GeForce GTX 1070 Ti Tanıtım Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Ekran kartı konusunda en başarılı firmalardan biri olan Nvidia, sürekli yeni ekran kartı modellerini duyurmaya devam ediyor. Yeni ekran kartlarında ise çıtayı sürekli olarak yukarı taşımaya başlayan firma, son olarak GeForce GTX 10xx modelleriyle büyük oranda başarı elde etti. Yeni ekran kartlarında kullanılan mimari ve kullanılan yeni bellek teknolojileri, Nvidia markasının bir hayli öne çıkmasını sağlamıştı. Tüm bunların sonrasında şimdi ise markanın yeni bir ekran kartı serisi üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Bu kez yeni ekran kartlarına GeForce GTX 1070 Ti modeli katılacak. Aslında bir süredir konuşulan modelin, şimdi ise fiyatı ve tanıtım tarihi ortaya çıktı.

GeForce GTX 1070 Ti Ne Zaman Geliyor?

Tam anlamıyla ara model olarak karşımıza çıkan yeni seri ekran kartlarının GeForce GTX 1080 serisinin hemen altında yer alan model olarak gösterileceği belirtiliyor. Yeni ekran kartlarında daha makul bir fiyat miktarı isteneceğini de ekleyelim.

GeForce GTX 1080 modelinin altında yer alacak olan kartın içerisinde ise 8 GB bellek miktarının kullanılacağından söz ediliyor. 8 GB bellek miktarının yanı sıra GDDR5 teknolojisinin de kullanılacağını söylemek gerekiyor. Böyle değerlendirdiğimiz zaman yeni modelin GDDR5X bellek modelinin biraz gerisinde kaldığını göreceğiz. CPU hızı konusunda ise 1683 MHz değerlerine çıkılabileceği açıklandı.

GeForce GTX 1070 Ti

Kartın tüm bu özellikleriyle beraber ne zaman tanıtılacağı konusunda da bilgiler verildi. GeForce GTX 1070 Ti modelinin tanıtılacağı tarih 26 Ekim olarak açıklandı. 26 Ekim sonrasında mimarisi dahil olmak üzere tüm detayları ortaya çıkacak olan ekran kartlarının, fiyat aralığının ise 430 dolar ile 500 dolar arasında olması bekleniyor.

GeForce GTX 1070 Ti tek model olacağı için de fiyatın çok fazla değişmeyeceği düşünülüyor. Nvidia’nın bu ekran kartlarında da oyunculara özel olarak sunulan yazılımların tamamına yer verileceği de açıklanmış durumda. Geri kalan detayları öğrenmek için tanıtımı bekliyoruz. Tanıtımın hemen arkasından açıklanacak olan mimaride dikkat çekecek gibi duruyor. Çıkış tarihi ise marka tarafından verilmemiş bir bilgi olsa da 2 Kasım olarak bekleniyor.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.