Game of Thrones İçin Şok İddialar Gündemde

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones, artık sadece bir ülkenin yapımı olarak değerlendirilmiyor. HBO’nun yapımı artık evrensel dizi formatında tüm dünya tarafından takip ediliyor demek yanlış olmaz. Hemen her sezonu birkaç ay öncesinden konuşulmaya başlayan dizinin şimdilerde yayında olan 7.sezonu ise en çok konuşulan sezon olarak karşımıza çıkmakta.

Birkaç ay öncesinden konuşulan yeni sezonun son olarak 4.bölümünün yayınlandığını ve artık savaşın bir hayli kızıştığını gördük. Merakla beklenen yeni bölümler bir yandan nasıl sürprizler getirecek derken bir yandan da Game of Thrones hakkında ortaya atılan iddialar dikkatleri topluyor. Öyle ki yaşanan son olay dizinin bile önüne geçmeyi başardı.

Game of Thrones Posta Yazışmaları Çalındı Mı?

Birkaç gün önce HBO’nun sistemlerinin çalındığı gündeme gelmişti. İddialara göre HBO’nun hacker saldırısına uğrayan sunucularından birçok bilgi çalındı. Sunuculardan çalınan bilgilerle beraber sadece Game of Thrones dizisinin değil yapımın daha birçok çalışmasının da hackerların eline geçtiği açıklanmıştı. Hatta daha sonrasında Game of Thrones dizisinin 240p kalitesinde 4.bölümü de yayınlanmıştı. Dizinin yeni bölümlerinin elinde olduğunu belirten hackerların şimdi ise HBO’nun mail hesaplarını ele geçirdikleri ortaya çıktı.

Game of Thrones

HBO tarafından yapılan açıklamalarda da bu bilgiler desteklenmiş ve hacker saldırısı da doğrulanmıştı. Yaşanan tüm gelişmelerden sonra e-posta yazışmalarının da hackerların elinde olabileceği fakat tamamının ele geçirilemediğini belirten bir açıklamada geldi. Buna karşın hackerlar tarafından yapılan açıklamada ise yapımın bilgilerini paylaşmamak için firmadan para istendiğini belirten açıklamalar geldi. HBO’nun fidye açıklamasına karşı nasıl bir adım atacağı ise hala soru işareti olarak karşımızda.

Firma yaptığı açıklamada Hackerların eline geçen bilgileri tespit etmek için çalışmaların devam ettiği bir yandan da hackerların yakalanması için çalışmalar yapıldığı vurgulandı. Fakat yapılan tüm çalışmalara rağmen hala beklenen gelişmelerin elde edilemediği de verilen bilgiler arasında. Konunun nasıl sonuçlanacağı hakkında yapılacak açıklamaları takip etmek gerekiyor. Buna karşın Game of Thrones dizisinin yeni bölümlerinin önceden paylaşılması gibi bir tehlike de hala mevcut.

You may be interested

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı
Otomotiv
7 views
Otomotiv
7 views

Nissan SOAK Teknolojisi Ortaya Çıktı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Özellikle SUV sınıfı araçlarında son yılların en başarılı firmalarından biri olan Nissan, araç sınıflarını yenilemenin yanında farklı teknolojiler üzerinde de…

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı
Teknoloji
6 views
Teknoloji
6 views

Google Home Mini Özellikleri ve Satış Fiyatı

Ibrahim Kizilirmak - 5 Ekim 2017

Akıllı ev hoparlörü teknolojisinin öncülerinden biri olan Google, uzun süredir beklenen Pixel 2 akıllı telefon etkinliğinde bu alanda da birçok…

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı
Teknoloji
6 views
Teknoloji
6 views

Google Home Max Yenilenmiş Akıllı Ev Hoparlörü Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 4 Ekim 2017

Akıllı hoparlör sektörüne ilk giren firmalardan biri olan Google, bu alanda kullanıcılara sunduğu Home serisiyle beraber, çok üst düzey teknolojiler…

Leave a Comment

Your email address will not be published.