GeForce GTX 1070 Ti Tanıtım Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Ekran kartı konusunda en başarılı firmalardan biri olan Nvidia, sürekli yeni ekran kartı modellerini duyurmaya devam ediyor. Yeni ekran kartlarında ise çıtayı sürekli olarak yukarı taşımaya başlayan firma, son olarak GeForce GTX 10xx modelleriyle büyük oranda başarı elde etti. Yeni ekran kartlarında kullanılan mimari ve kullanılan yeni bellek teknolojileri, Nvidia markasının bir hayli öne çıkmasını sağlamıştı. Tüm bunların sonrasında şimdi ise markanın yeni bir ekran kartı serisi üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Bu kez yeni ekran kartlarına GeForce GTX 1070 Ti modeli katılacak. Aslında bir süredir konuşulan modelin, şimdi ise fiyatı ve tanıtım tarihi ortaya çıktı.

GeForce GTX 1070 Ti Ne Zaman Geliyor?

Tam anlamıyla ara model olarak karşımıza çıkan yeni seri ekran kartlarının GeForce GTX 1080 serisinin hemen altında yer alan model olarak gösterileceği belirtiliyor. Yeni ekran kartlarında daha makul bir fiyat miktarı isteneceğini de ekleyelim.

GeForce GTX 1080 modelinin altında yer alacak olan kartın içerisinde ise 8 GB bellek miktarının kullanılacağından söz ediliyor. 8 GB bellek miktarının yanı sıra GDDR5 teknolojisinin de kullanılacağını söylemek gerekiyor. Böyle değerlendirdiğimiz zaman yeni modelin GDDR5X bellek modelinin biraz gerisinde kaldığını göreceğiz. CPU hızı konusunda ise 1683 MHz değerlerine çıkılabileceği açıklandı.

GeForce GTX 1070 Ti

Kartın tüm bu özellikleriyle beraber ne zaman tanıtılacağı konusunda da bilgiler verildi. GeForce GTX 1070 Ti modelinin tanıtılacağı tarih 26 Ekim olarak açıklandı. 26 Ekim sonrasında mimarisi dahil olmak üzere tüm detayları ortaya çıkacak olan ekran kartlarının, fiyat aralığının ise 430 dolar ile 500 dolar arasında olması bekleniyor.

GeForce GTX 1070 Ti tek model olacağı için de fiyatın çok fazla değişmeyeceği düşünülüyor. Nvidia’nın bu ekran kartlarında da oyunculara özel olarak sunulan yazılımların tamamına yer verileceği de açıklanmış durumda. Geri kalan detayları öğrenmek için tanıtımı bekliyoruz. Tanıtımın hemen arkasından açıklanacak olan mimaride dikkat çekecek gibi duruyor. Çıkış tarihi ise marka tarafından verilmemiş bir bilgi olsa da 2 Kasım olarak bekleniyor.

You may be interested

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı
Mobil
11 views
Mobil
11 views

Xiaomi Redmi Note 5 Sonunda Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 23 Kasım 2017

Akıllı telefon modelleri içerisinde, en çok satan markalardan biri olarak karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note serisi için beklenen adımlar atılmaya…

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu
İnternet
12 views
İnternet
12 views

Çin’de Skype Engeli Gündem Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 22 Kasım 2017

Sosyal medya uygulamalarının kullanımlarının sınırlanması, internet sitelerinin kullanımlarının sınırlanması ve genel olarak dış ülke bağımlı olan uygulamalarının sınırlanması haberleri ile…

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı
Mobil
10 views
Mobil
10 views

Huawei Mate 10 Lite Ülkemizde Satışa Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 20 Kasım 2017

Çinli akıllı telefon devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl yakaladığı yükselişi devam ettirmeye başladı. Markanın bu senede elde ettiği başarı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.