Game of Thrones 7.Sezon İzleme Verileri İçin Şok Gerçek

Çok uzun bir bekleyişin ardından bu sene yayınlanan Game of Thrones 7.Sezon dizi film dünyasında yıldırım gibi düştü. Dizinin senaryo kısmında beklenen önemli gelişmelerin yaşandığı ve son sezona zemin hazırlandığı belirtilen 7.sezon, bir hayli ilgi çekti ve bir hayli konuşuldu. Hatta dizinin çalındığı haberlerinin gelmesi ve HBO’nun hacklenmesi de teknoloji dünyası içinde Game of Thrones 7.Sezon’un gündem olmasını sağladı.

Binlerce hatta milyonlarca kişinin merakla beklediği sezonun hemen ardından, bu sezon ile ilgili izleme verileri de paylaşıldı. İlk etapta HBO tarafından paylaşılan izleme verilerinin, resmi veriler olduğu belirtilmiş ve yeni rekorların geldiği açıklanmıştı. Fakat bu rakamlara korsan verileri eklenmemişti. Şimdi ise son sezonun korsan, yani internet üzerinden lisanssız izleme verileri yayınlandı.

Game of Thrones 7.Sezon Rekorları Alt Üst Etti

Resmi izleme verilerinde dizinin kırılması güç rekorlara imza attığını görmüştük. Bu verilere göre dizinin milyonlarca kişi tarafından takip edildiği açıklandı. Game of Thrones 7.Sezon için yapılan son açıklamada korsan izlemeler üzerine. Fakat korsa izleme oranlarının çok daha yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Buna göre diziyi lisanssız olarak internet siteleri üzerinden izleyenlerin sayısı 1 milyarı geçiyor.

Game of Thrones 7.Sezon

Game of Thrones 7.Sezon hemen her bölümü için ise 140 milyon kişinin bu şekilde izleme yaptığı belirtildi. Sadece izleme değil indirme verilerinin de paylaşıldığı araştırmalara göre 1 milyar izleme oranı ise şimdiye kadar görülmemiş bir oran olarak değerlendirildi. Daha önce bu rakamlara ulaşan bir dizinin olmadığı belirtilirken, HBO’nun konu hakkında bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Game of Thrones 7.Sezon genel izleme oranları böyle bakıldığında kırılması zor bir rekora imza atmış gibi gözüküyor. Buna karşın dizinin hacklenmesi ise trend başlıklar arasında tam 1 ay gibi bir süre boyunca kalmış durumda. Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Sadece hack olayı bile dizinin bir hayli gündemde kalmasını sağlamış durumda.

You may be interested

The Walking Dead Season 1 Oyunu Ücretsiz Oldu
Oyun
Oyun

The Walking Dead Season 1 Oyunu Ücretsiz Oldu

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Yaz dönemi bitmiş olmasına rağmen, dev firmalardan oyun haberleri gelmeye devam ediyor. İlk olarak E3 2017 fuarında paylaşılan yeni oyunlar,…

Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi
Mobil
4 views
Mobil
4 views

Samsung Galaxy C8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Bölgesi

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Samsung akıllı telefon piyasasını canlandırmaya devam ediyor. Bir bir yeni akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen markanın son bombalarından birisi de…

Altın Kaplı iPhone 8 Modeli İçin Rekor Fiyat!
Mobil
6 views
Mobil
6 views

Altın Kaplı iPhone 8 Modeli İçin Rekor Fiyat!

Ibrahim Kizilirmak - 7 Eylül 2017

Son dönemde piyasaya sürülen akıllı telefonlar özellik bakımında oldukça başarılı seriler olarak dikkat çekiyor. Üst düzey özellikler ve başarılı tasarımlar…

Leave a Comment

Your email address will not be published.