Galaxy S9 Parmak İzi Sensörleri İçin Patent Görselleri Ortaya Çıktı

Samsung, önümüzdeki sene çıkaracağı yeni amiral gemisi serisi akıllı telefonları için çoktan hazırlıklara başlamış gibi gözüküyor. iPhone X akıllı telefonlarına cevap olabilmesi adına daha erken gelmesi beklenen Galaxy S9 akıllı telefonları için çalışmalarını hızlandıran Samsung, son olarak ekran teknolojileriyle gündeme gelmişti. Yeni seri akıllı telefonların kullanacağı ekranlar konusunda yeni birçok detay paylaşımı yapılmış ve markanın yeni ekranlar için ilk parti siparişlerin verildiğini de belirtelim. Tüm bu iddialarla beraber Galaxy S9 modeli hakkında en büyük iddia parmak izi sistemi olmuştu. Şimdi ise parmak izi sistemi için önemli bir detay daha ortaya çıktı.

Galaxy S9 Ekrana Entegre Parmak İzi Sensörlerine Sahip Olacak

Son paylaşılan görsellerle beraber beklenen bir iddia gerçekleştirilmiş oldu. Samsung’un yeni seri akıllı telefonlarında kullanılacağı konuşulan ekrana entegre parmak izi sensörlerinin teknolojileri konusunda bilgiler veren yeni görseller paylaşıldı. Bu görsellerle beraber Samsung’un ekrana entegre parmak izi için aldığı patent görülüyor.

Samsung bu patent için henüz beklenen açıklamaları yapmadı. Fakat görsellere bakacak olursak, home tuşu bulunmayacak olan akıllı telefonların fiziksel Home tuşunun yer alacağı kısımda ekran üzerinde parmak izi bölümünün yer aldığı görülüyor. Parmak izinin yerleşimi konusunda patent görselleriyle beraber fikirler elde edilmiş oldu. Fakat bunun dışında parmak izi sensörlerinin çalışma mantığı konusunda da bazı ipuçları veriliyor.

Galaxy S9

Özellikle parmak izinin nasıl çalışacağı konusunda ve okuma işleminin nasıl yapılacağı konusunda ufak detaylar yer alıyor. Galaxy S9 akıllı telefonlarının ekrana entegre parmak izi sistemi için daha detaylı bilgileri şu an için elde etmek mümkün değil gibi gözüküyor. Tüm bunlar için telefonların tanıtım tarihini beklemek gerekecek.

Apple’ın yüz tanıma sistemine karşı Samsung’un atacağı güvenlik adımı olarak gösterilen ekrana entegre parmak izinin ne kadar başarılı olacağını göreceğiz. Yeni seri akıllı telefonların fark yaratmasını sağlayacak en önemli detaylardan biri olarak gösterilen yeni parmak izi sisteminin detayları belli olduğunda, daha kapsamlı bilgiler vereceğiz.

Ilginizi çekebilir

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı
Oyun
15 görünteleme
Oyun
15 görünteleme

Civilization 6 Rise And Fall Paketi Tanıtıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Civilization, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni oyunu Civilization 6…

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği
Teknoloji
6 görünteleme
Teknoloji
6 görünteleme

Bezel-Free Kit İle Asus ROG Çoklu Ekran Desteği

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Oyuncular ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilen çoklu ekran kullanımı, başlı başına birçok sorun içeriyor. Bu sorunlar içerisinde en çok…

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı
Teknoloji
5 görünteleme
Teknoloji
5 görünteleme

Snapdragon İşlemcili Lenovo Miix 630 Tanıtımı Yapıldı

Ibrahim Kizilirmak - 10 Ocak 2018

Qualcomm kısa süre önce yeni amiral gemisi işlemcileri olan Snapdragon 845 modelini tanıtmıştı. Yeni işlemcilerin tanıtılmasının hemen ardından ise farklı…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.