık bir sürenin gerekeceği belirtiliyor. Bu sürenin ülkemiz içinde geçerli olması gündemde. Yani ülkemiz Gmail kullanıcıları içinde yeni güncellemenin yayınlanmış olması biraz zaman alabilir. Hem mobil platformlarda hem de web platformlarında yayınlanacak olan güncellemenin başka bir yenilik getirip getirmeyeceği ise başka bir merak konusu. Yeni güncelleme sürpriz düzenlemelerle gelebilir. Bunun için güncellemenin son sürümünü yayına geçmesini beklemek gerekiyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.