Game of Thrones 7.Sezon İzleme Verileri İçin Şok Gerçek

Çok uzun bir bekleyişin ardından bu sene yayınlanan Game of Thrones 7.Sezon dizi film dünyasında yıldırım gibi düştü. Dizinin senaryo kısmında beklenen önemli gelişmelerin yaşandığı ve son sezona zemin hazırlandığı belirtilen 7.sezon, bir hayli ilgi çekti ve bir hayli konuşuldu. Hatta dizinin çalındığı haberlerinin gelmesi ve HBO’nun hacklenmesi de teknoloji dünyası içinde Game of Thrones 7.Sezon’un gündem olmasını sağladı.

Binlerce hatta milyonlarca kişinin merakla beklediği sezonun hemen ardından, bu sezon ile ilgili izleme verileri de paylaşıldı. İlk etapta HBO tarafından paylaşılan izleme verilerinin, resmi veriler olduğu belirtilmiş ve yeni rekorların geldiği açıklanmıştı. Fakat bu rakamlara korsan verileri eklenmemişti. Şimdi ise son sezonun korsan, yani internet üzerinden lisanssız izleme verileri yayınlandı.

Game of Thrones 7.Sezon Rekorları Alt Üst Etti

Resmi izleme verilerinde dizinin kırılması güç rekorlara imza attığını görmüştük. Bu verilere göre dizinin milyonlarca kişi tarafından takip edildiği açıklandı. Game of Thrones 7.Sezon için yapılan son açıklamada korsan izlemeler üzerine. Fakat korsa izleme oranlarının çok daha yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Buna göre diziyi lisanssız olarak internet siteleri üzerinden izleyenlerin sayısı 1 milyarı geçiyor.

Game of Thrones 7.Sezon

Game of Thrones 7.Sezon hemen her bölümü için ise 140 milyon kişinin bu şekilde izleme yaptığı belirtildi. Sadece izleme değil indirme verilerinin de paylaşıldığı araştırmalara göre 1 milyar izleme oranı ise şimdiye kadar görülmemiş bir oran olarak değerlendirildi. Daha önce bu rakamlara ulaşan bir dizinin olmadığı belirtilirken, HBO’nun konu hakkında bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Game of Thrones 7.Sezon genel izleme oranları böyle bakıldığında kırılması zor bir rekora imza atmış gibi gözüküyor. Buna karşın dizinin hacklenmesi ise trend başlıklar arasında tam 1 ay gibi bir süre boyunca kalmış durumda. Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Sadece hack olayı bile dizinin bir hayli gündemde kalmasını sağlamış durumda.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.