Game of Thrones Final Kararıyla Şaşırttı

14 Eylül 2017
25 Görünümler

Bu yılın en çok ilgi gösterilen dizilerinden biri olarak öne çıkan Game of Thrones, dizi bölümlerinden çok hacker olaylarıyla gündem oldu. Öyle ki HBO’nun sistemleri hackerlar tarafından tamamen hacklendi. 1.5 TB gibi bir verinin çalındığının açıklanmasından sonra firmanın fidye ödemesi istenmişti. Fakat HBO fidye konusunda istenen rakamları veremeyince hackerlar Game of Thrones dizisi için oldukça önemli adımlar atmış ve dizinin iki bölümünü yayınlamıştı.

HBO konu hakkında sessiz kalmış olsa da daha sonra oyuncuların iletişim bilgileri yayınlanmıştı. Oyuncuların iletişim bilgilerinin de yayınlanmasıyla beraber konunun oldukça ciddi olduğunu anlayan HBO, hackerlara 250 bin dolar teklif ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Tüm bu gelişmelerle beraber tamamlanan 7.sezondan sonra, firmanın aynı sorunları yaşamamak için bir sonraki final sezonunda önemli çalışmalar yapacağı ortaya çıktı.

Game of Thrones Final Bölümleri Çoklu Çekilecek

Firmanın bu konudaki önleminin yazılımsal olmayacağı ortaya çıktı. Yazılımsal önlemlerin bir şekilde aşıldığını düşünen HBO’nun Game of Thrones final bölümlerini birkaç farklı versiyon olarak çekeceği belirtildi. Yani dizinin tek bir final bölümünün olmayacağı belirtiliyor. Şimdilik firmanın aldığı karar için detay paylaşımı yapılmış değil. Fakat farklı bölümlerin çekilecek olması, dizinin final bölümünün paylaşılmasını engelleyecek.

Game of Thrones

Özellikle yeni sezonun final sezonu olması nedeniyle firmanın çok daha korunaklı yollara başvuracağı belirtiliyor. Bunun bir sonucu olarak yeni sezonun final bölümlerinin birkaç farklı bölüm olarak çekilmesi gündeme gelmiş oldu.

Bunun dışında Game of Thrones yeni sezon için farklı önlemlerde alınacak. Fakat güvenlik gerekçesiyle firma henüz bu yeni güvenlik önlemlerini açıklamış değil. Tüm bu bilgiler 2019 yılında yayınlanacak olan yeni sezonla beraber öğrenmek mümkün olacak. Daha öncesinde bir bilgi etmek ise HBO’nun açıklamalarına bağlı.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.