Game of Thrones 7.Sezon İzleme Verileri İçin Şok Gerçek

Çok uzun bir bekleyişin ardından bu sene yayınlanan Game of Thrones 7.Sezon dizi film dünyasında yıldırım gibi düştü. Dizinin senaryo kısmında beklenen önemli gelişmelerin yaşandığı ve son sezona zemin hazırlandığı belirtilen 7.sezon, bir hayli ilgi çekti ve bir hayli konuşuldu. Hatta dizinin çalındığı haberlerinin gelmesi ve HBO’nun hacklenmesi de teknoloji dünyası içinde Game of Thrones 7.Sezon’un gündem olmasını sağladı.

Binlerce hatta milyonlarca kişinin merakla beklediği sezonun hemen ardından, bu sezon ile ilgili izleme verileri de paylaşıldı. İlk etapta HBO tarafından paylaşılan izleme verilerinin, resmi veriler olduğu belirtilmiş ve yeni rekorların geldiği açıklanmıştı. Fakat bu rakamlara korsan verileri eklenmemişti. Şimdi ise son sezonun korsan, yani internet üzerinden lisanssız izleme verileri yayınlandı.

Game of Thrones 7.Sezon Rekorları Alt Üst Etti

Resmi izleme verilerinde dizinin kırılması güç rekorlara imza attığını görmüştük. Bu verilere göre dizinin milyonlarca kişi tarafından takip edildiği açıklandı. Game of Thrones 7.Sezon için yapılan son açıklamada korsan izlemeler üzerine. Fakat korsa izleme oranlarının çok daha yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Buna göre diziyi lisanssız olarak internet siteleri üzerinden izleyenlerin sayısı 1 milyarı geçiyor.

Game of Thrones 7.Sezon

Game of Thrones 7.Sezon hemen her bölümü için ise 140 milyon kişinin bu şekilde izleme yaptığı belirtildi. Sadece izleme değil indirme verilerinin de paylaşıldığı araştırmalara göre 1 milyar izleme oranı ise şimdiye kadar görülmemiş bir oran olarak değerlendirildi. Daha önce bu rakamlara ulaşan bir dizinin olmadığı belirtilirken, HBO’nun konu hakkında bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Game of Thrones 7.Sezon genel izleme oranları böyle bakıldığında kırılması zor bir rekora imza atmış gibi gözüküyor. Buna karşın dizinin hacklenmesi ise trend başlıklar arasında tam 1 ay gibi bir süre boyunca kalmış durumda. Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Sadece hack olayı bile dizinin bir hayli gündemde kalmasını sağlamış durumda.

You may be interested

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor
İnternet
5 views
İnternet
5 views

Youtube Koyu Tema Özelliğini Mobil Platformlara Getiriyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Koyu tema özelliği için adımlar atan Youtube Web sürümünde yaptığı güncelleme sonrasında, ilk defa koyu tema özelliğini kullanıma sunmuştu. Buna…

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı
Otomotiv
5 views
Otomotiv
5 views

Tesla Semi İçin Kuyruklar Oluşmaya Başladı

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde ilk sırada yer alan Tesla, otonom araç teknolojileri için yaptığı denemelerden sonra da başarı elde etti.…

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor
Mobil
4 views
Mobil
4 views

OnePlus Güvenlik Sorunu Büyüyor

Ibrahim Kizilirmak - 19 Kasım 2017

Uygun fiyatlı, ama yüksek özellikli akıllı telefon markası olarak ün kazanan OnePlus, bu alanda son yılların en çok konuşulan firmalarından…

Leave a Comment

Your email address will not be published.