Galaxy S9 Yüz Tanıma Sistemini Kullanacak Mı?

Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonları için en büyük değişiklik iPhone X modeliyle sunuldu. 10.yıla özel olarak gelen modelde yer alan değişiklikler, iPhone için beklenen değişiklikler olarak adlandırıldı. OLED ekran, çerçevesiz telefon modeli gibi birçok ayrıcalıkla beraber gelen iPhone X akıllı telefonlarının en büyük farkının ise yüz tanıma sistemi olduğunu gördük. Face ID teknolojisiyle beraber bir ilki gerçekleştirme adımı atan markanın, parmak izi sistemine de veda ettiği açıklanmıştı. iPhone X akıllı telefonlarında kullanılan bu sistem ise diğer markalara da ilhan kaynağı oldu. Bu noktada ilk soru Galaxy S9 akıllı telefonlarına ilişkin oldu.

Galaxy S9 Yüz Tanıma Teknolojisi Gelecek Mi?

Samsung, yüz tanıma teknolojisini ilk deneyen ve uygulayan firmalardan biri olarak biliniyor. Fakat markanın 3D sensörler üzerinden yüz tanıma sistemini kullanmadığını biliyoruz. Bu noktada son gelen iddialar ise Samsung’un Galaxy S9 serisiyle beraber bu nokta da istediği adımları atacağı yönünde.

İddialara göre Samsung, Galaxy S9 akıllı telefonlarında daha profesyonel bir sistem kullanacak. Ana mantık 3D sensörlerin kullanıldığı yüz tanıma sistemiyle neredeyse birebir şekilde işleyecek. Tabii ki bu teknoloji de Samsung’un dokunuşlarını göreceğiz. İlk olarak markanın Galaxy S9 akıllı telefonlarında 3D sensör yerleşimini değiştireceğini gösteriyor. Yani iPhone X modelinde olduğu gibi ekran bütünlüğünü bozan bir çentik kısmının yer almayacağı düşünülüyor.

Galaxy S9

Bunun yerine Samsung’un sensörleri biraz daha küçülteceği ve daha başarılı bir kullanım elde edeceği belirtiliyor. Note 8 modelinde olduğu gibi ekran bütünlüğünü bozmayacak bir tasarımla beraber, Galaxy S9 modellerine yüz tanıma teknolojisi entegre edilecek. Bunun için yapılacak olan sistem değişikliklerini de tahmin etmek oldukça zor.

Marka bir açıklama yapmadan önce yapılacak sistem değişikliklerini de öğrenmek mümkün olmayacak. İddialarda yer alacak sistemler kullanıma girecek olursak Galaxy S9 yüz tanıma sistemi iPhone X modellerini de geri bırakmayı başaracak. Samsung’un bu konuda nasıl bir karar alacağı konusunda bilgiler paylaşıldığında haberimizi güncelleyeceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.