GeForce GTX 1070 Ti Tanıtım Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Ekran kartı konusunda en başarılı firmalardan biri olan Nvidia, sürekli yeni ekran kartı modellerini duyurmaya devam ediyor. Yeni ekran kartlarında ise çıtayı sürekli olarak yukarı taşımaya başlayan firma, son olarak GeForce GTX 10xx modelleriyle büyük oranda başarı elde etti. Yeni ekran kartlarında kullanılan mimari ve kullanılan yeni bellek teknolojileri, Nvidia markasının bir hayli öne çıkmasını sağlamıştı. Tüm bunların sonrasında şimdi ise markanın yeni bir ekran kartı serisi üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Bu kez yeni ekran kartlarına GeForce GTX 1070 Ti modeli katılacak. Aslında bir süredir konuşulan modelin, şimdi ise fiyatı ve tanıtım tarihi ortaya çıktı.

GeForce GTX 1070 Ti Ne Zaman Geliyor?

Tam anlamıyla ara model olarak karşımıza çıkan yeni seri ekran kartlarının GeForce GTX 1080 serisinin hemen altında yer alan model olarak gösterileceği belirtiliyor. Yeni ekran kartlarında daha makul bir fiyat miktarı isteneceğini de ekleyelim.

GeForce GTX 1080 modelinin altında yer alacak olan kartın içerisinde ise 8 GB bellek miktarının kullanılacağından söz ediliyor. 8 GB bellek miktarının yanı sıra GDDR5 teknolojisinin de kullanılacağını söylemek gerekiyor. Böyle değerlendirdiğimiz zaman yeni modelin GDDR5X bellek modelinin biraz gerisinde kaldığını göreceğiz. CPU hızı konusunda ise 1683 MHz değerlerine çıkılabileceği açıklandı.

GeForce GTX 1070 Ti

Kartın tüm bu özellikleriyle beraber ne zaman tanıtılacağı konusunda da bilgiler verildi. GeForce GTX 1070 Ti modelinin tanıtılacağı tarih 26 Ekim olarak açıklandı. 26 Ekim sonrasında mimarisi dahil olmak üzere tüm detayları ortaya çıkacak olan ekran kartlarının, fiyat aralığının ise 430 dolar ile 500 dolar arasında olması bekleniyor.

GeForce GTX 1070 Ti tek model olacağı için de fiyatın çok fazla değişmeyeceği düşünülüyor. Nvidia’nın bu ekran kartlarında da oyunculara özel olarak sunulan yazılımların tamamına yer verileceği de açıklanmış durumda. Geri kalan detayları öğrenmek için tanıtımı bekliyoruz. Tanıtımın hemen arkasından açıklanacak olan mimaride dikkat çekecek gibi duruyor. Çıkış tarihi ise marka tarafından verilmemiş bir bilgi olsa da 2 Kasım olarak bekleniyor.

You may be interested

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi
Oyun
9 views
Oyun
9 views

PlayStation 4 5.0 Güncellemesi Yayına Girdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Oyun konsolları için geçtiğimiz günlerde önemli bir haber yayınlanmıştı. Sony’nin oyun konsolları için yapılan haberde konsolların korsana yenik düştüğü belirtilmişti.…

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi
Mobil
16 views
Mobil
16 views

Android Sürümleri Kullanım Oranları Güncellendi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Akıllı telefonların en çok kullanılan işletim sistemi unvanını elinde bulunduran Android işletim sistemi, sürekli bir yükseliş içerisinde. Aslında iOS işletim…

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi
Uygulamalar
9 views
Uygulamalar
9 views

WhatsApp Emoji Haberiyle Sevindirdi

Ibrahim Kizilirmak - 3 Ekim 2017

Artık sosyal medyada en çok kullanılan nesneler olarak dikkat çeken emojiler, değişen sistemlerle beraber farklılaşmaya başladı. Bu noktada en büyük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.